Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Zwierzęta - Gry Strategiczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku strategiczne o tematyce zwierzęta ułożone według popularności.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

Po premierze 13 Przed premierą 2
Strategiczne
zwierzęta
Czas
PC
PC Windows14WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE3Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android1Apple iOS1Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Planet Zoo
Planet Zoo

Strategiczne 5 listopada 2019

Strategia ekonomiczna studia Frontier Developments, w której wcielamy się w zarządcę ogrodu zoologicznego. Planet Zoo wyróżnia się realistycznie odwzorowanymi zwierzętami, posiadającymi własne charaktery i szczegółowo opisane potrzeby. Firma odpowiedzialna za stworzenie i wydanie tego tytułu wcześniej opracowała m.in. Zoo Tycoon z 2013 roku oraz podobną koncepcyjnie grę Planet Coaster.

PC

Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection
Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection

Strategiczne 31 października 2017

Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection jest przygotowaną przez Blue Fang Games strategią ekonomiczną umożliwiającą prowadzenie własnego zoo. Gra stanowi ulepszoną wersję wydanego w 2013 roku Zoo Tycoon autorstwa studia Frontier Developments.

PCXONE

Zoo Tycoon
Zoo Tycoon

Strategiczne 22 listopada 2013

Nowa wersja klasycznej strategii ekonomicznej Microsoftu, opracowana w pełnym trójwymiarze i adresowana głównie do graczy konsolowych. W grze przejmujemy kontrolę nad niewielkim wirtualnym zoo, a naszym celem jest rozwinięcie go do rangi potężnego ogrodu zoologicznego, który zapewni nam odpowiednią renomę i wysokie zyski. Aby to osiągnąć, musimy zadbać nie tylko o zaplecze finansowe, ale przede wszystkim o odpowiednie warunki bytowe oraz pożywienie dla różnych gatunków zwierząt, a także atrakcyjny wygląd naszego zoo, który przyciągnie potencjalnych klientów. Atutem gry jest kolorowa grafika i realistyczne modele zwierząt, przygotowane na podstawie autentycznych wzorców wyglądu i zachowań poszczególnych gatunków. Niewątpliwą atrakcję stanowi też możliwość zwiedzania naszego ogrodu z perspektywy pierwszoosobowej, jak również karmienia i zabawy z jego wirtualnymi mieszkańcami.

XONEX360

Zoo Park Tycoon
Zoo Park Tycoon

Strategiczne 10 maja 2013

Zoo Park Tycoon to gra strategiczna pozwalająca nam na poprowadzenie i zarządzanie własnym ogrodem zoologicznym. Produkcja umożliwia opiekę nad ponad 30 różnymi gatunkami zwierząt oraz dbanie o stan finansów i udogodnień dla turystów odwiedzających obiekt.

PC

Empires of the Undergrowth
Empires of the Undergrowth

Strategiczne 2020 (wczesny dostęp od 1 grudnia 2017)

Empires of the Undergrowth to stworzona przez niezależne studio Slug Disco nietypowa strategia czasu rzeczywistego, która oddaje graczom kontrolę nad… mrowiskiem. Grze towarzyszy komentarz przypominający narrację w filmie dokumentalnym, zawierający wiele ciekawych informacji na temat tych zwierząt.

PC

Niche - a genetics survival game
Niche - a genetics survival game

Strategiczne 21 września 2017

Niche - a genetics survival game jest grą turową, w której dbamy o przeżycie całego gatunku interesująco wyglądających stworków. Zdobycie jedzenia, ochrona przed drapieżnikami i ogólne przetrwanie w nieprzyjaznym środowisku są ważne dla każdego osobnika, lecz najwyższym priorytetem jest przekazanie swoich genów dalej. Na przestrzeni kolejnych pokoleń przy życiu utrzymają się jedynie ci, którzy najlepiej dopasowali się do twardych warunków Matki Natury.

