Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 maja 2007, 07:30

autor: BK

Konsolowe wypożyczalnie filmów odniosą sukces

Za pięć lat konsole do gier, umożliwiające pobieranie filmów w systemie e-dystrybucji, przewyższą pod względem popularności tej usługi inne urządzenia pozwalające na pobieranie plików video, takie jak choćby Apple TV – stwierdził Mike Wolf, analityk firmy ABI Research, w rozmowie z serwisem Next-Gen.biz.

Za pięć lat konsole do gier, umożliwiające pobieranie filmów w systemie e-dystrybucji, przewyższą pod względem popularności tej usługi inne urządzenia pozwalające na ściąganie plików video, takie jak choćby Apple TV – stwierdził Mike Wolf, analityk firmy ABI Research, w rozmowie z serwisem Next-Gen.biz.

Konsolowe wypożyczalnie filmów odniosą sukces - ilustracja #1
Video Marketplace – wypożyczalnia filmów dla konsoli Xbox 360

 

Jego zdaniem w 2012 roku, w samej tylko Ameryce Północnej zyski z takiej formy rozpowszechniania filmów i programów telewizyjnych przewyższą półtora miliarda dolarów. Wolf twierdzi, że za pięć lat około 58% całego rynku usług związanych z dostarczaniem materiałów filmowych przez Internet wprost na ekran telewizora (nie mylić z popularną IPTV) zgarną konsole, a właściwie dwie z nich, czyli Xbox 360 i PlayStation 3.

Pracownik ABI Research dodał także, że konsole są jednym z najważniejszych produktów, dzięki którym ludzie poznają czym właściwie jest obraz w High Definition i jakie są jego zalety.