Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Universe Sandbox (PC)

Universe Sandbox PC

Symulator przestrzeni kosmicznej. Zmieniamy orbity planet, tworzymy czarne dziury, doprowadzamy do kolizji galaktyk i obserwujemy, w jaki sposób podejmowane decyzje wpływają na cały Wszechświat.

Symulacje | symulator kosmiczny | indie

PC Windows
Okładka Universe Sandbox (PC)

producent: Giant Army

wydawca: Giant Army

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29kwietnia2011

Universe Sandbox to program pozwalający na śledzenie zjawisk zachodzących w przestrzeni kosmicznej. Dzięki dokładnemu oddaniu działania sił grawitacji oraz położenia i parametrów poszczególnych obiektów, możemy za pomocą kilku kliknięć myszki wywoływać ogromne zmiany, które zdecydują o losach Wszechświata. Tytuł nie stawia żadnych określonych celów. To od kreatywności użytkownika zależy, jakie wywoła skutki.

W produkcji wprowadzono ponad 70 zróżnicowanych symulacji. Występuje w nich łącznie 70 galaktyk, 1000 gwiazd w oraz niezliczone asteroidy. Możemy porównywać rozmiary największych znanych gwiazd czy obserwować księżyce tworzące w wyniku zderzenia nową planetę, rekonstrukcję misji sond kosmicznych lub kolizję Drogi Mlecznej z Andromedą. W trakcie symulacji użytkownik decyduje o szybkości upływu czasu, manipuluje siłą grawitacji, modyfikuje masę obiektów oraz dodaje nowe.

Oprócz przygotowanych przez twórców przykładów zdarzeń, udostępniono również edytor, który pozwala na tworzenie własnych scenariuszy. Dzięki temu produkcja ta stanowi również bardzo dobre narzędzie dla osób zajmujących się astrofizyką.

Oprawa graficzna Universe Sandbox współgra z wysokim poziomem realizmu gry. Możemy używać dodatkowych filtrów, w zależności od aktualnych potrzeb, np. do obserwacji pewnych zjawisk przydaje się zmiana koloru ciał niebieskich w zależności od prędkości poruszania się danego obiektu, czy jego temperatury. Dowolnie sterujemy kątem ułożenia kamery oraz poziomem zbliżenia. Produkcja nie posiada oprawy muzycznej, więc w trakcie rozgrywki towarzyszy użytkownikowi charakterystyczna dla przestrzeni kosmicznej cisza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 180 głosów czytelników.

Gry podobne do Universe Sandbox

Wymagania wiekowe Universe Sandbox

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Universe Sandbox

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 32 MB
  • 250 MB HDD
  • Windows XP SP3/Vista/7