Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2020, 13:43

autor: Entelarmer

GTA Online - gangi ufoludków napadają na graczy

W Grand Theft Auto Online czeka nowe zagrożenie. Od pewnego czasu gracze bawiący się w sieciowym module GTA 5 są napadani przez kosmitów. W odpowiedzi na ulicach wirtualnego Los Santos pojawili się m.in. faceci w czerni oraz Republikańscy Strażnicy Kosmosu.

GTA Online - gangi ufoludków napadają na graczy - ilustracja #1
„Przybywamy w pokoju”? Phi, to dla kosmicznych mięczaków (źródło: Reddit).

Ledwie dwa dni temu zostały odtajnione materiały prezentujące UFO, nagrane przez amerykańskich pilotów. Najwyraźniej obcy nie są tym zachwyceni i przeprowadzili inwazję na serwery Grand Theft Auto Online. Świadkowie z serwisu Reddit uwiecznili ufoludków terroryzujących wirtualne Los Santos, wliczając w to uprowadzenia jego mieszkańców. Gdzieś zapodziali latające talerze i muszą zadowolić się starym samochodem dostawczym, a zamiast nieludzkich eksperymentów preferują tradycyjne ziemskie pozdrowienie (czytaj: pobicie), ale nie zmniejsza to grozy całej sytuacji. Na szczęście obcy są równie skorzy do współpracy z innymi grupami kosmitów, co ludzie między sobą. Efekt – starcia gangów nie z tej ziemi na ulicach miasta.

GTA Online - gangi ufoludków napadają na graczy - ilustracja #2
Obcy wyrażają swój podziw dla ludzkiej kultury, adaptując zwyczaje oraz narzędzia tubylców (źródło: Reddit).

A tak na poważnie?

Strój Marsjanina nie jest niczym nowym, podobnie jak jego wykorzystanie w zabawny sposób. Green Martian Bodysuit oraz jego fioletowy odpowiednik dodano przy okazji otwarcia kasyna w aktualizacji The Diamond Casino & Resort. W kolejnym miesiącu widzieliśmy już grupę „kosmitów”, a na początku roku ulice Los Santos przemierzał gang Minionków. Jednakże masowa inwazja nastąpiła jakieś dwa tygodnie temu po wpisie StraightWhiteMale02 z Reddita. Doszło do tego, że kosmici doczekali się własnego forum w serwisie, które obecnie liczy 2,5 tysiąca użytkowników. W odpowiedzi w grze pojawili faceci w czerni i Republikańscy Strażnicy Kosmosu a także małpie gangi prowadzące wojnę z obcymi.

GTA Online - gangi ufoludków napadają na graczy - ilustracja #3
Bywają chwile, gdy graczy niespecjalnie interesują cele wyznaczone przez twórców.

Tego typu spontaniczne wydarzenia z wykorzystaniem elementów obecnych w grze nie są niczym nowym. Jeśli graliście w trybie swobodnym w dowolnej sieciowej strzelance, mogliście się spotkać z sytuacją, gdy wrogie drużyny rezygnowały z walki i wspólnymi siłami próbowały dokonać czegoś niezwykłego (albo niezwykle głupiego, ale niewątpliwie zabawnego). Większe pole do popisu dają gry z otwartym światem, nieograniczające nas choćby czasem. O tym, co potrafią zrobić co bardziej pomysłowe osoby, mogli przekonać się gracze Fallouta 76 zwabieni do zabójczego labiryntu.

Jak zdobyć strój kosmity?

GTA Online - gangi ufoludków napadają na graczy - ilustracja #4
Niewiele potrzeba, by dołączyć do obcych – w końcu pieniądze otwierają każde drzwi.

Green Martian Bodysuit można zakupić w dowolnym sklepie odzieżowym w Grand Theft Auto Online. Strój znajdziemy w zakładce „Outfits” w grupie „Outfits: Arena of War” i kategorii „Bodysuits”. Odblokowanie kosztuje sporo, bo aż 358 tysięcy dolarów oraz 330 tysięcy dolarów za fioletową wersję (chyba że mieliście szczęście zdobyć zniżkę w ramach Areny wojny). Na szczęście strój to jedyne co potrzebujecie, by terroryzować ludzkość wraz ze swoimi kosmicznymi braćmi.