Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

3. jRPG - Gry PlayStation Portable

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Gry o tematyce jRPG na platformę PlayStation Portable ułożone według popularności.

PSP
jRPG
Akcji1
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG82 Strategiczne2
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Tales of the World: Radiant Mythology
Tales of the World: Radiant Mythology

RPG 11 września 2007

Tales of the World: Radiant Mythology to produkcja z gatunku jRPG, będąca spin-offem bestsellerowej serii, która swoim początkiem sięga roku 1995. Niniejsza pozycja całymi garściami czerpie z wcześniejszych tytułów wspomnianej sagi.

Ys: The Ark of Napishtim
Ys: The Ark of Napishtim

RPG 7 marca 2006

Ys: The Ark of Napishtim to prosty jRPG z hack&slashowym systemem walki i otoczką w stylu manga/anime. Jest to kolejna odsłona serii z bogatą historią - jej pierwsza część, Ys I: Ancient Ys Vanished, ukazała się już w 1987 roku. Ys: The Ark of Napishtim opowiada o tym samym bohaterze, co poprzedniczki, a jest nim Adol Christin o czerwonych włosach.

Half-Minute Hero
Half-Minute Hero

RPG 28 maja 2009

Parodia klasycznych RPG-ów, w której za każdym razem na uratowanie świata mamy tylko 30 sekund. W tym czasie musimy rozwinąć postać i dotrzeć do legowiska końcowego bossa.

Hexyz Force
Hexyz Force

RPG 30 października 2009

Japońskie RPG przygotowane przez specjalizujące się w tym gatunku studio Sting. Fabuła opowiada losy duetu mocno różniących się od siebie bohaterów – kapłanki Cecilii i rycerza Levanta. Walki toczone są w systemie turowym, koncentrującym się na taktycznej stronie starć. Opowieść wzbogacają scenki przerywnikowe wykonane w konwencji anime.

Class of Heroes II
Class of Heroes II

RPG 25 czerwca 2009

Produkcja z gatunku dungeon crawler okraszona mangową stylistyką. Tworzymy drużynę składającą się z uczniów Szkoły Miecza i Czarodziejstwa i przemierzamy rozbudowane sieci podziemi walcząc z napotkanymi grupkami różnorodnych stworów.

Spectral Souls: Resurrection of the Ethereal Empire
Spectral Souls: Resurrection of the Ethereal Empire

RPG 26 września 2006

Spectral Souls: Resurrection of the Ethereal Empires to wypuszczone na pecety taktyczne jRPG z turowym systemem walki i rozbudowanymi elementami strategicznymi. Podczas zabawy obejmujemy dowództwo nad jedną z trzech frakcji i musimy ją poprowadzić do zwycięstwa w wojnie o kontrolę nad krainą fantasy.

Crimson Gem Saga
Crimson Gem Saga

RPG 26 maja 2009

Japoński RPG z ręcznie rysowaną grafiką twórców słynnej Persony. Gracz wciela się w rolę Killiana von Rohcoff’a, a cała historia rozpoczyna się od zaginięcia jego portfela. Podczas naszych przygód zmierzymy się z ogromną ilością potworów, spotkamy fantastyczne postacie i zdobędziemy serię umiejętności pomagających w dalszej rozgrywce. Szczególnie interesująca oprawa-audiowizualna, z płynną grafiką 2D oraz mówionymi dialogami, czyni z tej gry ciekawą pozycję.

Valkyrie Profile: Lenneth
Valkyrie Profile: Lenneth

RPG 18 lipca 2006

Valkyrie Profile: Lenneth jest konwersją gry cRPG, wydanej w 1999. Kierujemy w niej krokami Lenneth, wchodzącej w skład grupy zwanej Walkirią wysyłającą w czasie wojny dusze do Valhalii.

Z.H.P.: Unlosing Ranger vs. Darkdeath Evilman
Z.H.P.: Unlosing Ranger vs. Darkdeath Evilman

RPG 26 października 2010

Z.H.P.: Unlosing Ranger vs. Darkdeath Evilman jest grą z gatunku jRPG wyprodukowaną przez firmę Nippon Ichi. Gracze wcielają się w rolę jedynego świadka śmierci tytułowego Niepokonany Łowca i muszą zastąpić go w starciu z Demonicznym Generałem. Twórcy postawili na pełną humoru fabułę oraz bogate opcje indywidualizacji wyglądu i supermocy bohatera.

Last Ranker
Last Ranker

RPG 15 lipca 2010

Produkcja z gatunku jRPG prezentująca losy Ziga - młodego wojownika, pragnącego zostać najlepszym żołnierzem w społeczeństwie zdominowanym przez wojsko.

Half Minute Hero: The Second Coming
Half Minute Hero: The Second Coming

RPG 4 sierpnia 2011

Oryginalna i niezwykle szybka dwuwymiarowa gra RPG, w której czas rozgrywki ograniczona jest odnawialnym limitem 30 sekund. Podczas zabawy zdobywamy doświadczenie, eksplorujemy świat gry, a także modyfikujemy ekwipunek. Produkcja posiada tryb multiplayer, który przeznaczony jest dla czterech osób.

