Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

4. pociągi

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 4. Gry o tematyce pociągi ułożone według popularności.

PC
PC Windows94 WWW3
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 410 Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 11
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE8 Microsoft Xbox 3603
Microsoft Xbox
Mobile
Android5 Apple iOS5 Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch4
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Eisenbahn.exe Professional 14
Eisenbahn.exe Professional 14

Symulacje 19 września 2017

EEP 14 to kolejna odsłona słynnego cyklu rozbudowanych symulatorów kolei. Gracz może wykreować dowolną planszę, a następnie wypełnić ją domami, drogami, samochodami, a przede wszystkim – torowiskami, stacjami i pociągami. Stworzone trasy możemy następnie przemierzać jako maszynista.

PC

Eisenbahn.exe Professional 9.0
Eisenbahn.exe Professional 9.0

Symulacje 26 października 2012

Eisenbahn.exe Professional 9.0 to kolejna część profesjonalnego symulatora pociągów. Produkcja niemieckiego studia Software Untergrund, skierowana jest do wszystkich miłośników kolei i oferuje szeroki zakres lokomotyw, wagonów oraz scenerii.

PC

Symulator pociągu 2015
Symulator pociągu 2015

Symulacje 18 września 2014

Kolejna odsłona popularnej serii symulatorów kolejowych, zapoczątkowanej w 2007 roku pod nazwą Rail Simulator (później RailWorks). Za rozwój cyklu odpowiada niezmiennie ekipa firmy RailSimulator.com ukrywająca się pod nazwą handlową Dovetail Games. Edycja 2015 kontynuuje tradycje marki, pozwalając wszystkim amatorom kolejnictwa pokierować rozmaitymi modelami pociągów na trasach znajdujących się w różnych rejonach świata.

PC

RailWorks 2
RailWorks 2

Symulacje 18 października 2010

Kontynuacja wydanego w 2009 roku symulatora linii kolejowych, stworzonego przez zespół Dovetail Games. Podobnie jak poprzedniczka, gra umożliwia pokonywanie europejskich i amerykańskich tras kolejowych – wśród nich znalazło się miejsce zarówno na prawdziwe, jak i fikcyjne szlaki. Trzon zabawy stanowi składający się z 50 misji tryb Career System, gdzie za sterami zróżnicowanych lokomotyw musimy wykonywać stawiane przed nami zadania.

PC

Lionel City Builder 3D: Rise of the Rails
Lionel City Builder 3D: Rise of the Rails

Symulacje 14 stycznia 2016

Sandboksowy symulator, w którym gracz tworzy i rozwija sieć transportową. Za powstanie gry odpowiada studio Big John Games, które wcześniej zasłynęło za sprawą klona Minecrafta zatytułowanego Cube Creator 3D. Lionel City Builder 3D: Rise of the Rails jest osadzone w niedalekiej przyszłości, kiedy to dochodzi do załamania modelu transportu, jaki znamy obecnie. Chcąc ożywić obumarłe miasta, hutnik o imieniu Vin postanawia stworzyć od podstaw nową sieć kolejową, w czym rzecz jasna wyręcza go gracz.

3DS

Railroad Tycoon Deluxe
Railroad Tycoon Deluxe

Strategiczne 12 czerwca 1993

Równocześnie z Pirates! Gold, firma MicroProse postanowiła przygotować nową wersję innego, klasycznego hitu z początku lat dziewięćdziesiątych, grę zatytułowaną Railroad Tycoon Deluxe. Tym razem jednak nie zdecydowano się na tak radykalne zmiany w oprawie graficznej, oferując zamiast tego kilka usprawnień w kwestii właściwej rozgrywki.

PC

A-Train
A-Train

Strategiczne 1 czerwca 1992

Strategia ekonomiczna, w której obejmujemy stanowisko szefa miejskiej sieci kolejowej, a naszym zadaniem jest przyczynić się do rozwoju metropolii. Gra jest trzecią odsłoną rozwijanej od 1985 roku serii gier znanej w rodzimej Japonii pod nazwą Take the A-Train.

PC

Transport Empire
Transport Empire

Strategiczne 9 kwietnia 2014

Społecznościowa strategia ekonomiczna, w której rozbudowujemy sieć kolejową, starając się podźwignąć podupadły rodzinny interes. Podczas zabawy transportujemy rozmaite surowce, dzięki którym w miarę postępów rozgrywki rozbudujemy tabor pociągów, wzniesiemy nowe miasta, fabryki oraz tory i stacje kolejowe, tworząc w ten sposób potężne imperium transportowe.

PCANDiOSWPWWW

Railroad.exe
Railroad.exe

Strategiczne 2 października 2003

Gra stworzona z myślą o zagorzałych miłośnikach miniaturowych modeli kolejowych. Pozwala ona zaprojektować, a następnie wybudować kompleksowy system kolejowy.

PC

Tracks: The Train Set Game
Tracks: The Train Set Game

Symulacje 14 listopada 2019

Gra symulacyjna stworzona z myślą o entuzjastach kolejek elektrycznych; produkcja pozwala graczom na projektowanie wymyślnych tras, a także na przejęcie kontroli nad zabawkowym pociągiem. Oprócz trybu gry dowolnej Tracks: The Train Set Game posiada specjalne wyzwania polegające na jak najszybszym transporcie rozmaitych towarów i pasażerów.

PCXONE

Eisenbahn.exe Professional 6.0
Eisenbahn.exe Professional 6.0

Symulacje 17 października 2008

Następna wersja zaawansowanego symulatora pociągów. Wcielamy się w rolę maszynisty i prowadzimy różne pociągi. Oprócz tego możemy tworzyć własne plansze czy też scenariusze za pomocą wbudowanego edytora. Usprawnieniu uległ silnik graficzny. Dodano także szereg nowych maszyn, połączeń kolejowych i scenariuszy.

