Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. jRPG - Gry PlayStation 2

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry o tematyce jRPG na platformę Sony PlayStation 2 ułożone według popularności.

PS2
jRPG
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG77
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Wizardry: Tale of the Forsaken Land
Wizardry: Tale of the Forsaken Land

RPG 20 grudnia 2001

Próba przeniesiona kultowej PeCetowej sagi na PlayStation 2. Stajemy na czele drużyny śmiałków i toczymy setki walk z wrogo nastawionymi kreaturami. Gra pokłada szczególny nacisk na odpowiedni rozwój prowadzonej ekipy.

Shadow Hearts: Covenant
Shadow Hearts: Covenant

RPG 27 września 2004

Stworzona przez studio Nautilius gra Shadow Hearts: Covenant to udana kontynuacja RPG wydanego w 2001 roku. Akcja gry toczy w naszym świecie, pełnym jednak magii i dziwnych stworzeń, a jej tłem jest początek I Wojny Światowej.

Magna Carta: Tears of Blood
Magna Carta: Tears of Blood

RPG 14 listopada 2005

Magna Carta: Tears of Blood jest typowym przedstawicielem japońskich gier RPG, których zdecydowanie najjaśniejszym punktem jest seria Final Fantasy. Opisywana gra, po blisko roku od premiery w Japonii, przedostała się przez wielką wodę i została wydana w bardziej zrozumiałym języku przez firmę Atlus.

Utawarerumono
Utawarerumono

RPG 26 października 2006

Połączenie taktycznej gry RPG z visual novel. Gracze wcielają się w cierpiącego na amnezję zamaskowanego mężczyznę, który trafia do niewielkiej wioski. Wkrótce staje się on przywódcą rebelii, mającej na celu obalenie reżimu złego imperatora. Akcja gry rozgrywa się w świecie fantasy czerpiącym inspiracje z kultury Japonii, zwłaszcza ludu Ajnów.

Orphen: Scion of Sorcery
Orphen: Scion of Sorcery

RPG 3 sierpnia 2000

Gra RPG akcji z widokiem z trzeciej osoby, stworzona na bazie serialu anime pod tytułem Sorcerous Stabber Orphen. Wcielamy się w rolę mrocznego czarodzieja Orphena i wspólnie z towarzyszami eksplorujemy tajemniczą Wyspę Chaosu. Bierzemy udział w licznych sekwencjach zręcznościowych, rozmawiamy z napotkanymi postaciami i toczymy walki z niebezpiecznymi potworami.

Shin Megami Tensei: Devil Summoner - Raidou Kuzunoha vs the Soulless Army
Shin Megami Tensei: Devil Summoner - Raidou Kuzunoha vs the Soulless Army

RPG 10 października 2006

Shin Megami Tensei: Devil Summoner - Raidou Kuzunoha vs the Soulless Army to japońskie RPG, będące spin-offem bestsellerowej serii Megami Tensei. Tytułowym bohaterem jest młody mężczyzna Raidou Kuzunoha, asystent prywatnego detektywa Shouhei Narumi. Akcja toczy się w Edo, czyli w niegdysiejszym Tokio.

Xenosaga Episode II: Jenseits von Gut und Böse
Xenosaga Episode II: Jenseits von Gut und Böse

RPG 15 lutego 2005

Xenosaga Episode II: Jenseits von Gut und Böse to druga (po Der Wille zur Macht) część serii produktów typu cRPG rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni. Podtytuł ponownie zapożyczono z twórczości literackiej Friedricha Nietzsche, a wpływ tego dziewiętnastowiecznego niemieckiego filozofa widoczny jest także we właściwej rozgrywce.

Grandia III
Grandia III

RPG 15 lutego 2006

Grandia III jest kolejną odsłoną znanej serii, zaliczanej do gatunku cRPG i rozpoczętej w 1997 roku na platformie Sega Saturn. Cykl ów powstał, aby nawiązać rynkową rywalizację o klienta z sagą Final Fantasy, a zatem wśród jego charakterystycznych elementów wyróżniamy m.in. ogromne fantastyczne uniwersum, obszerną warstwę fabularną i dynamiczny system walki z napotkanymi przeciwnikami.

Grandia II
Grandia II

RPG 28 stycznia 2002

Sequel znanej gry z gatunku cRPG, Grandia, wydanej jedynie na konsole SEGA Saturn and Playstation. Gracz staje się młodym najemnikiem o imieniu Ryudo, wplątanym w walkę mającą na celu niedopuszczenie do odrodzenia się złego boga Valmar’a.

Stella Deus: The Gate of Eternity
Stella Deus: The Gate of Eternity

RPG 26 kwietnia 2005

Stella Deus: The Gate of Eternity to przygotowana na konsolę PlayStation 2 gra, będąca połączeniem elementów strategii turowej i cRPG. Za jej produkcję i wydanie odpowiedzialna jest korporacja Atlus.

Makai Kingdom: Chronicles of the Sacred Tome
Makai Kingdom: Chronicles of the Sacred Tome

RPG 27 lipca 2005

Makai Kingdom: Chronicles of the Sacred Tome to kolejna część serii strategicznych gier role-playing, stworzonej przez zespół developerski Nippon Ichi Software i zapoczątkowanej grą La Pucelle: Tactics w 2004 roku.

