Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2020, 13:43

autor: Entelarmer

GTA Online - gangi ufoludków napadają na graczy

W Grand Theft Auto Online czeka nowe zagrożenie. Od pewnego czasu gracze bawiący się w sieciowym module GTA 5 są napadani przez kosmitów. W odpowiedzi na ulicach wirtualnego Los Santos pojawili się m.in. faceci w czerni oraz Republikańscy Strażnicy Kosmosu.

GTA Online - gangi ufoludków napadają na graczy - ilustracja #1
„Przybywamy w pokoju”? Phi, to dla kosmicznych mięczaków (źródło: Reddit).

Ledwie dwa dni temu zostały odtajnione materiały prezentujące UFO, nagrane przez amerykańskich pilotów. Najwyraźniej obcy nie są tym zachwyceni i przeprowadzili inwazję na serwery Grand Theft Auto Online. Świadkowie z serwisu Reddit uwiecznili ufoludków terroryzujących wirtualne Los Santos, wliczając w to uprowadzenia jego mieszkańców. Gdzieś zapodziali latające talerze i muszą zadowolić się starym samochodem dostawczym, a zamiast nieludzkich eksperymentów preferują tradycyjne ziemskie pozdrowienie (czytaj: pobicie), ale nie zmniejsza to grozy całej sytuacji. Na szczęście obcy są równie skorzy do współpracy z innymi grupami kosmitów, co ludzie między sobą. Efekt – starcia gangów nie z tej ziemi na ulicach miasta.

GTA Online - gangi ufoludków napadają na graczy - ilustracja #2
Obcy wyrażają swój podziw dla ludzkiej kultury, adaptując zwyczaje oraz narzędzia tubylców (źródło: Reddit).

A tak na poważnie?

Strój Marsjanina nie jest niczym nowym, podobnie jak jego wykorzystanie w zabawny sposób. Green Martian Bodysuit oraz jego fioletowy odpowiednik dodano przy okazji otwarcia kasyna w aktualizacji The Diamond Casino & Resort. W kolejnym miesiącu widzieliśmy już grupę „kosmitów”, a na początku roku ulice Los Santos przemierzał gang Minionków. Jednakże masowa inwazja nastąpiła jakieś dwa tygodnie temu po wpisie StraightWhiteMale02 z Reddita. Doszło do tego, że kosmici doczekali się własnego forum w serwisie, które obecnie liczy 2,5 tysiąca użytkowników. W odpowiedzi w grze pojawili faceci w czerni i Republikańscy Strażnicy Kosmosu a także małpie gangi prowadzące wojnę z obcymi.

GTA Online - gangi ufoludków napadają na graczy - ilustracja #3
Bywają chwile, gdy graczy niespecjalnie interesują cele wyznaczone przez twórców.

Tego typu spontaniczne wydarzenia z wykorzystaniem elementów obecnych w grze nie są niczym nowym. Jeśli graliście w trybie swobodnym w dowolnej sieciowej strzelance, mogliście się spotkać z sytuacją, gdy wrogie drużyny rezygnowały z walki i wspólnymi siłami próbowały dokonać czegoś niezwykłego (albo niezwykle głupiego, ale niewątpliwie zabawnego). Większe pole do popisu dają gry z otwartym światem, nieograniczające nas choćby czasem. O tym, co potrafią zrobić co bardziej pomysłowe osoby, mogli przekonać się gracze Fallouta 76 zwabieni do zabójczego labiryntu.

Jak zdobyć strój kosmity?

GTA Online - gangi ufoludków napadają na graczy - ilustracja #4
Niewiele potrzeba, by dołączyć do obcych – w końcu pieniądze otwierają każde drzwi.

Green Martian Bodysuit można zakupić w dowolnym sklepie odzieżowym w Grand Theft Auto Online. Strój znajdziemy w zakładce „Outfits” w grupie „Outfits: Arena of War” i kategorii „Bodysuits”. Odblokowanie kosztuje sporo, bo aż 358 tysięcy dolarów oraz 330 tysięcy dolarów za fioletową wersję (chyba że mieliście szczęście zdobyć zniżkę w ramach Areny wojny). Na szczęście strój to jedyne co potrzebujecie, by terroryzować ludzkość wraz ze swoimi kosmicznymi braćmi.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach