Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2020, 11:52

autor: Adrian Werner

Usługi Xbox Game Pass i Xbox Live z rekordowymi wynikami

Microsoft pochwalił się, że usługi Xbox Live i Xbox Game Pass osiągnęły rekordowe wyniki pod względem liczby użytkowników.

Usługi Xbox Game Pass i Xbox Live z rekordowymi wynikami - ilustracja #1
Usługa Xbox Game Pass wyraźnie przypadła graczom do gustu.

Firma Microsoft ma powody do zadowolenia. Najnowszy raport finansowy korporacji pokazuje, że jej usługi związane z grami radzą sobie wyśmienicie. Xbox Live ma 90 mln aktywnych użytkowników, a liczba abonentów Xbox Game Pass przekroczyła 10 mln.

Rok temu liczba osób korzystających z Xbox Live wynosiła 65 mln, co oznacza, że przez dwanaście miesięcy populacja użytkowników znacznie urosła. Kluczową rolę odegrał najpewniej koronowirus, z powodu którego ludzie więcej czasu spędzają w domach, ale i tak skala wzrostu jest imponująca.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że Microsoft po raz pierwszy podał konkretną liczbę abonentów Xbox Game Pass. Pokazuje to rosnące znaczenie usługi w finansach firmy.

Przychody całego działu Xbox firmy Microsoft zaliczyły w pierwszym kwartale tego roku spadek o 1% w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r., ale wynika to z faktu, że sprzedaż konsol i akcesoriów zaliczyła 20-procentowy zjazd. Same usługi i gry zanotowały 2% wzrost.

Wychodząc poza elektroniczną rozrywkę należy wspomnieć, że przychody całego Microsoftu wyniosły 35 mld dolarów, co stanowi kwotę o 15% większą niż w pierwszych trzech miesiącach 2019 r. Z kolei zysk operacyjny wzrósł o 25%, osiągając poziom 13 mld dolarów.

Warto także dodać, że z usługi Microsoft Teams, służącej do zdalnej pracy i komunikacji, każdego dnia korzysta obecnie 75 mln osób. W marcu było to tylko 44 mln. Za tak ogromny skok odpowiada oczywiście koronawirus.

Przypomnijmy, że subskrypcja Game Pass dostępna jest w trzech wersjach: na komputerach PC, konsolach z rodziny Xbox One oraz w wersji Ultimate łączącej dwa pierwsze rozwiązania. Po opłaceniu miesięcznego abonamentu, którego sugerowana cena wynosi 18,99 zł (PC) lub 40 zł (konsole), otrzymujemy możliwość pobrania dziesiątek gier wchodzących w skład stale aktualizowanej biblioteki nowych i nieco starszych tytułów, a także zniżki na zakupy w sklepie Microsoft Store. Jeśli jeszcze nie korzystaliście z Xbox Game Pass, abonament Ultimate kupicie już za 4 zł za pierwszy miesiąc (tutaj). Do abonentów Game Passa w dniu premiery trafiają także wszystkie ekskluzywne produkcje studiów deweloperskich należących do Microsoftu, takich jak Ninja Theory czy 343 Industries.

  1. Xbox Game Pass – strona oficjalna
  2. Oficjalna strona firmy Microsoft