Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 lutego 2019, 09:30

autor: Ender

Transformers: War for Cybertron – Netflix zapowiada nowy serial animowany

Firmy Hasbro oraz Netflix zapowiedziały nową serię animowaną, korzystającą z popularnej licencji Transformers - nosi ona podtytuł War for Cybetron. Produkcja zadebiutuje w przyszłym roku i przedstawi konflikt Autobotów i Deceptikonów, którego stawką jest kontrola nad planetą Cybertron.

Spółka Hasbro kontynuuje wysiłki mające na celu naprawę reputacji marki Transformers, która przez ostatnie lata została nadszarpnięta przez superprodukcje w reżyserii Michaela Baya. Po udanym ubiegłorocznym debiucie Bumblebee, który był nowym otwarciem oraz restartem filmowej serii, producenci zdecydowali, że przyszła teraz pora na podbicie małych ekranów. Zabawkowy gigant ogłosił właśnie oficjalnie, że podpisał umowę o współpracy z serwisem Netflix. Jej owocem będzie animowana seria zatytułowana Transformers: War for Cybertron, której premiera planowana jest na 2020 rok. Co ciekawe, w informacji prasowej jest ona określana jako trylogia. Na razie nie wiemy jednak, czy będziemy mieli do czynienia z trzema filmami/odcinkami lub sezonami planowanej historii.

Nowa seria zadebiutuje w przyszłym roku - Transformers: War for Cybertron – Netflix zapowiada nowy serial animowany - wiadomość - 2019-02-17
Nowa seria zadebiutuje w przyszłym roku

Według twórców, seria skupi się przede wszystkim na przedstawieniu zażartego konfliktu Autobotów i Deceptikonów, którego stawką jest kontrola nad planetą Cybertron. Fani transformujących się robotów mają zyskać zupełnie nową perspektywę związaną z wojną obu frakcji, która była do tej pory tłem dla niezliczonych historii opowiedzianych w uniwersum cyklu. Dzięki interesującemu stylowi animacji oraz projektom postaci widzowie mają zobaczyć także zupełnie nowe oblicza znanych bohaterów.

Producentem Transformers: War for Cybertron będzie amerykańska firma Rooster Teeth, najlepiej znana dzięki serialom RWBY oraz gen:LOCK. Wśród reżyserów oraz scenarzystów projektu znaleźli się weterani, zajmujący się poprzednimi seriami z Transformerami, takimi jak Transformers: Power of the Primes, Transformers: Titans Return, Transformers: Cyberverse i Transformers: Rescue Bots. Prace nad animacją wykonywać będzie specjalizujące się w CGI japońskie studio Polygon Pictures. Na koncie zespołu znajdują się produkcje takie jak Knights of Sidonia, Transformers: Robots in Disguise oraz Star Wars Resistance.

  1. Oficjalna strona marki Transformers