Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2011, 22:06

Zapowiedziano X3: Albion Prelude – premiera jeszcze w grudniu tego roku

Na grudzień tego roku, studio Egosoft zapowiedziało premierę X3: Albion Prelude, gry z gatunku space-sim, która ma być swoistym preludium do planowanego na przyszły rok X Rebrith.

Studio Egosoft ma wyjątkową i zaskakującą wieść dla miłośników gier z gatunku space-sim. Na 15 grudnia firma zapowiedziała grę X3: Albion Prelude. Tytuł będzie swoistym fabularnym łącznikiem pomiędzy poprzednimi odsłonami cyklu, a nadchodzącym i planowanym na przyszły rok X Rebirth. Dzięki zachętom ze strony społeczności fanów, twórcy uznali, że zmiany w stworzonym na potrzeby gry uniwersum, które wprowadzi X Rebirth, są zbyt znaczące by pokazać je jedynie w formie intra lub krótkiego wprowadzenia do tej gry. Stąd decyzja o produkcji tytułu łączącego stare z nowym. Oczywiście zmiany w samej rozgrywce będą kosmetyczne, a rewelacje w tym względzie przyniesie dopiero Rebirth, ale i tak Egosoft miał czas by wprowadzić w życie parę nowych pomysłów i udoskonaleń do utartej formuły cyklu.

Zapowiedziano X3: Albion Prelude – premiera jeszcze w grudniu tego roku - ilustracja #1

Świat gry przechodzi ogromne przemiany, których efekty zobaczymy w kolejnym tytule z serii. Wiążę się to z pomniejszymi konfliktami zbrojnymi oraz pełnoprawnymi wojnami, które toczą ze sobą różne frakcje. Twórcy obiecują scenariusze wojenne, w których zostaniemy wrzuceni w sam środek kosmicznych bitew. Gracze są również świadkami technologicznego skoku, który pozwolił korporacjom na rozpoczęcie budowy potężnych akceleratorów. Wznoszone konstrukcje, mające tworzyć sieć galaktycznych „autostrad” łączących odległe systemy, będą jednym z ognisk zapalnych toczonej wojny.

Zapowiedziano X3: Albion Prelude – premiera jeszcze w grudniu tego roku - ilustracja #2

Do naszej dyspozycji zostanie oddanych 30 nowych statków oraz stacji kosmicznych. Nowością będzie również giełda, na której gracze będą mogli sprzedawać, kupować i spekulować towarami, pomnażając lub bezpowrotnie tracąc majątek. W utrzymaniu kontroli nad naszymi decyzjami finansowymi pomogą nam nowe narzędzia i opcje monitorujące wskaźniki ekonomiczne i postępy w grze. Co więcej, posiadaczy wydajnych konfiguracji sprzętowych ucieszy z pewnością wiadomość, że producent wprowadził szereg poprawek do oprawy graficznej oraz udostępnił nowe opcje poprawiające jej wygląd.

Gra będzie dostępna za darmo dla osób, które zakupiły zestaw X Superbox. Posiadaczom gry X3: Konflikt Terrański tytuł będzie sprzedawany w cenie 9,99 euro, czyli około 45 zł. Pozostałe osoby będą mogły kupić Albion Prelude w zestawie z podstawową wersją X3. Gra będzie sprzedawana na Steamie oraz na stronie producenta. Właściciele komputerów Apple kupią ją w Apple App Store lub w serwisie Deliver2Mac. Pudełkowa wersja tytułu planowana jest na początek 2012 roku. Warto zaznaczyć, że Albion Prelude nie będzie kompatybilny z save`ami z X3: Konflikt Terrański.