Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka X3: Albion Prelude (PC)

X3: Albion Prelude PC

X3: Albion Prelude to kolejna odsłona znanego cyklu symulatorów kosmicznych, w którym zadaniem gracza jest handel, walka oraz eksploracja dziesiątek systemów gwiezdnych.

Symulacje | science fiction | symulator kosmiczny | kosmiczne

PC Windows
Okładka X3: Albion Prelude (PC)

producent: Egosoft

wydawca: Egosoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15grudnia2011

X3: Albion Prelude podobnie jak poprzednie części serii jest przedstawicielem gatunku space-sim. Wcielamy się w pilota statku kosmicznego, który eksplorując kolejne systemy gwiezdne zajmuje się handlem, walką i wykonywaniem zadań zleconych mu przez różne frakcje i organizacje. Za produkcję tytułu odpowiada niemieckie studio Egosoft, które od premiery pierwszej gry z cyklu X, całkowicie poświęciło się rozwijaniu przedstawionego w nim uniwersum.

Albion Prelude jest swoistym fabularnym łącznikiem pomiędzy poprzednimi grami z „X” w tytule, a grą X Rebrith i przedstawia wydarzenia rozgrywające się tuż przed jej rozpoczęciem. Świat gry przechodzi ogromne przemiany, których efekty zobaczymy właśnie w X Rebrith. Wiąże się to z pomniejszymi konfliktami zbrojnymi oraz wyniszczającą wojną na pełną skalę, toczoną pomiędzy Ziemią a innymi rasami uniwersum X. W związku z tym twórcy pozwalają graczom na uczestnictwo w kosmicznych bitwach i bezpośrednie wpłynięcie na ich rezultaty. W X Rebrith jesteśmy również świadkami technologicznego skoku, który pozwolił korporacjom na rozpoczęcie budowy potężnych akceleratorów. Konstrukcje te, mające tworzyć sieć galaktycznych „autostrad” łączących odległe systemy, stanowią jedno z ognisk zapalnych toczonych konfliktów.

Jeżeli chodzi o model rozgrywki jest on zbliżony do tego znanego z gry X3: Konflikt Terrański. Wzbogacony został jednak o parę nowych pomysłów, które udoskonaliły znaną już formułę. W porównaniu ze wspomnianym poprzednikiem, do naszej dyspozycji zostaje oddanych 30 nowych statków oraz stacji kosmicznych. Nowością jest również giełda, na której gracze mogą sprzedawać, kupować i spekulować towarami, pomnażając lub bezpowrotnie tracąc majątek. W utrzymaniu kontroli nad naszymi decyzjami finansowymi pomagają nowe narzędzia i opcje monitorujące wskaźniki ekonomiczne i postępy w grze.

Posiadaczy wydajnych konfiguracji sprzętowych ucieszy z pewnością wiadomość, że producent poprawił jakość grafiki oraz wprowadził więcej opcji ustawień parametrów oprawy wizualnej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 362 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.7 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do X3: Albion Prelude

Wymagania wiekowe X3: Albion Prelude

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe X3: Albion Prelude

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 GT lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Zapowiedziano X3: Albion Prelude – premiera jeszcze w grudniu tego roku
Zapowiedziano X3: Albion Prelude – premiera jeszcze w grudniu tego roku

wiadomość7 grudnia 2011

Na grudzień tego roku, studio Egosoft zapowiedziało premierę X3: Albion Prelude, gry z gatunku space-sim, która ma być swoistym preludium do planowanego na przyszły rok X Rebrith.