Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 lutego 2020, 11:35

autor: AlexB

Transformers: War For Cybertron - Netflix pokazał zwiastun animacji

Platforma Netflix zaprezentowała zwiastun Transformers: War For Cybertron Trilogy: Siege – pierwszej odsłony trzyczęściowej, animowanej sagi, skupiającej się na przygodach słynnych robotów potrafiących zmieniać swój wygląd. Jak na razie nie wiadomo, kiedy będzie można obejrzeć produkcję.

W SKRÓCIE
  1. Zadebiutował teaser serialu Transformers: War For Cybertron Trilogy: Siege.
  2. Produkcja będzie składała się z sześciu 22-minutowych odcinków; nie wiadomo na razie, kiedy zadebiutują one na platformie Netflix.
  3. Tytuł jest częścią trzyczęściowej sagi, której druga odsłona będzie nosiła nazwę Earthrise.

Trwająca od soboty impreza New York Toy Fair przyniosła miły prezent dla wszystkich miłośników Transformerów. Netflix zaprezentował podczas niej teaser zapowiedzianego rok temu serialu animowanego Transformers: War For Cybertron Trilogy: Siege. Będzie on składał się z sześciu 22-minutowych odcinków. Obecnie nie wiadomo dokładnie, kiedy zadebiutują one na popularnej platformie streamingowej. Zgodnie ze zwiastunem, ma to nastąpić „wkrótce”.

Oto oficjalny opis fabuły serialu (via Collider):

Transformers: War For Cybertron Trilogy: Siege rozpoczyna się w ostatnich godzinach niszczycielskiej wojny domowej między Autobotami i Deceptikonami. Konflikt ten zrujnował ich rodzinną planetę, Cybertron. Dwóch liderów, Optimus Prime i Megatron, chce uratować świat i zjednoczyć swój lud, ale tylko na własnych warunkach. Starając się zakończyć walkę, Megatron jest zmuszony do rozważenia wykorzystania AllSparku, źródła wszelkiego życia i mocy na Cybertronie, do „zresetowania” Autobotów i „unifikacji” wszystkich mieszkańców globu. Zdziesiątkowane, przytłoczone, oblężone i zmęczone bojem Autoboty aranżują desperacką serię kontrataków, które, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zakończą się niezwykle trudnym momentem: koniecznością zniszczenia planety w celu jej ocalenia.

Nowa animacja z uniwersum Transformers znajduje się w produkcji już od roku. - Transformers: War For Cybertron - Netflix pokazał zwiastun animacji - wiadomość - 2020-02-24
Nowa animacja z uniwersum Transformers znajduje się w produkcji już od roku.

Showrunnerem Transformers: War For Cybertron Trilogy: Siege jest F.J. DeSanto. To prawdziwy weteran jeśli chodzi o markę. Pracował on przy takich produkcjach, jak Transformers: Titans Return czy Transformers: Power of the Primes. Do jego zespołu scenarzystów należą między innymi George Krstic (Megas XLR), Gavin Hignight (Transformers: Cyberverse) i Brandon Easton (Agentka Carter, Transformers: Rescue Bots). Za animację odpowiada specjalizujące się w CGI japońskie studio Polygon Pictures, które ma na swoim koncie między innymi Knights of Sidonia, Transformers: Robots in Disguise oraz Gwiezdne wojny: Ruch oporu. Wszystkie prace nadzoruje firma Rooster Teeth Animation, odpowiedzialna między innymi za seriale internetowe RWBY oraz gen:LOCK. Oto co powiedział jej współzałożyciel, Matt Hullum (via Comick Book News):

Transformers: War For Cybertron Trilogy jest produkcją inauguracyjną dla naszej dywizji Rooster Teeth Studios i jesteśmy dumni, że współpracujemy z Hasbro i Netflixem oraz że powierzono nam to zadanie. Jako fani Transformerów z radością wprowadziliśmy do tego projektu naszą wiedzę z zakresu opowiadania historii i animacji. Ten zwiastun to zaledwie przedsmak tego, czego można się spodziewać w serialu. Nie możemy się już doczekać, aby poznać reakcję fanów na gotową produkcję. Zwłaszcza tyczy się to społeczności Rooster Teeth.

Marka Transformers ma na karku już 36 lat. - Transformers: War For Cybertron - Netflix pokazał zwiastun animacji - wiadomość - 2020-02-24
Marka Transformers ma na karku już 36 lat.

Prócz pierwszego teasera w sieci pojawiła się także lista aktorów głosowych, których usłyszymy w serialu Transformers: War For Cybertron Trilogy: Siege. Są to Jake Foushee (jako Optimus Prime), Jason Marnocha (jako Megatron), Linsay Rousseau (jako Elita-1), Joe Zieja (jako Bumblebee), Frank Todaro (jako Starscream), Rafael Goldstein (jako Ratchet), Keith Silverstein (jako Jetfire), Todd Haberkorn (jako Shockwave i Red Alert), Edward Bosco (jako Ultra Magnus i Soundwave), Bill Rogers (jako Wheeljack), Sophia Isabella (jako Arcee), Brook Chalmers (jako Impactor), Shawn Hawkins (jako Mirage), Kaiser Johnson (jako Ironhide), Miles Luna (jako Teletraan I i Cliffjumper) oraz Mark Whitten (Sideswipe i Skywarp).

Warto zaznaczyć, że jak sam tytuł sugeruje, Transformers: War For Cybertron Trilogy: Siege jest pierwszą odsłoną trzyczęściowej sagi. Druga będzie nazywać się Earthrise i opowie o przybyciu Autobotów i Deceptikonów na Ziemię. Szczegóły na temat trzeciej nie są jak na razie znane.

  1. Netflix – oficjalna strona