Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka X3: Farnham's Legacy (PC)

X3: Farnham's Legacy PC

X3: Farnham’s Legacy to kolejna odsłona znanej serii symulatorów kosmicznych. Tym razem wcielamy się w pilota, który utknął na rubieżach znanego kosmosu. Produkcja została stworzona przez studio Egosoft.

Symulacje | science fiction | symulator kosmiczny | kosmiczne | statki kosmiczne

PC Windows
Okładka X3: Farnham's Legacy (PC)

producent: Egosoft

wydawca: Egosoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4maja202119dni

Kolekcja gier
Obserwuj grę

X3: Farnham’s Legacy to kontynuacja wydanego w 2011 roku symulatora kosmicznego X3: Albion Prelude, która została wydana w formie darmowego dodatku do poprzedniej odsłony. Produkcja oferuje nową kampanię fabularną oraz kilka nowości w warstwie rozgrywki. Za jej opracowanie i wydanie odpowiada studio Egosoft.

Fabuła

Akcja X3: Farnham’s Legacy rozgrywa się lata po zakończeniu scenariusza poprzedniej gry i zniszczeniu bramy. Gracz zaczyna kampanię w odległej części wszechświata i musi spróbować odnaleźć drogę powrotną do cywilizacji.

Mechanika

Pod względem mechaniki rozgrywki X3: Farnham’s Legacy kopiuje większość rozwiązań z X3: Terran Conflict oraz X3: Albion Preludemamy więc do czynienia z dość klasycznym symulatorem kosmicznym, w którym przemierzamy galaktykę, wykonujemy misje i walczymy z napotkanymi wrogami.

Do dyspozycji graczy oddano szeroką gamę przeróżnych statków (w tym jeden naprawdę unikatowy). Twórcy wprowadzili też nową mechanikę eksploracji kosmosu (wraz z nią w grze pojawiła się również gildia odkrywców), dodali kwatery dla głównego bohatera, system budowania stacji kosmicznej, dyplomację. Nowością jest też możliwość wejścia w posiadanie sektora oraz kariera gwiezdnego pirata.

Fanów serii z pewnością ucieszą też usprawnienia wielu elementów interfejsu (mamy m.in. encyklopedię i poprawiony dziennik) oraz wsparcie dla modów.

Tryby gry

W X3: Farnham’s Legacy możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

X3: Farnham’s Legacy posiada trójwymiarową oprawę graficzna. Grafika nie zachwyca niczym szczególnym (najlepiej wypada chyba przestrzeń kosmiczna), ale produkcji nie można odmówić urokliwego klimatu science ficition.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do X3: Farnham's Legacy

Wymagania wiekowe X3: Farnham's Legacy

12+