Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 czerwca 2007, 16:06

autor: Metatron

155 tysięcy napędów HD DVD do X360 sprzedanych w Stanach Zjednoczonych

Według podanych przez przedstawiciela Microsoftu serwisowi CNET danych, nabywców znalazło już 155 000 tych urządzeń, czyli o jedną trzecią więcej niż niezależnych odtwarzaczy. W ten sposób odtwarzacz HD DVD do X360 stał się według Microsoftu najlepiej sprzedającym się akcesorium do tej konsoli.

Organizacja HD DVD ogłosiła w kwietniu, że od momentu wejścia na amerykański rynek formatu HD DVD sprzedała ponad sto tysięcy odtwarzaczy tego typu nośników. Dla porównania przytoczmy informacje dotyczące sprzedaży zewnętrznych napędów HD DVD do X360. Według podanych przez przedstawiciela Microsoftu serwisowi CNET danych, nabywców znalazło już 155 tysięcy tych urządzeń, czyli o jedną trzecią więcej niż niezależnych odtwarzaczy. W ten sposób odtwarzacz HD DVD do X360 stał się według Microsoftu najlepiej sprzedającym się akcesorium do tej konsoli.

Nie zmienia to jednak faktu, że amerykański rynek zdominowany został przez czytniki konkurencyjnego formatu Blu-ray. Spowodowane jest to głównie faktem, że HD DVD funkcjonuje obecnie jedynie jako format zapisu filmów, podczas gdy w Blu-ray fabrycznie wyposażone są konsole PS3. Taki stan rzeczy znajduje potwierdzenie w liczbie filmów przypadających na jedno urządzenie. W przypadku Blu-ray szacuje się, że na jeden czytnik przypada jeden film, natomiast jeżeli chodzi o HD DVD – cztery. W dalszym ciągu przewaga na rynku sprzedaży nowej generacji nośników należy jednak do Blu-raya i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.