Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. symulator kosmiczny

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry o tematyce symulator kosmiczny ułożone według popularności.

Po premierze 64 Przed premierą 11
symulator kosmiczny
PC
PC Windows70
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 414 Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 15 PlayStation Portable1 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE10
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android5 Apple iOS6
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch3
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U1
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji13 Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG4 Strategiczne8
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje49
Logiczne
Towarzyskie
Hellion
Hellion

Akcji 21 października 2019

Survival sandbox z elementami kosmicznego symulatora, nastawiony na rozgrywkę sieciową. Hellion zaprasza graczy do odległej przyszłości, w której ludzkość zorganizowała pierwszą międzygwiezdną misję kolonizacyjną. Razem z milionem innych kolonistów gracz zostaje wysłany do odległego systemu gwiezdnego. Jednak obudziwszy się z trwającego wiele dekad kriogenicznego snu, bohater zastaje zrujnowane stacje kosmiczne i wraki statków.

PC

Dreadnought
Dreadnought

Akcji 6 grudnia 2017

Nastawiona na rywalizację wieloosobową produkcja free-to-play, łącząca w sobie elementy symulatora, gry akcji i strategii. Jej autorem jest ekipa Yager Development, znana m.in. ze strzelaniny Spec Ops: The Line. Akcja gry przenosi nas w przyszłość, gdzie trwa walka między potężnymi frakcjami, zajmującymi się kolonizacją kosmosu. Jako najemnik, podejmiemy się szeregu rozmaitych zleceń, pracując dla tego kto zapłaci najwięcej.

PCPS4

Squadron 42
Squadron 42

Symulacje jeszcze nie ogłoszona

Rozbudowana hybryda symulatora kosmicznego, strzelanki FPP i przygodowej gry akcji, nawiązująca do takich tytułów jak np. Wing Commander. Jest to kampania fabularna gry Star Citizen, z którą odpowiada studio Cloud Imperium Games, założone przez słynnego Chrisa Robertsa.

PC

Starpoint Gemini 2
Starpoint Gemini 2

Strategiczne 26 września 2014

Sequel ciepło przyjętej produkcji studia Little Green Men, łączącej cechy tradycyjnych strategii 4X z elementami RPG oraz kosmicznego symulatora. Fabuła gry przenosi nas ponownie do rozległego uniwersum Gemini i opowiada dalszy ciąg historii zapoczątkowanej w pierwszej odsłonie serii. Osią akcji jest konflikt pomiędzy rządzącym w układzie Imperium i rywalizującymi z nim rebeliantami, nazywającymi się Ligą Gemini.

PCXONE

Wing Commander IV: The Price of Freedom
Wing Commander IV: The Price of Freedom

Symulacje 21 maja 1996

Czwarta odsłona słynnej kosmicznej sagi, która łączy elementy typowe dla strzelanin FPP i przygodówek. Tytuł ponownie wyróżniają efektownie zrealizowane scenki przerywnikowe z udziałem prawdziwych aktorów.

PCPS1

Universe Sandbox
Universe Sandbox

Symulacje 29 kwietnia 2011

Symulator przestrzeni kosmicznej. Zmieniamy orbity planet, tworzymy czarne dziury, doprowadzamy do kolizji galaktyk i obserwujemy, w jaki sposób podejmowane decyzje wpływają na cały Wszechświat.

PC

Star Valor
Star Valor

Symulacje czerwiec 2021 (wczesny dostęp od 14 lipca 2018)

Star Valor to sandbox z elementami RPG, osadzony w klimatach science fiction. Gracz wciela się w kapitana statku kosmicznego i eksploruje generowany proceduralnie świat. Przestrzeń kontrolowana jest przez siedem frakcji i każde podjęte działanie ma wpływ na stosunki bohatera z nimi.

PC

X4: Split Vendetta
X4: Split Vendetta

Symulacje 31 marca 2020

Pierwszy duży dodatek do kosmicznego symulatora X4: Foundations. X4: Split Vendetta wprowadza do gry okrutną rasę Split, powiększa dostępny obszar, a także przynosi nowe statki, broń, moduły stacji kosmicznych czy nieobecne wcześniej zadania.

