Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

3. jRPG - Gry PlayStation 2

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Gry o tematyce jRPG na platformę Sony PlayStation 2 ułożone według popularności.

PS2
jRPG
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG77
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Wild Arms Alter Code: F
Wild Arms Alter Code: F

RPG 15 listopada 2005

Remake klasycznej gry role-playing, pod wieloma względami przypominającej kultową sagę Final Fantasy. Przejmujemy kontrolę nad drużyną bohaterów, próbujących doprowadzić do uratowania zamieszkiwanej przez nich krainy.

Wild Arms 4
Wild Arms 4

RPG 10 stycznia 2006

Wild Arms 4 jest kolejną odsłoną znanej serii dalekowschodnich produktów z gatunku cRPG, wydaną dziesięć lat po ukazaniu się na sklepowych półkach debiutanckiej części cyklu, dedykowanej konsoli PlayStation pierwszej generacji. Przed premierą „czwórki” w skali globalnej rozprowadzono grubo ponad dwa miliony egzemplarzy elektroniczno-rozrywkowych pozycji spod znaku WA, więc autorzy związali ze swoim nowym dziełem ogromne nadzieje na odniesienie komercyjnego sukcesu.

Suikoden Tactics
Suikoden Tactics

RPG 8 listopada 2005

Rhapsodia jest grą, zaliczającą się do znanej marki Suikoden, istniejącej w elektroniczno-rozrywkowej rzeczywistości od 1995 roku. Omawiana pozycja nie należy jednak ani do głównej linii produktów, zwanej z japońska Genso Suikoden, ani do pobocznej serii Genso Suikogaiden.

Mana Khemia 2: Fall of Alchemy
Mana Khemia 2: Fall of Alchemy

RPG 29 maja 2008

Mana Khemia 2: Fall of Alchemy to druga część gry Mana Khemia: Alchemists of Al-Revis. Akcja ponownie przenosi nas na teren sławnej Akademi alchemicznej, która jednak "upadła" - dosłownie i w przenośni.

Romancing SaGa
Romancing SaGa

RPG 21 kwietnia 2005

Remake klasycznej gry jRPG wydanej w 1992 roku. Wcielamy się w rolę jednej z ośmiu dostępnych postaci i wspólnie z zebraną drużyną przemierzamy krainę Mardias w celu powstrzymania budzących się z uśpienia sił zła. Toczymy turowe pojedynki, rozwijamy umiejętności postaci i zdobywamy coraz lepsze wyposażenie, przygotowując się na ostateczne starcie, od którego zależą losy świata.

Atelier Iris: Eternal Mana
Atelier Iris: Eternal Mana

RPG 27 maja 2004

Japońska gra z gatunku RPG osadzona w świecie fantasy. Wcielamy się w rolę młodego alchemika, który przy pomocy istot Mana potrafi tworzyć nowe przedmioty i mikstury. Przemierzamy wspólnie ze skompletowaną drużyną krainę Regallzine, toczymy turowe starcia, awansujemy na kolejne poziomy doświadczenia i gromadzimy wyposażenie. Staramy się jednocześnie przywrócić ład i dostać się do miasta Avenberry, dawnej kolebki najpotężniejszych alchemików.

Atelier Iris 3: Grand Phantasm
Atelier Iris 3: Grand Phantasm

RPG 29 maja 2007

Trzecia część popularnej japońskiej gry role-playing. Tym razem główni bohaterowie wyruszają na poszukiwania zaginionych fragmentów magicznej księgi, dzięki której możliwe stanie się spełnianie życzeń.

Grandia Xtreme
Grandia Xtreme

RPG 30 września 2002

Niektórzy mogą nie wiedzieć, że na PlayStation 2 mamy dwie Grandie. Grandia Xtreme to zupełnie inny tytuł, niż Grandia 2 będąca portem z DreamCasta.

Metal Saga
Metal Saga

RPG 25 kwietnia 2006

Metal Saga to klasyczna gra cRPG z elementami walki w systemie turowym. Rzecz dzieje się w niedalekiej przyszłości, kiedy to ludzie mają sporo kłopotów ze stworzonymi przez siebie maszynami. Główny wątek gry koncentruje się wokół komputera, nazywanego Noah Seed.

Xenosaga Episode III: Also Sprach Zarathustra
Xenosaga Episode III: Also Sprach Zarathustra

RPG 29 sierpnia 2006

Xenosaga Episode III: Also Sprach Zarathustra to kolejna część serii gier z gatunku cRPG rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni. Niniejszy tytuł przygotowany został z myślą o posiadaczach konsoli PlayStation 2 przez Monolith Software, zaś wydaniem zajęła się firma Namco Bandai.

Shadow Hearts: From the New World
Shadow Hearts: From the New World

RPG 7 marca 2006

Shadow Hearts: From the New World to już trzecia z kolei gra z serii Shadow Hearts. Ten japoński RPG został wyprodukowany przez firmę Nautilus, odpowiedzialną również za dwa poprzednie tytuły.

