Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2014, 10:40

autor: Góral

Ultimate General: Gettysburg - obejrzyj rozgrywkę z gry twórców modyfikacji DarthMod do cyklu Total War

Niezależne studio Game-Labs, pracujące obecnie nad grą strategiczną Ultimate General: Gettysburg, opublikowało nowe nagranie z rozgrywką. Materiał pochodzi z produkcji w wersji beta i ukazuje pierwsze starcie z nadchodzącego projektu. Tytuł zadebiutuje w ramach Steam Early Acces pod koniec bieżącego miesiąca lub na początku maja.

Ultimate General: Gettysburg - obejrzyj rozgrywkę z gry twórców modyfikacji DarthMod do cyklu Total War - ilustracja #1

Twórcy ze studia Game-Labs opublikowali nowy materiał wideo z gry Ultimate General: Gettysburg. Trwa on 20 minut i zawiera fragment rozgrywki z wersji beta, prezentujący pierwszą misję. Deweloper zaznaczył w opisie nagrania, że skala tej bitwy jest niewielka w porównaniu do niektórych, znacznie większych starć, występujących w kolejnych fazach. Jednocześnie należy pamiętać, że to w dalszym ciągu wczesna wersja produkcji i do czasu premiery zmieni się jeszcze sporo, mimo wszystko już teraz tytuł zapowiada się na porządny kawałek kodu dla fanów gier strategicznych. Nie wiemy kiedy nastąpi premiera pełnej wersji Ultimate General: Gettysburg, ale projekt pojawi się w ramach wcześniejszego dostępu w sklepie Steam w najbliższym czasie (twórcy celują w koniec kwietnia, ewentualnie początek maja).

Ultimate General: Gettysburg w skrócie:
  • Realistyczna gra strategiczna
  • Pozwoli pokierować siłami Unii lub Konfederatów, walczących podczas bitwy pod Gettysburgiem
  • Tytuł ukaże się w ramach wcześniejszego dostępu w sklepie Steam pod koniec kwietnia lub na początku maja bieżącego roku

Produkcja została zapowiedziana w lipcu 2013 roku, kiedy to Nick Thomadis, twórca serii popularnych modyfikacji DarthMod do cyklu Total War, ujawnił, że zaprzestaje prac nad modami do kultowej strategii i wraz z kilkoma współpracownikami stworzy własną produkcję - Ultimate General: Gettysburg.

Będzie to strategiczna gra wojenna, która pozwoli nam wcielić się w generała sił Unii lub Konfederatów i stoczyć słynną bitwę pod Gettysburgiem, mającą miejsce podczas wojny secesyjnej. Oczywiście zostanie ona podzielona na szereg scenariuszy, co finalnie ma przełożyć się na sporą ilość godzin dobrej zabawy. Jednak najważniejszą cechą tytułu ma być jego realizm oraz zaawansowana sztuczna inteligencja przeciwników.

Ultimate General: Gettysburg najpierw zadebiutuje na komputerach osobistych, jednak studio Game-Labs zamierza także stworzyć wersję na urządzenia mobilne.