Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Railroad Corporation (PC)

Railroad Corporation PC

Strategia ekonomiczna, która pozwala wcielić się w szefa firmy budującej tory kolejowe w XIX wieku – w tzw. złotej erze kolei. Za stworzenie tej produkcji odpowiada niezależne studio Corbie Games (twórcy Bounty Train).

Strategiczne | ekonomiczne | pociągi | historyczne | XIX wiek

PC Windows
Okładka Railroad Corporation (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

27maja2019

wczesny dostęp

18listopada2019

18listopada2019

Steam

Railroad Corporation jest oryginalną grą strategiczną, w której wcielamy się w dyrektora firmy, zajmującej się budową torów kolejowych. Akcja tego tytułu toczy się w dziewiętnastowiecznych Stanach Zjednoczonych – w czasach tzw. złotej ery kolei. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Corbie Games (mające już na swoim koncie trochę podobną grę – Bounty Train z 2017 roku).

Mechanika

Rozgrywka w Railroad Corporation sprowadza się do obserwowania map oraz ekranów statystyk, a także podejmowania kluczowych decyzji dotyczących rozwoju firmy – i oczywiście budowanych przez nią torów (dla przykładu, wskazujemy, gdzie kopać lub w którym miejscu trzeba wykonać tunel). To od sprawności biznesowej gracza będzie zależało, czy jego firma stanie się potentatem kolejowego świata czy też zostanie zapomniana. Konieczna będzie także smykałka do lobbingu oraz gry giełdowej. W produkcji tej znajdziemy wiernie odwzorowane mapy i sprzęt – m.in. XIX-wieczne lokomotywy.

Tryby gry

W Railroad Corporation możemy grać samotnie albo z innymi.

Kwestie techniczne

Railroad Corporation posiada przyzwoitą oprawę graficzną. Składają się na nią czytelny i dobrze zaprojektowany interfejs użytkownika oraz pełen detali, trójwymiarowy świat, który w czasie zabawy możemy obserwować z różnych perspektyw.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Railroad Corporation

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Railroad Corporation

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-650 3.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 Ti / Radeon HD 7850 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7 64-bit