Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 kwietnia 2020, 12:15

autor: AlexB

Powstanie kolejny prequel Transformers, twórca Toy Story 4 za sterami

Nadchodzi animowany prequel aktorskiego cyklu Transformers. Odpowiedzialny za niego będzie Josh Cooley (Toy Story 4), który przeniesie na ekran scenariusz przygotowany przez duet Andrew Barrer i Gabriel Ferrari (Ant-Man i Osa).

W SKRÓCIE
  1. Paramount Animation i Entertainment One przygotują kinową animację, mającą stanowić swego rodzaju prequel dla aktorskiego cyklu Transformers.
  2. Film wyreżyseruje Josh Cooley (Toy Story 4) na podstawie scenariusza Andrew Barrera i Gabriela Ferrari (Ant-Man i Osa).
  3. Nie wiadomo, kiedy produkcja będzie miała swoją premierę.

Marka Transformers cieszy się sporą popularnością nieprzerwanie już od 40 lat. Nawet aktorskie filmy, które w większości spotkały się z chłodnym przyjęciem krytyków, zarobiły łącznie na całym świecie 4,8 miliarda dolarów. Nic zatem dziwnego, że Paramount nie zamierza łatwo odpuszczać tematu robotów potrafiących zmieniać swój kształt. Jak informuje strona internetowa magazynu The Hollywood Reporter, wytwórnia zamierza stworzyć kinową, wysokobudżetową animację o Transformersach.

Powstanie kolejny prequel Transformers, twórca Toy Story 4 za sterami - ilustracja #1
Marka Transformers na razie nie zniknie z kin.

Planowany film ma stanowić swego rodzaju prequel aktorskiego cyklu Michaela Baya i jego spin-offu, czyli Bumblebee (który notabene również był prequelem). Jego akcja przeniesie nas na planetę Cybertron, czyli ojczyznę dwóch frakcji Transformersów – dobrych Autobotów i złych Deceptikonów. Będziemy mogli dokładniej przyjrzeć się w nim relacji między Optimusem Prime’em a Megatronem i poznać zarzewie konfilktu, który koniec końców przeniósł się na Ziemię.

Sam pomysł na fabułę to jedno, lecz kto zajmuje się przygotowaniem kinowej animacji Transformers? Jak podaje The Hollywood Reporter, są to dość duże nazwiska. Stanowisko reżysera zaproponowano Joshowi Cooleyowi, który jest odpowiedzialny między innymi za stworzenie oscarowego Toy Story 4. Zekranizuje on scenariusz piór Andrew Barrera i Gabriela Ferrari, którzy byli częścią zespołu scenariopisarskiego marvelowskiego filmu Ant-Man i Osa. Całość wyprodukują wytwórnie Entertainment One (należące do firmy Hasbro posiadającej prawa do Transformersów) oraz Paramount Animation.

Powstanie kolejny prequel Transformers, twórca Toy Story 4 za sterami - ilustracja #2
Josh Cooley może pochwalić się Oscarem za Toy Story 4.

Jak na razie nie wiemy, kiedy kinowa animacja Transformers będzie miała swoją premierę. Jeśli jednak interesuje Was okres, w którym ma rozgrywać się jego akcja, to przypominamy, że na platformę Netflix zmierza serial War For Cybertron. Jego zwiastun możecie obejrzeć w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona marki Transformers
  2. Oficjalna strona wytwórni Paramount Pictures