Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2020, 13:15

autor: Czaruś

Bannerlord - gracze chcą trybu coop, twórcy komentują

Mount & Blade 2: Bannerlord od firmy TaleWorlds dopiero od niedawna jest we wczesnym dostępie, a gracze już zastanawiają się nad tym, jakie funkcje mogłyby znaleźć się w finalnym produkcie. Wielu fanów z chęcią zobaczyłoby możliwość kooperacji. Przedstawiciel studia skomentował te prośby i jego prognoza nie brzmi zbyt optymistycznie.

W SKRÓCIE

  • Gracze chcą trybu kooperacji w Mount & Blade 2.
  • Przedstawiciel TaleWorlds odniósł się do tych próśb, informując, że studio obecnie nie ma w planach wprowadzenia takiego trybu.
  • Patrząc na historię serii Mount & Blade pełna implementacja kooperacji może nie być możliwa.

Mount & Blade II: Bannerlord zdobył szturmem serca graczy. Tytuł dopiero od niedawna jest we wczesnym dostępie, jednak to nie przeszkadza fanom dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, co mogłoby się znaleźć w ostatecznej wersji gry. Wśród tych propozycji często pojawia się możliwość kooperacji. Twórcy jednak nie planują w najbliższym czasie wprowadzić tej funkcji.

W ostatnich dniach post na Reddicie przedstawiający marzenie użytkownika o nicku whitedeathk zdobył dość sporą popularność. A jakie jest to marzenie? Wątek fabularny w Bannerlordzie zaczyna się od tego, że część naszej rodziny zostaje porwana, a postać gracza wraz z bratem wyrusza na poszukiwania reszty krewnych. Oczywiście szybko się rozdzielamy i wtedy otwiera się przed nami piaskownica. Użytkownik chciałby dożyć momentu, w którym zamiast z bratem sterowanym przez AI moglibyśmy zagrać z drugim człowiekiem w trybie kooperacji.

Bannerlord - gracze chcą trybu coop, twórcy komentują - ilustracja #1
Zdjęcie rodzinne, ja to oczywiście ten przystojny.

Twórcy odnieśli się już jednak do tego marzenia na forum firmy TaleWorlds prawie miesiąc temu. Otóż forumowicz o nicku dosbrostacos zapytał się wprost, czy będzie miał okazję zagrać wraz z młodszym bratem w trybie kooperacji. Przedstawiciel firmy odpowiedział:

MArdA TaleWorlds:

Badaliśmy możliwość kooperacji i zdecydowaliśmy się zająć innymi aspektami gry. Na chwilę obecną nie planujemy dodać tej funkcji - ani teraz, ani w przyszłości.

Dobitnie oznacza to, że możliwość zagrania wraz ze znajomym w kampanię może nigdy nie być możliwa. Oczywiście, jak zauważył jeden z użytkowników, nadzieja jest w moderach.

Spartanfox01:

Na pewno to wmodują. Jeżeli udało im się zaimplementować kooperację do Skyrima, to rozgryzą jak to zrobić i w Bannerlordzie.

Jednak patrząc na historię wcześniejszych części marki – to może nie być takie proste. Mount & Blade: Warband równo miesiąc temu obchodził 10 urodziny, a wciąż nie doczekał się pełnoprawnego trybu kooperacji, ani od studia TaleWorlds, ani od społeczności moderskiej. Swojego czasu podjęto próbę stworzenia wersji online kampanii, ów mod nosił nazwę Global Campaign. Posiadał wiele ograniczeń i uproszczeń, jednak było to doświadczenie najbardziej zbliżone temu, czego oczekują fani. Serwery modyfikacji są już jednak nieczynne.

Na chwilę obecną dla wszystkich chcących pograć z inną żywą osobą w kampanię Warbanda jedyną (a przynajmniej najlepiej zaimplementowaną) możliwością zdaje się być Battle Time. Jak wynika z moich obserwacji jest to najczęściej polecana modyfikacja osobom poszukującym doświadczenia kooperacyjnego, a do tego wchodzi w skład wielu innych fanowskich projektów. Nie jest to jednak do końca doświadczenie, którego oczekują gracze – Battle Time daje możliwość zaproszenia znajomych do wspólnej zabawy jedynie podczas potyczek.

Seria Mount & Blade jak widać jest dość odporna na implementację kooperacji w trybie kampanii. Może jest to wina skomplikowania rozgrywki, a może ograniczeń technologicznych – prawdopodobnie oba te czynniki odgrywają istotną rolę. Jeżeli znacie jakiś mod, który wprowadza możliwość pełnoprawnej zabawy z innym graczem w tym cyklu, to zapraszam do pozostawienia komentarza.