Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Unrailed! (PC)

Unrailed! PC

Kooperacyjna zręcznościówka z elementami gier typu roguelike i time management, w której grupa graczy czuwa nad pociągiem przemierzającym generowane proceduralnie lokacje.

Zręcznościowe | pociągi | roguelike | widok izometryczny | time management | multiplayer | na 2 osoby | indie | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

PC Windows
Okładka Unrailed! (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

9września2019

wczesny dostęp

październik2020

październik2020

Steam

Unrailed! to oryginalny „rogalik” wzbogacony o elementy zaczerpnięte z gier typu time management, którego opracowano z myślą o multiplayerowej zabawie. Za jego stworzeniem stoi niezależne szwajcarskie studio Indoor Astronaut, a jego wydaniem zajęła się firma Daedalic Entertainment.

Mechanika

W Unrailed! akcję ukazano w widoku izometrycznym. W trakcie zabawy gracze wcielają się w załogę dbającą o bezpieczny przejazd pociągu przez różnorodne lokacje generowane proceduralnie (malownicze równiny, przysypane śniegiem szczyty gór, piaszczyste pustynie oraz wulkaniczne pustkowia). Skład pozostaje w ciągłym ruchu, a nasi podopieczni muszą nieustannie (i jak najszybciej) kłaść przed nim tory kolejowe, by mógł bezpiecznie dojechać na stację. Do ich konstrukcji potrzeba surowców: drewna i metalu.

Sprawę komplikują nie tylko liczne przeszkody terenowe, przez które należy przeprowadzić pociąg (dodatkowo lokomotywę trzeba od czasu do czasu schładzać przy pomocy wody, gdyż w przeciwnym wypadku może stanąć w płomieniach), lecz także mieszkańcy poszczególnych krain. O ile bowiem niektórzy z tych ostatnich są przyjaźnie nastawieni do kolejarzy, oferując im nawet rozmaite zadania, inni (na czele z agresywnymi przedstawicielami fauny) – wprost przeciwnie. W miarę postępów zdobywamy jednak ulepszenia pociągu, które nieco ułatwiają rozgrywkę.

Tryby gry

Unrailed! pozwala na multiplayerową rozgrywkę przez Internet lub na wspólnym ekranie. Oprócz trybu współpracy produkcja umożliwia rywalizację w ramach modułu Versus, a także na stawianie czoła niekończącym się wyzwaniom czekającym w trybie Endless.

Kwestie techniczne

Unrailed! posiada barwną, trójwymiarową grafikę, utrzymaną w nietypowej stylistyce; poszczególne jej elementy składają się bowiem z sześciennych brył.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: max 4  

Oczekiwania czytelników: 6.0 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 57,99 PLN

Wymagania wiekowe Unrailed!

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Unrailed!

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD 520 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7