PC

Trainz Railways
Trainz Railways

Symulacje 25 września 2007

Zestaw składający się z udoskonalonej wersji "Trainz Railroad Simulator 2006" (obsługa Visty) oraz dwóch dodatków - The Harlem Line Edition i The Metropolis Edition.

PC

Rail Simulator: Official Expansion Pack
Rail Simulator: Official Expansion Pack

Symulacje 3 marca 2008

Rail Simulator: Official Expansion Pack to, jak bezsprzecznie sugeruje tytuł, rozszerzenie do wydanego w 2007 roku symulatora kolei - Rail Simulator.

PC

Train Mechanic Simulator 2017: Złoty pociąg
Train Mechanic Simulator 2017: Złoty pociąg

Symulacje prace wstrzymane

Rozszerzenie do gry Train Service, w którym staramy się odkryć tajemnicę słynnego złotego pociągu, rzekomo znajdującego się gdzieś pod Wałbrzychem. Tytuł jest swego rodzaju eksploracyjną przygodówką FPP.

PC

A-Train HX
A-Train HX

Strategiczne 21 grudnia 2006

Produkcja łącząca pociąg do lokomotyw i wagonów z silnie rozbudowanym wątkiem strategicznym. Tytuł jest kontynuacją serii, której pierwsza odsłona powstała już w połowie lat osiemdziesiątych XX wieku.

X360

Rail Nation
Rail Nation

Strategiczne 3 czerwca 2014

Rail Nation to opracowana przez zespół Bright Future przeglądarkowa strategia, w której gracze wcielają się w prezesów przedsiębiorstw kolejowych. Muszą rozwijać firmę, zarabiać na transportowaniu towarów i eliminować konkurencję.

WWW

Eisenbahn.exe Professional 12
Eisenbahn.exe Professional 12

Symulacje 26 listopada 2015

Dwunasta odsłona cyklu zaawansowanych symulatorów kolejowych. Gracz wciela się w rolę maszynisty, by podróżować po zróżnicowanych lokacjach za sterami pociągów z całego świata.

PC

Trainz Trouble
Trainz Trouble

Logiczne 21 sierpnia 2013

Casualowa gra logiczna w stylu kultowego Locomotion. Gracz wciela się w rolę dróżnika kolejowego, a jego zadaniem jest pokierowanie ruchem pociągów w taki sposób, by wszystkie składy bezpiecznie dojechały do celu. Gra wyprodukowana została przez niezależne studio deweloperskie N3V Games.

PC

Suspension Railroad Simulator 2013
Suspension Railroad Simulator 2013

Symulacje 30 kwietnia 2013

Symulator kolejki jednotorowej stworzony na bazie oryginalnie funkcjonującej linii transportu miejskiego w niemieckim miasteczku Wuppertal. Wcielamy się w rolę motorniczego, kontrolując prędkość, zamykając i otwierając drzwi, włączając bądź wyłączając światła i wycieraczki. Gra wyróżnia się dobrą fizyką i realistycznym odwzorowaniem warunków, panujących w tym nietypowym środku transportu.

PC

Eisenbahn.exe Professional 7.0
Eisenbahn.exe Professional 7.0

Symulacje 15 października 2010

Siódma odsłona rozbudowanego symulatora pociągów. Wcielamy się w rolę maszynisty podróżującego taborem kolejowym i podziwiającego przy tym krajobrazy. Oprócz tego możemy budować plansze i tworzyć scenariusze (za pomocą edytora). W tej odsłonie usprawniono grafikę, oprawę dźwiękową, a także interfejs użytkownika. Dodano też nowe scenariusze.

PC

Eisenbahn.exe Professional 5.0
Eisenbahn.exe Professional 5.0

Symulacje 11 października 2006

Kolejna odsłona zaawansowanego symulatora pociągów. Wcielamy się w rolę maszynisty podróżującego taborem kolejowym. Oprócz tego możemy się również wcielić w budowniczego i stworzyć własne plansze czy też scenariusze za pomocą wbudowanego edytora. W tej części usprawnieniu uległy maszyny, przepisy kolejowe i udźwiękowienie gry.

PC

Rail Runner 3D
Rail Runner 3D

Symulacje prace wstrzymane

Rail Runner 3D to gra poświęcona kolejkom elektrycznym, będąca rozwinięciem pomysłów zawartych w oryginalnym Rail Runnerze. Obydwie, wymienione wyżej pozycje wyprodukowało studio A.S.K. Homework.

PC

Eisenbahn.exe Professional 11
Eisenbahn.exe Professional 11

Symulacje 28 listopada 2014

Jedenasta odsłona niemieckojęzycznego cyklu symulatorów kolejowych, będącego jedną z najpopularniejszych marek tego typu przeznaczonych na komputery osobiste. Produkcja zachwyca pieczołowitością wykonania oraz bogatą zawartością, obejmującą ponad 3 500 modeli lokomotyw oraz wagonów oraz precyzyjnie odtworzoną infrastrukturę kolejową. W przypadku tej ostatniej mowa jest nie tylko o wielu kilometrach tras, w większości pokrywających się z rzeczywistymi liniami, ale również o budynkach.

PC

Eisenbahn.exe Professional 10
Eisenbahn.exe Professional 10

Symulacje 15 listopada 2013

Kolejna odsłona bardzo popularnej serii symulatorów kolei. Dziesiąta część przynosi ze sobą zmiany w kwestii animacji kabin, wyglądu otoczenia czy zaawansowanych systemów sterowania ruchem. Usprawnień doczekała się również warstwa techniczna oraz fizyczna produkcji.

PC