Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2020, 13:42

autor: Adrian Werner

AC: Valhalla ma asa w rękawie, to twórcy Black Flag

Dowiedzieliśmy się, że nad Assassin’s Creed: Valhalla pracuje aż piętnaście zespołów. Kluczowe role w produkcji mają pełnić osoby odpowiedzialne za Assassin's Creed IV: Black Flag oraz Assassin's Creed: Origins.

AC: Valhalla ma asa w rękawie, to twórcy Black Flag - ilustracja #1
Nad Assassin's Creed: Valhalla wydaje się pracować prawdziwy dream team weteranów serii.

Wczoraj firma Ubisoft zapowiedziała Assassin's Creed: Valhalla. Teraz poznaliśmy sporo konkretów odnośnie tego, kto pracuje nad tym projektem i są to informacje, które powinny ucieszyć fanów cyklu.

Ogromną skalę projektu najlepiej oddaje fakt, że pracuje nad nim aż piętnaście studiów. Dowiedzieliśmy się o tym, dzięki temu, że główny zespół zajmujący się Assassin’s Creed: Valhalla, czyli Ubisoft Montreal, podziękował czternastu innym ekipom z całego świata, które pomagają przy produkcji.

Jeszcze ciekawsza jest kwestia konkretnych osób zaangażowanych w ten projekt. Fani przeanalizowali komentarze różnych osób z Ubisoftu. Wysnute z tego wnioski nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale najpewniej są trafne. Według nich dyrektorem kreatywnym jest Ashraf Ismail, który pełnił tę rolę przy Assassin's Creed IV: Black Flag oraz Assassin's Creed Origins. Scenariusz, podobnie jak w przypadku AC: Origins, napisał Alain Mercieca.

Najciekawsze jest jednak to, że funkcję dyrektora narracyjnego pełni Darby McDevitt, który wcześniej odpowiadał za fabułę m.in. Assassin’s Creed: Revelations oraz Assassin's Creed IV: Black Flag. Te produkcje uznawane są za oferujące jedne z najlepszych historii w całym cyklu, więc wielu fanów wiąże z powrotem McDevitta duże nadzieje.

Ogólnie, jeśli te doniesienia są prawdziwe, to na czele projektu stoi niemalże drużyna marzeń, więc możemy spodziewać się czegoś naprawdę dobrego.

Przypomnijmy na koniec, że dzisiaj o 17:00 Ubisoft wypuści pierwszy zwiastun Assassin’s Creed: Valhalla. Mamy nadzieję, że zdradzi on datę premiery.

  1. Stream o nowej części serii Assassin’s Creed
  2. Recenzja gry Assassin's Creed Odyssey – zamach na tron Wiedźmina 3
  3. Oficjalna strona serii