Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Train Driver 2 (PC)

Train Driver 2 PC

Darmowy symulator umożliwiający wcielenie się w maszynistę albo dyżurnego ruchu pociągów. Train Driver 2 zostało opracowane przez zespół polskich deweloperów i wiernie odwzorowuje rodzime szlaki kolejowe oraz różnorakie składy i lokomotywy wykorzystywane w naszym kraju.

Symulacje | pociągi | zagraj za darmo | transport | polskie

PC Windows
Okładka Train Driver 2 (PC)

producent: Team TD2

wydawca: Team TD2

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

26czerwca2015

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Train Driver 2 to darmowy symulator, który pozwala graczom wcielić się w maszynistę kierującego polskimi pociągami lub dyżurnego ruchu. Produkcja kładzie nacisk na tryb wieloosobowy, ale posiada także moduł offline. Tytuł został opracowany przez polskich deweloperów, będących równocześnie pasjonatami kolejnictwa. Zespół powołany do pracy nad grą nie ma konkretnej nazwy - sami twórcy określają się mianem Teamu TD2”.

Mechanika

W Train Driver 2 otrzymujemy możliwość wcielenia się w maszynistę lub dyżurnego ruchu. W zależności od tego, na co się zdecydujemy, rozgrywka może wyglądać znacząco inaczej.

Jako maszynista przemierzamy polskie szlaki kolejowe (mapa jest obszerna, a stacje wiernie odwzorowane), wykonując różnego rodzaju manewry i wsłuchując się w głos osób zarządzających ruchem (w zależności od wybranego trybu, w tej roli mogą występować ludzie lub AI). Istnieje też możliwość prowadzenia lokomotywy manewrowej - wówczas naszym zadaniem będzie wykonywanie różnego rodzaju zadań w obrębie jednej stacji. Do dyspozycji gracza oddano szeroką gamę składów - osobowych, pospiesznych, ekspresowych oraz towarowych. Train Driver 2 oferuje też bogatą selekcję realistycznie wykonanych wagonów oraz lokomotyw, zarówno spalinowych, jak i elektrycznych. Znajdziemy tutaj m.in. EN54 czy EN57.

Jeśli zdecydujemy się na wcielenie się w dyżurnego ruchu, nasza rozgrywka będzie wyglądała zauważalnie inaczej - zabawa opiera się wówczas na kontaktowaniu się z maszynistami i nadzorowaniu ich pracy w taki sposób, by wszystko przebiegało bez wypadków i komplikacji. Możemy pełnić służbę na niewielkich, względnie prostych w obsłudze stacjach, a także w ogromnych, wielostanowiskowych lokalizacjach, w których wykonywanie swoich obowiązków wymaga współpracowania z całym zespołem. Scenariusz rozgrywki za każdym razem jest inny.

Tryby gry

W Train Driver 2 możemy grać zarówno samotnie, jak i z innymi. Warto jednak odnotować, że gra rozwija skrzydła dopiero w sieciowym trybie multiplayer.

Produkcja oferuje także rozbudowany edytor, który pozwala stworzyć własną stację - zarówno miejsce prawdziwe, jak i fikcyjne. Ze swojego dzieła możemy skorzystać w trybie jednoosobowym, ale jeśli spełni ono wymagania deweloperów, istnieje też możliwość dopuszczenia go do rozgrywek sieciowych.

Kwestie techniczne

Train Driver 2 oferuje przyjemną trójwymiarową grafikę. Jej najmocniejszym punktem zdecydowanie są wiernie odtworzone modele lokomotyw i składów. Dobrze wypada również świat, który oglądamy za sterami pociągu, choć w tym wypadku czasem musimy się niestety pogodzić z kompromisami - np. niewyraźnymi teksturami gleby. Dość słabo wypadają również modele pasażerów i mijanych ludzi (są mało szczegółowe i sztuczne), ale w ogólnym rozrachunku tytuł prezentuje się przyzwoicie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 3,9 / 10 na podstawie 384 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Train Driver 2

odpowiednia dla każdego wieku