The Legend of Heroes III: Song of the Ocean
The Legend of Heroes III: Song of the Ocean

RPG 12 stycznia 2007

The Legend of Heroes III: Song of the Ocean to kolejna dalekowschodnia gra fabularna z popularnej serii, znanej wyłącznie z kieszonkowego systemu PlayStation Portable. Zgodnie z naturą swojego gatunku jest ona pełna długich rozmów z bohaterami niezależnymi, zbierania przeróżnych artefaktów i oczywiście widowiskowej walki.

The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion
The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion

RPG 15 listopada 2005

Jeden z pierwszych japońskich cRPG-ów wydanych na przenośną konsolkę firmy Sony. Wcielamy się w postać młodego chłopaka o imieniu Avin, wyruszającego na poszukiwania zaginionej siostry.

Princess Crown
Princess Crown

RPG 22 września 2005

Princess Crown to konwersja gry pod tym samym tytułem z konsoli Sega Saturn. Fabuła przenosi nas w świat fantastycznego królestwa, którym rządzić ma wkrótce nastoletnia księżniczka imieniem Gradriel. Małej następczyni tronu nie podobają się jednak dworskie zwyczaje i postanawia opuścić zamek, aby wzorem swojej zmarłej matki zwalczać coraz śmielej panoszące się po krainie zło.

Disgaea 2: Dark Hero Days
Disgaea 2: Dark Hero Days

RPG 26 marca 2009

Disgaea 2: Dark Hero Days to konwersja gry Disgaea 2, wydanej wcześniej na konsolę PS2. Twórcy przygotowali jednak szereg nowości, z których wymienić należy dodatkowe wątki fabularne, postacie czy przedmioty.

Final Fantasy III
Final Fantasy III

RPG 20 września 2012

Odświeżona wersja gry Final Fantasy III, opowiadającej o czwórce sierot, które otrzymały od tajemniczego kryształu magiczną moc i polecenie przywrócenia porządku na świecie.

Digimon Adventure
Digimon Adventure

RPG 17 stycznia 2013

Gra z gatunku jRPG stworzona z okazji piętnastej rocznicy powstania popularnego anime pod tym samym tytułem. Przenosimy się do cyfrowego świata i wspólnie ze znanymi z serialu towarzyszami próbujemy go ochronić przed potężnym wrogiem. Fabuła obejmuje wszystkie wydarzenia znane z pierwowzoru i dodatkowo wprowadza szereg wątków pobocznych.

Knights in the Nightmare
Knights in the Nightmare

RPG 9 listopada 2010

Tytuł łączący w oryginalny sposób wiele różnych gatunków. Wcielamy się w istotę, która ożywia nowych wojowników, mszczących się na siłach ciemności.

The Legend of Heroes: Trails in the Sky
The Legend of Heroes: Trails in the Sky

RPG 28 października 2006

The Legend of Heroes: Trails in the Sky to tradycyjna gra RPG, która odznacza się rozbudowaną warstwą fabularną oraz taktycznym systemem walki wymuszającym na graczu stosowanie różnych strategii.

Tales of the World: Radiant Mythology 3
Tales of the World: Radiant Mythology 3

RPG 10 lutego 2011

Radiant Mythology 3 to trzecia część serii zbierającej bohaterów z wszystkich z innych gier z Tales of the World w tytule, tworząc gigantyczny crossover ponad osiemdziesięciu bohaterów.

Growlanser: Wayfarer of the Time
Growlanser: Wayfarer of the Time

RPG 18 sierpnia 2011

Klasyczna japońska gra RPG oferująca rozbudowany turowy system walki, kładący duży nacisk na strategię i taktykę. Tytuł oferuje przeszło 40 różnych zakończeń, zależących od relacji z towarzyszami naszych przygód, a także ciekawą oprawę graficzną, która powinna zadowolić fanów animacji i komiksów z Kraju Kwitnącej Wiśni.

PoPoLoCrois
PoPoLoCrois

RPG 29 listopada 2005

Dwuwymiarowy japoński cRPG, pod wieloma względami nawiązujący do klasyków gatunku pokroju "Breath of Fire" czy "Final Fantasy". Wcielamy się w postać księcia Pietro i wyruszamy na ratunek tytułowej krainie PoPoLoCrois.

The Legend of Heroes II: Prophecy of the Moonlight Witch
The Legend of Heroes II: Prophecy of the Moonlight Witch

RPG 20 czerwca 2006

The Legend of Heroes II: Prophecy of the Moonlight Witch to druga odsłona cyklu reprezentującego gatunek cRPG. Warto zauważyć, że przedstawiona w grze historia diametralnie różni się od tej, którą zaserwowali twórcy w pierwowzorze, natomiast gameplay jest bardzo podobny.

Monster Kingdom: Jewel Summoner
Monster Kingdom: Jewel Summoner

RPG 13 lutego 2007

Monster Kingdom: Jewel Summoner to dalekowschodnia gra fabularna z elementami strategicznymi, przeznaczona dla PlayStation Portable - przenośnej konsoli firmy Sony. Głównym bohaterem jest Vyse, należący do tytułowego plemienia Jewel.