MS Saga: A New Dawn
MS Saga: A New Dawn

RPG 22 lutego 2006

MS Saga: A New Dawn to japońska gra cRPG, wyprodukowana przez firmę Bandai. Gra znana jest również pod roboczym tytułem Gundam: True Odyssey.

Okage: Shadow King
Okage: Shadow King

RPG 1 października 2001

Okage: Shadow King należy do grona pierwszej generacji tytułów jRPG na konsolę Playstation 2 i jest typowym przedstawicielem tego gatunku.

Shining Force EXA
Shining Force EXA

RPG 18 stycznia 2007

Shining Force EXA jest kolejną pozycją z serii dalekowschodnich gier, łączących elementy gatunku cRPG i taktyki. Cykl ten zapoczątkowano w 1992 roku na 16-bitowej platformie Mega Drive, ale wraz z rozwojem techniki przeniesiono go na konsolę PlayStation 2. SFE jest trzecią odsłoną sagi, dedykowaną tej maszynie ze stajni Sony.

Ar tonelico
Ar tonelico

RPG 6 lutego 2007

Ar Tonelico to kolejny przedstawiciel gatunku japońskich RPG. Tradycyjnie więc mamy do czynienia z misją ratowania świata i eksploracją olbrzymich terenów. Wszystko to okraszone walką w trybie turowym.

Atelier Iris 2: The Azoth of Destiny
Atelier Iris 2: The Azoth of Destiny

RPG 25 kwietnia 2006

Atelier Iris 2: The Azoth of Destiny to kolejna, po Atelier Iris: Eternal Mana, gra przenosząca nas do świata alchemii i alchemików. Jest to tytuł z gatunku cRPG rodem z Japonii, z turowym (choć lekko zmodyfikowanym), systemem walki.

Harvest Fishing
Harvest Fishing

RPG 11 listopada 2005

River King: A Wonderful Journey jest grą, będącą w istyocie daleką kuzynką pozycji z serii Harvest Moon. Niniejszy tytuł koncentruje się na jednym z aspektów działalności farmy z HM – rybołówstwie. Grę można określić jako RPG w którym nie prowadzimy wojownika, druida czy maga, tylko wędkarza.

.hack//Outbreak Part 3
.hack//Outbreak Part 3

RPG 9 września 2003

Realia przedstawione w grze są dwupłaszczyznowe: z jednej strony mamy świat przyszłości, gdzie najpopularniejsza wirtualna gra jest "The World", z drugiej zaś - sama rzeczywistość wirtualną "The World".

Mana Khemia: Alchemists of Al-Revis
Mana Khemia: Alchemists of Al-Revis

RPG 18 marca 2008

Nieoficjalna kontynuacja serii "Atelier Iris". Gracz wciela się w postać adepta alchemii, zajmując się wykonywaniem zlecanych zadań i dbając o rozwój prowadzonej przez siebie drużyny.

Growlanser: Heritage of War
Growlanser: Heritage of War

RPG 18 września 2007

Połączenie japońskiej gry role-playing oraz strategii czasu rzeczywistego. Dowodzimy składającą się z kilku postaci drużyną, wydając odpowiednie polecenia oraz staczając walki z potworami.

Suikoden III
Suikoden III

RPG 24 października 2002

Trzecia część jednego z bardziej znanych japońskich RPG-ów. Po raz kolejny wyruszamy w niebezpieczną przygodę, przyłączając do drużyny nowe postaci i staczając pojedynki z różnorakimi potworami.

Wild Arms 3
Wild Arms 3

RPG 14 marca 2002

Trzecia odsłona serii gier z gatunku jRPG, której akcja rozgrywa się w uniwersum łączącym stylistykę westernu i fantasy. Czwórka głównych bohaterów przemierza pustynną planetę Filgaia, aby posiąść potężną moc Obrońców i uniknąć sprawdzenia się przepowiedni o zbliżającej się ostatecznej zagładzie. W trakcie przygody toczymy turowe starcia korzystając ze specjalnych broni ARM, odkrywamy nowe lokacje i rozmawiamy z napotkanymi postaciami niezależnymi.

Wild Arms 5
Wild Arms 5

RPG 28 sierpnia 2007

Piąta już odsłona serii "Wild Arms". Tym razem próbujemy dowiedzieć się więcej na temat przeszłości dziewczynki o imieniu Avril. Uczestniczymy w licznych walkach, rozwiązując także proste łamigłówki.

.hack//Quarantine Part 4
.hack//Quarantine Part 4

RPG 14 stycznia 2004

Realia przedstawione w grze są dwupłaszczyznowe: z jednej strony mamy świat przyszłości, gdzie najpopularniejsza wirtualna gra jest "The World", z drugiej zaś - sama rzeczywistość wirtualną "The World".