Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2020, 13:41

autor: Aquma

Polacy robią grę o koronawirusie

Rodzima firma Jujubee pracuje nad COVID: The Outbreak – produkcją strategiczną opowiadającą o pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Katowicki zespół chce wydać omawiany tytuł pod koniec maja tego roku, na razie wyłącznie na komputerach.

Polacy robią grę o koronawirusie - ilustracja #1
Koronawirus staje się inspiracją dla gier..

W SKRÓCIE:

  1. polska firma Jujubee tworzy grę o pandemii koronawirusa;
  2. część przychodów ze sprzedaży zostanie przekazana na walkę z chorobą Covid-19.

Katowicka firma Jujubee zapowiedziała (za portalem Money.pl), że pracuje nad strategią czasu rzeczywistego inspirowaną… pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Produkcja będzie nosiła tytuł COVID: The Outbreak i trafi na komputery (za pośrednictwem Steama) za niecały miesiąc – 29 maja. Deweloper nie wyklucza też stworzenia wersji na inne platformy.

W COVID: The Outbreak naszym zadaniem będzie kierowanie globalną organizacją zdrowia (najprawdopodobniej mowa o WHO) i koordynowanie działań mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się groźnego wirusa. Warto odnotować, że w grze znajdą się pewne treści edukacyjne, a część przychodów ze sprzedaży zostanie przekazana wybranym fundacjom charytatywnym wspierającym walkę z pandemią.

Przy okazji poinformowano, że w związku z sytuacją na świecie i wyzwaniami dotyczącymi pracy zdalnej, premiera innego tytułu studia – Dark Moon – zostanie przesunięta o kilka miesięcy (na razie nie podano nowej daty, poznamy ją dopiero po wydaniu COVID: The Outbreak). Dodatkowo zawieszono prace nad wyścigami Flashout 3 – członkowie zespołu odpowiedzialnego za tę produkcję wesprą deweloperów tworzących Dark Moon oraz Realpolitiks II.

  1. Jujubee – strona oficjalna