PC

Megaquarium
Megaquarium

Strategiczne 13 września 2018

Strategia ekonomiczna, w której gracz zarządza wirtualnym oceanarium. Jak to zwykle bywa w grach tego gatunku, zaczynamy z niewielkim biznesem, małym lokalem i skromnymi środkami na wirtualnym koncie. Zarabiane stopniowo pieniądze inwestujemy w rozbudowę naszego oceanarium, zakup nowych okazów i dbanie o te już znajdujące się w naszym posiadaniu. To z kolei zwiększa naszą popularność i tym samym przychody. Megaquarium oferuje duży wybór gatunków ryb, a każda z nich przejawia unikalne potrzeby, które musimy zaspokajać, aby wciąż przynosiła zyski. Gracze muszą także zatrudniać pracowników i dbać o ich dobre samopoczucie oraz rozwój umiejętności. Niezadowolony podwładny opuści naszą firmę, przez co stracimy środki zainwestowane w jego szkolenie. Pracownicy, goście i ryby są do pewnego stopnia nieprzewidywalni, więc często zmuszeni jesteśmy szukać skutecznych sposobów na kontrolowanie sytuacji, mając do dyspozycji jedynie pośrednie metody wpływania na bieg wydarzeń.

PCPS4XONESwitch

Wildlife Park
Wildlife Park

Strategiczne 5 maja 2003

Strategia ekonomiczna, w której stajemy się managerem ogrodu zoologicznego. Musimy samodzielnie stworzyć, a nastopnie utrzymać i rozwijać własne Zoo.

PC

Animal Farm
Animal Farm

Strategiczne 2020

Produkcja łącząca elementy strategii ekonomicznej i gry przygodowej, będąca adaptacją książki Folwark zwierzęcy autorstwa George’a Orwella. Akcja rozpoczyna się w przededniu puczu, w wyniku którego zwierzęta wygnały z folwarku gospodarza i przejęły w nim władzę – wcielając się w jedno z nich, gracze stopniowo odkrywają, że to, co miało być dla zwierząt istnym rajem na Ziemi, szybko okazuje się więzieniem.

PC

Aquarium
Aquarium

Strategiczne 14 grudnia 2000

Zbuduj i zarządzaj swoim własnym Oceanarium, stwarzając odpowiednie warunki bytowe dla różnego typu egzotycznych zwierząt i przyciągając turystów do zwiedzania.

PC

Wildlife Park Gold Reloaded
Wildlife Park Gold Reloaded

Strategiczne 2 lutego 2018

Zremasterowana wersja strategii ekonomicznej z 2003 roku, za której opracowaniem stoją autorzy oryginału, czyli studio B-Alive. Oprócz podstawowej wersji gry Wildlife Park Gold Reloaded zawiera dodatek zatytułowany Wild Creatures; całość doczekała się poprawionej oprawy graficznej oraz nowego interfejsu użytkownika.

PC

Wildlife Park 2: Szalone Zoo
Wildlife Park 2: Szalone Zoo

Strategiczne 30 marca 2007

Wildlife Park 2: Crazy Zoo to wydany w rok po premierze gry dodatek do stworzonego przez firmę deweloperską B-Alive symulatora ogrodu zoologicznego. Rozszerzenie wprowadziło nieco nowych gatunków zwierząt i roślin, a także wzbogaciło liczbę turystycznych atrakcji.

PC

Farma w Afryce
Farma w Afryce

Strategiczne 1 kwietnia 2012

Hot Farm Africa to zręcznościowa strategia z rodzaju „time management”, wyprodukowana przez studio Rocket Games. Gracz wciela się w rolę młodej businesswoman, która próbuje zamienić podupadający park safari swego ojca w przyciągające turystów z całego świata centrum rozrywkowo-wypoczynkowe.

PC

Farm On!
Farm On!

Strategiczne 30 marca 2018

Farm On! to casualowa gra strategiczna, która pozwala graczom zarządzać własną farmą. Za stworzenie tego tytułu odpowiada znane głównie z produkcji z gatunku HOPA studio Eipix.

PCANDiOSWPWWW

Jungle vs. Droids
Jungle vs. Droids

Strategiczne 7 lutego 2013

Jungle vs. Droids to strategia z rodzaju tower defense, autorstwa wrocławskiego studia deweloperskiego Crazy Goat Games. Gracz kieruje poczynaniami mieszkańców dżungli, którzy próbują obronić magiczne kryształy przed zachłannymi droidami. Rozgrywkę urozmaicają proste mini-gierki.

PC