Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeANDPCiOS
Okładka Univoyager (AND)
OkładkaUnivoyager (AND)

Univoyager

NovaVoyager

Opracowany przez samodzielnego twórcę Damiano Vitulliego kosmiczny symulator z sandboksową formułą rozgrywki. Akcja gry NovaVoyager osadzona została w odległej przyszłości, w której ludzkość kolonizuje kolejne systemy planetarne.

Symulacje | science fiction | symulator kosmiczny | sandbox | kosmiczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Univoyager Premiera

sty2022

iOS AND PC

NovaVoyager to wydany na platformę AND, PC i iOS kosmiczny symulator z sandboksową strukturą rozgrywki. Projekt opracował praktycznie w pojedynkę deweloper imieniem Damiano Vitulli.

Mechanika

Gra osadzona została w odległej przyszłości, w czasach gdy ludzkość skolonizowała niezliczone obce systemy planetarne. Fabuła nie odgrywa jednak większej roli w zabawie, gdyż NovaVoyager stawia na sandboksową swobodę. Na początku zabawy otrzymujemy pierwszy statek, a co zrobimy potem zależy tylko od nas. Sami zdecydujemy, czy zostać najemnikiem, piratem, gwiezdnym kupcem, odkrywcą, górnikiem, czy też połączyć część lub wszystkie te zajęcia tworząc własną ścieżkę kariery.

Wszystko to rozgrywa się w galaktyce odtworzonej w skali 1:1 na podstawie autentycznych danych astronomicznych. Uniwersum zostało gęsto zapełnione koloniami i bazami kosmicznymi, a wszystkie te miejsca oferują multum zadań do wykonania oraz okazji do zrobienia dobrego interesu dla przedsiębiorczych kupców. Natomiast rozbudowane moduły sztucznej inteligencji dbają, aby cały ten świat tętnił życiem.

Gra stawia na realizm. Rozgrywką rządzi potężny silnik fizyczny, który wiernie odtwarza sposób zachowania się statku w pustce kosmicznej, jak również wpływ innych obiektów grawitacyjnych na jego lot. Gracze mogą skorzystać z widoku z kokpitu lub postawić na kamerę ukazującą całą jednostkę. Również system sterowania jest bardzo rozbudowany, pozwalając na manipulowanie licznymi systemami pokładowymi.

Kwestie techniczne

Wydane na platformę AND, PC i iOS NovaVoyager działa w oparciu o imponujący silnik graficzny. Umożliwia on płynne przechodzenie z pustki kosmicznej w atmosferę planet bez żadnych ekranów doczytywania danych i podczas zabawy wiele misji wykonujemy latając nad powierzchniami planet, gdzie statek zachowuje się zupełnie inaczej. Ta sama technologia pozwoliła na proceduralne wygenerowanie wszystkich obiektów niebieskich na podstawie prawdziwych danych astronomicznych.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Univoyager: 12+

iOS
AND
PC