PC

Space Crew
Space Crew

Strategiczne 15 października 2020

Space Crew to strategiczno-symulacyjny survival od twórców Bomber Crew, studia Runner Duck. Tym razem gracz, kierując załogą statku kosmicznego, musi obronić Ziemię przed atakami obcych, dbając o rozwój ludzi, jak i samej maszyny.

PCPS4XONESwitch

Infinity: Battlescape
Infinity: Battlescape

Symulacje 2021 (wczesny dostęp od 27 września 2019)

Symulator kosmiczny, w którym setki graczy biorą udział w wielkich bitwach, rozciągających się na cały układ planetarny. W targanym wojną świecie Infinity: Battlescape rywalizują ze sobą trzy potężne frakcje, dysponujące siecią stacji kosmicznych, systemów obronnych oraz flotą statków bojowych. Te ostatnie występują w różnych typach: od myśliwców, przez bombowce i korwety, po wielkie krążowniki i lotniskowce – a wszystkie sterowane przez graczy.

PC

Starcom: Nexus
Starcom: Nexus

Symulacje 12 grudnia 2019

Starcom: Nexus to kosmiczny sandbox 2,5D. Gracz wciela się w młodego dowódcę statku, który przez przypadek trafia do nieznanej galaktyki. Bohater rozpoczyna eksplorację tajemniczej przestrzeni i próbuje odnaleźć drogę do domu.

PC

Fractured Space
Fractured Space

Akcji 22 września 2016

Ukierunkowana na rozgrywkę wieloosobową kosmiczna gra akcji, opracowana przez znane z cyklu strzelanek Strike Suit Zero studio Edge Case Games. Akcja Fractured Space osadzona jest w odległej przyszłości, w której ludzkość skolonizowała już liczne obce systemy planetarne. Gra nie oferuje jednak rozbudowanej warstwy fabularnej, koncentrując się głównie na sieciowych potyczkach, w których mogą brać udział dwie pięcioosobowe drużyny.

PC

Kerbal Space Program: Making History Expansion
Kerbal Space Program: Making History Expansion

Symulacje 13 marca 2018

Dodatek do uznanego symulatora programu kosmicznego. Gracze mogą spróbować swoich sił w misjach inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami z historii podboju kosmosu, a także tworzyć własne fabularyzowane scenariusze i dzielić się nimi ze znajomymi. Nowe części i kombinezony oparto na okresie wyścigu kosmicznego.

PC

Elite: Dangerous - Arena
Elite: Dangerous - Arena

Symulacje 16 lutego 2016

Ukierunkowany na sieciowe potyczki w trybie PvP kosmiczny symulator, będący w istocie usamodzielnioną wersją trybu wieloosobowego z gry Elite: Dangerous studia Frontier Developments. Gra pozwala na wspólną zabawę max. 8 osób w trybach Free-for-All, Team Deathmatch oraz Capture the Flag.

PC

Sunless Skies: Sovereign Edition
Sunless Skies: Sovereign Edition

RPG 31 stycznia 2019

Kontynuacja popularnego Sunless Sea, czyli wyposażona w bogatą narrację mieszanka symulatora, RPG i strategii w klimacie horroru. Tym razem akcja toczy się w pełnej tajemnic przestrzeni kosmicznej. Akcja toczy się w alternatywnej wersji XIX wieku, w której królowa Wiktoria zamierza zagospodarować kosmos na potrzeby nowego Imperium Brytyjskiego. Głównym bohaterem jest wyrzutek sprzeciwiający się wprowadzonym przez nią rządom twardej ręki.

PCPS4XONESwitch

Dangerous
Dangerous

RPG 1 stycznia 2012

Dangerous to utrzymana w konwencji spcae-opery sandboksowa gra action-RPG z elementami kosmicznego symulatora. Gracz wciela się w rolę oswobodzonego więźnia o mrocznej przeszłości, który może uratować wszechświat lub przyczynić się do jego zniszczenia. Tytuł wyprodukowany został przez niezależne studio Binary Helix.

