Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 lipca 2020, 12:55

Reżyser Toy Story 4 nakręci film o klasycznych potworach

Jak podaje The Hollywood Reporter, Josh Cooley, czyli reżyser oscarowego Toy Story 4, nakręci dla wytwórni Universal film Little Monsters, mający stanowić hybrydę produkcji aktorskiej i animacji. Według źródeł, będzie to „list miłosny dla klasycznego Hollywood”.

Filmy o potworach stanowią istotną część kinematografii od wielu dekad. Drakula sportretowany przez Belę Lugosiego, Potwór Frankensteina i Mumia, w które wcielił się Boris Karlof, czy Potwór z Czarnej Laguny rozpalały wyobraźnię naszych dziadków oraz rodziców. Do tytułów z nimi w roli głównej ma nawiązywać Little Monsters – nadchodząca produkcja, którą napisze i wyreżyseruje Josh Cooley (twórca między innymi oscarowego Toy Story 4), mająca stanowić hybrydę filmu aktorskiego i animacji. Całość powstanie pod egidą wytwórni Universal, która posiada prawa do wspomnianych wyżej klasycznych bestii.

Według źródeł magazynu The Hollywood Reporter, Little Monsters będzie inspirowane pracami Crasha McCreery'ego, artysty tworzącego grafiki koncepcyjne, który pracował przy takich filmach, jak Jurassic World, Kong: Wyspa Czaszki czy Rango. Szczegóły na temat fabuły filmu nie są znane. Jednak z tego co wiadomo, całość ma stanowić „list miłosny dla klasycznego Hollywood i historii kina w ramach opowieści, która skupi wielopokoleniowe podejście do potworów” i być utrzymana w klimatach bardziej familijnych.

Producentami Little Monsters będą Todd Lieberman, David Hoberman oraz wspomniany wyżej Crash McCreery. I to jak na razie wszystko, co wiemy na temat nadchodzącej produkcji. Na kolejne szczegóły musimy poczekać do jakiejś większej oficjalnej zapowiedzi.

Wygląda zatem na to, że sukces tegorocznego Niewidzialnego człowieka przywrócił włodarzom wytwórni Universal wiarę w odświeżanie wizerunków swoich klasycznych potworów. Pytanie, czy Little Monsters również przypadnie do gustu krytykom i widzom, czy też skończy jak Mumia z Tomem Cruise’em? O tym przekonamy się w przyszłości.

Reżyser Toy Story 4 nakręci film o klasycznych potworach - ilustracja #1
Universal ma w swoim katalogu sporo klasycznych potworów. / Źródło: Nerdist

Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że Little Monsters nie jest jedynym projektem, którym obecnie zajmuje się Cooley. W planach ma także realizację Malamandera na podstawie powieści dla dzieci autorstwa Thomasa Taylora, który będzie stanowił jego debiut, jeśli chodzi o filmy aktorskie, oraz animowany prequel Transformers, o którym pisaliśmy pod koniec kwietnia tego roku.

  1. Oficjalna strona wytwórni Universal