Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

5. jRPG - Gry PlayStation Vita

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 5. Gry o tematyce jRPG na platformę PlayStation Vita ułożone według popularności.

Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG109
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Chronus Arc
Chronus Arc

RPG 30 października 2018

Dwuwymiarowa gra jRPG inspirowana 16-bitowymi tytułami z konsoli SNES. Gracze przenoszą się do klasycznego uniwersum fantasy i wcielają w młodego, początkującego rycerza o imieniu Loka, wplątującego się w intrygę, której stawką są losy świata.

Blue Reflection
Blue Reflection

RPG 30 marca 2017

Klasyczna gra jRPG z turowym systemem walki, inspirowana grami takimi jak Persona 4 oraz serialami anime i komiksami z gatunku magical girl. Deweloperem produkcji jest studio Gust, znane najlepiej dzięki liczącej kilkanaście odsłon serii Atelier. Akcja tytułu rozgrywa się we współczesnej Japonii. Główna bohaterka o imieniu Hinako jest zwyczajną licealistką, która pewnego razu nieoczekiwanie przenosi się do alternatywnego wymiaru zamieszkanego przez groźne monstra.

YIIK: A Postmodern RPG
YIIK: A Postmodern RPG

RPG prace wstrzymane

Osadzona w kolorowych latach 90. surrealistyczna gra jRPG, stworzona przez niezależne amerykańskie studio Ackk. Osią wydarzeń w YIIK: A Post-Modern RPG jest tajemnicze zniknięcie Sammy Pak, która w trakcie podróży windą zostaje porwana przez niezidentyfikowaną siłę nie z tego świata. Przyjaciele Sammy ruszają na niebezpieczną wyprawę ratunkową. YIIK: A Post-Modern RPG oferuje fabularną kampanię dla jednego gracza przeznaczoną na około 25 godzin zabawy.

Super Robot Wars X
Super Robot Wars X

RPG 26 kwietnia 2018

Super Robot Wars X to kolejna część popularnej szczególnie w Japonii serii taktycznych gier jRPG, które umożliwiają graczom kierowanie wielkimi robotami. Gracze wcielają się w bohaterów inspirowanych różnorakimi seriami anime. Za stworzenie produkcji odpowiada B.B. Studio.

Dragon Sinker: Descendants of Legend
Dragon Sinker: Descendants of Legend

RPG 6 lutego 2018

Dragon Sinker to osadzona w świecie fantasy gra RPG, klimatem i formą nawiązująca do takich klasyków jak np. Chrono Trigger, Dragon Quest czy pierwsze części serii Final Fantasy. Produkcja ta wyróżnia się 8-bitową grafiką w stylu retro i rozbudowanym, turowym systemem walki.

Revenant Saga
Revenant Saga

RPG 9 maja 2017

Revenant Saga to oldskulowa gra jRPG, łącząca eksplorację dwuwymiarowego świata z przedstawionymi w trójwymiarze starciami w systemie turowym, w których bierze udział drużyna licząca cztery postacie. Akcja została osadzona w świecie dark fantasy i oferuje długi wątek fabularny obracający się wokół motywu zemsty.

Antiquia Lost
Antiquia Lost

RPG 5 września 2017

Antiquia Lost to w pełni dwuwymiarowa, oldskulowa gra jRPG, łącząca eksplorację sporego, fantastycznego świata z walkami zrealizowanymi w systemie turowym, w których bierze udział drużyna licząca cztery postacie.

Utawarerumono: Mask of Deception
Utawarerumono: Mask of Deception

RPG 23 maja 2017

Połączenie visual novel oraz taktycznej gry RPG z turowym systemem walki. Produkcja jest sequelem oryginalnego Utawarerumono, wydanego w 2002 roku i przedstawia zupełnie nowych bohaterów oraz historię, rozgrywającą się w świecie fantasy, wzorowanym na średniowiecznej Japonii.

Cladun Returns: This is Sengoku!
Cladun Returns: This is Sengoku!

RPG 6 czerwca 2017

RPG typu dungeon crawler będące trzecim tytułem z serii Cladun. Podobnie jak poprzednie gry z cyklu, Cladun Returns: This is Sengoku! opracowane zostało przez firmę Nippon Ichi Software. Ponownie mamy okazję trafić do magicznej krainy Arcanus Cella, która stanowi punkt wyjścia dla herosów wyruszających do niebezpiecznych lochów. Tym razem gra rozpoczyna się wraz z końcem japońskiego okresu Sengoku – czasu, który pogrążył kraj w ogniu wojen i rebelii.

The Longest Five Minutes
The Longest Five Minutes

RPG 13 lutego 2018

Produkcja zespołu Syupro-DX i studia Nippon Ichi Software oferuje oryginalne podejście do gatunku jRPG. W The Longest Five Minutes gracz wciela się w rolę wojownika, który próbuje odzyskać utraconą pamięć. Gra rozpoczyna się nietypowo, bo od finałowej walki. Bohater nie pamięta jednak przygód, jakie przeżył w drodze do siedziby mrocznego władcy, ani nawet jak właściwie pokonać wroga.

Wonder Flick
Wonder Flick

RPG prace wstrzymane

Bajkowy jRPG z akcją osadzoną w świecie fantasy i rozwiązaniami charakterystycznymi dla japońskich gier. Za Wonder Flick odpowiadają twórcy Ni No Kuni: Wrath of the White Witch czy serii Professor Layton.

Atelier Ayesha Plus: The Alchemist of Dusk
Atelier Ayesha Plus: The Alchemist of Dusk

RPG 27 marca 2014

Japońska gra RPG należąca do popularnego cyklu Atelier. Tym razem autorzy przenoszą nas w nowe uniwersum i pozwalają na wcielenie się w nową bohaterkę. Ponownie nacisk położono głównie na oparty na alchemii system rzemiosła pozwalający na tworzenie nowych przedmiotów. Potyczki tradycyjnie rozgrywane są w systemie turowym.

Eiyuu Senki: The World Conquest
Eiyuu Senki: The World Conquest

RPG 5 czerwca 2014

Eiyuu Senki: The World Conquest to taktyczna gra RPG, w której zadaniem gracza jest zdobycie kontroli nad światem. W alternatywnej rzeczywistości stajemy naprzeciwko światowych liderów uosabianych przez piękne, choć niebezpieczne dziewczęta, samemu prowadząc do boju armię złożoną z podobnych postaci.