PC

Starpoint Gemini Warlords
Starpoint Gemini Warlords

Strategiczne 23 maja 2017

Spin-offowa odsłona cyklu kosmicznych strategii Starpoint Gemini, przygotowana przez twórców ze studia Little Green Man na podstawie sugestii graczy, zebranych podczas fazy wczesnego dostępu poprzedniczki. Akcja Starpoint Gemini Warlords toczy się w tym samym uniwersum, co pełnoprawne części serii i skupia się na rywalizacji pomiędzy rządzącym układem Imperium oraz rebeliantami, określającymi siebie jako Ligę Gemini.

PCXONE

Nimbatus: The Space Drone Constructor
Nimbatus: The Space Drone Constructor

Akcji 14 maja 2020

Nimbatus: The Space Drone Constructor to zręcznościowy symulator 2D, w którym budujemy kolejne, coraz doskonalsze drony z dostępnych części. Gracz musi dokładnie przystosowywać parametry maszyny do określonej misji za pomocą specjalnego edytora albo liczyć się z unicestwieniem drona przez wrogie roboty. Przydatna jest też odrobina inżynierskiej inwencji – w jednych zadaniach lepiej sprawdzą się zwrotni zwiadowcy, podczas gdy inne wymagają dużych platform bojowych.

PC

Interstellaria
Interstellaria

Strategiczne 17 lipca 2015

Zrealizowana w stylu retro sandboksowa strategia kosmiczna z elementami symulacji oraz RPG. W produkcji niezależnego studia Cold Rice Games wcielamy się w kapitana statku kosmicznego, a naszym zadaniem jest czuwanie nad sprawnym funkcjonowaniem jednostki podczas eksploracji odległych planet. Do naszych obowiązków należy m.in. zwerbowanie załogi i obsada kluczowych stanowisk, a także zadbanie o odpowiedni stan sprzętu oraz zasobność pokładowej kasy.

PCANDiOS

Kerbal Space Program: Breaking Ground Expansion
Kerbal Space Program: Breaking Ground Expansion

Symulacje 30 maja 2019

Drugie rozszerzenie do zaawansowanego symulatora kosmicznego Kerbal Space Program. Breaking Ground Expansion pozwala graczom na eksplorację planet oraz prowadzenie badań naukowych.

PCPS4XONE

G-Police
G-Police

Akcji 30 listopada 1997

Dynamiczna, trójwymiarowa gra akcji, w której wcielamy się w stróża prawa z przyszłości i zasiadamy za sterami futurystycznego śmigłowca policyjnego. Wykonując kolejne misje w inspirowanym słynnym Łowcą Androidów uniwersum, staramy się także odkryć przyczynę nagłej i tajemniczej śmierci swojej siostry.

PCPS3PSPPSV

Colony Wars
Colony Wars

Symulacje 5 listopada 1997

Colony Wars to symulator starć kosmicznych, kładący duży nacisk na nieliniową rozgrywkę. Podczas zabawy wcielamy się w rebelianckiego pilota Ligi Wolnych Światów, zdeterminowanego do wypędzenia z kolonii bezwzględnych sił Imperium Ziemi. Od efektywności bojowej gracza zależeć będzie dalszy rozwój międzygalaktycznej wojny, a jeśli okaże się Kosmicznym Asem, dowództwo przydzielać mu będzie coraz lepsze maszyny bojowe. Gra zapoczątkowała serię tytułów pod tą samą nazwą.

PS1

Wing Commander III: Heart of the Tiger
Wing Commander III: Heart of the Tiger

Symulacje 18 kwietnia 1994

Kosmiczna strzelanina osadzona w słynnym uniwersum Wing Commandera, którą jednocześnie może kwalifikować jako interaktywny film z prawdziwymi aktorami. To trzecia odsłona serii zapoczątkowanej w 1990 roku na komputerach osobistych.

PCPS1

Vendetta Online
Vendetta Online

Symulacje 1 listopada 2004

„Vendetta Online” to stworzony przede wszystkim z myślą o rozgrywkach sieciowych (single-player jest tylko mało znaczącym dodatkiem) symulator, w którym gracze zasiadają za sterami futurystycznych statków i toczą boje w przestrzeni kosmicznej.

PC