Suikoden V
Suikoden V

RPG 21 marca 2006

Suikoden V to kolejna część uznanej na całym świecie serii gier RPG. Pozycja ta jest dziełem projektantów ze studia Konami, na czele z niezastąpionym Junko Kawano.

Tales of Symphonia
Tales of Symphonia

RPG 22 września 2004

Zremasterowana wersja najpopularniejszej odsłony serii Tales of..., która ukazała się pierwotnie w 2003 roku. Tales of Symphonia jest klasycznym przedstawicielem gatunku jRPG i oferuje kilkadziesiąt godzin zabawy oraz szybki zręcznościowy system walki.

.hack//G.U. vol. 1//Rebirth
.hack//G.U. vol. 1//Rebirth

RPG 24 października 2006

.hack//G.U. vol. 1//Rebirth to już piąta produkcja, rozgrywająca się w popularnym uniwersum gier i anime .hack. Tym razem jednak mamy do czynienia z zupełnie nowym cyklem, którego fabuła rozgrywa się 7 lat po wydarzeniach, znanych z .hack//Quarantine Part 4.

Final Fantasy XII International Zodiac Job System
Final Fantasy XII International Zodiac Job System

RPG 9 sierpnia 2007

Final Fantasy XII International Zodiac Job System to rozszerzona wersja dwunastej odsłony bestsellerowego cyklu jRPG, który stworzony został przez firmę Square Enix. Producenci poprawili interfejs graficzny, wprowadzili trzy nowe tryby gry, a także znacząco zmodyfikowali system rozwoju postaci.

Ar tonelico II: Melody of Metafalica
Ar tonelico II: Melody of Metafalica

RPG 25 października 2007

Druga część serii gier z gatunku jRPG rozgrywająca się na futurystycznej planecie Ar Ciel. Przemierzamy gigantyczną, zawieszoną w powietrzu wieżę Ar tonelico i toczymy turowe starcia z licznymi przeciwnikami próbując rozwikłać zagadkę tajemniczej epidemii nękającej czarodziejki Reyvateil.

Spectral Souls: Resurrection of the Ethereal Empire
Spectral Souls: Resurrection of the Ethereal Empire

RPG 27 stycznia 2005

Spectral Souls: Resurrection of the Ethereal Empires to wypuszczone na pecety taktyczne jRPG z turowym systemem walki i rozbudowanymi elementami strategicznymi. Podczas zabawy obejmujemy dowództwo nad jedną z trzech frakcji i musimy ją poprowadzić do zwycięstwa w wojnie o kontrolę nad krainą fantasy.

Dokapon Kingdom
Dokapon Kingdom

RPG 27 listopada 2007

Dokapon Kingdom to połączenie gry cRPG oraz planszówki. Akcja toczy się w fantastycznym królestwie, które zmaga się z inwazją potworów. Król obiecuje śmiałkom bogactwa i rękę swojej córki – księżniczki Penny, jeśli zdołają uporać się z monstrami. Tytuł wyprodukowany został przez studio Sting.

Ephemeral Fantasia
Ephemeral Fantasia

RPG 9 lipca 2001

Klasyczny japoński RPG, oferujący dużą liczbę efektownych walk, przemyślany system rozwoju postaci oraz liczne subquesty. Na uwagę zasługują także zabawy z czasem.

Baroque
Baroque

RPG 8 kwietnia 2008

Baroque to utrzymana w klimatach mangi gra cRPG z elementami akcji. Warto nadmienić, że ta pozycja jest tak naprawdę remakiem gry z konsoli Sega Saturn. Akcja zaczyna się w roku 2032, kiedy to świat został zrujnowany przez kataklizm nazwany Blaze. Aby przetrwać, ludzie uciekają we własne światy iluzji.

Wild Arms Alter Code: F
Wild Arms Alter Code: F

RPG 15 listopada 2005

Remake klasycznej gry role-playing, pod wieloma względami przypominającej kultową sagę Final Fantasy. Przejmujemy kontrolę nad drużyną bohaterów, próbujących doprowadzić do uratowania zamieszkiwanej przez nich krainy.

Disgaea 2: Cursed Memories
Disgaea 2: Cursed Memories

RPG 22 sierpnia 2006

Disgaea 2 to sequel udanej strategii z elementami RPG, zatytułowanej Disgaea: Hour of Darkness. Za produkcję gry odpowiedzialne jest studio Nippon Ichi Software, mające w swym dorobku m.in. Phantom Brave i Hayarigami.

Unlimited SaGa
Unlimited SaGa

RPG 17 czerwca 2003

Unlimited SaGa to tytuł ,stworzony przez studio Square Enix, odpowiedzialne za Final Fantasy - najpopularniejszą serię konsolowych RPG na świecie. Nietrudno się domyślić, że nowe dzieło Japończyków także reprezentuje gatunek gier fabularnych.

Dawn of Mana
Dawn of Mana

RPG 22 maja 2007

Dawn of Mana to klasyczna japońska produkcja z gatunku cRPG. Jest to kolejna gra, której akcja ma miejsce w świecie Mana (razem z Children of Mana dla Nintendo DS tworzy mini-serię World of Mana).