Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

8. książki - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 8. Gry o tematyce książki na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Night Watch Racing
Night Watch Racing

Sportowe 22 grudnia 2005

Night Watch Racing to kolejna gra umieszczona w świecie stworzonym przez rosyjskiego pisarza fantasy, Siergieja Łukjanienko, w trylogii zapoczątkowanej przez Nocny Patrol. Członkowie obu stron konfliktu, Jasnych i Ciemnych, zaniepokojeni coraz większą liczbą zgonów swoich żołnierzy, zabronili bezpośrednich starć między patrolami. W zamian za to postawiono na rywalizację sportową - tytułowe wyścigi.

Król Maciuś Pierwszy. Wesołe miasteczko
Król Maciuś Pierwszy. Wesołe miasteczko

Zręcznościowe 28 listopada 2005

Król Maciuś Pierwszy. Wesołe miasteczko to kolejna, trzecia już część serii gier dedykowanych najmłodszym użytkownikom komputera. Opisywana gra jest wykorzystywana w dość popularnym, animowanym programie telewizyjnym o nazwie „Królestwo Maciusia” i stanowi kontynuację przygód na wyspie Togo-Pogo.

Hrabia Monte Christo
Hrabia Monte Christo

Przygodowe 7 lutego 2008

Hrabia Monte Christo jest grą przygodową z rodzaju „ukryte obiekty”, wyprodukowaną przez studio deweloperskie FindHiddenObjects.com. Fabuła bazuje na słynnej powieści Aleksandra Dumasa. Gracz wciela się w postać Edmonda Dantèsa, który jako tytułowy hrabia Monte Christo wraca w rodzinne strony, by wziąć odwet za zdradę i niesłuszne uwięzienie.

Left Behind: Eternal Forces
Left Behind: Eternal Forces

Strategiczne 7 listopada 2006

Gra Left Behind: Eternal Forces powstała pod kierownictwem Troy’a Lyndona (twórcy Madden Football) jest rozbudowanym RTS-em dziejącym się w świecie znanym z bestsellerowej chrześcijańskiej serii książek Tima LaHaye'a i Jerry'ego B. Jenkinsa „Left Behind” (w Polsce: „Czasy ostateczne”).

Nancy Drew: The White Wolf of Icicle Creek
Nancy Drew: The White Wolf of Icicle Creek

Przygodowe 1 czerwca 2007

Nancy Drew: The White Wolf of Icicle Creek to kolejna pozycja w serii, wydawanej przez firmę Her Interactive. Produkty wywodzące się z owego cyklu traktują o przygodach tytułowej detektyw, Nancy Drew. Inspiracją dla twórców wspomnianych gier stały się powieści wychodzące od początku lat trzydziestych XX w.

The Lord of the Rings Online: Siege of Mirkwood
The Lord of the Rings Online: Siege of Mirkwood

RPG 1 grudnia 2009

Drugie, po Mines of Moria, rozszerzenie do gry MMORPG zatytułowanej The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar. Tym razem studio Turbine Entertainment pozwala graczom zwiedzić tereny Mrocznej Puszczy, które przemierzają pod dowództwem Galadrieli i Celeborna, mierząc się nie tylko z orkami, lecz także z innymi potworami pokroju przerażających pająków.

Nancy Drew: The Haunting of Castle Malloy
Nancy Drew: The Haunting of Castle Malloy

Przygodowe 6 października 2008

Nancy Drew: The Haunting of Castle Malloy to dziewiętnasta, odsłona znanej serii gier przygodowych z tytułową bohaterką w roli głównej. Za produkcję tytułu odpowiada Her Interactive, firma specjalizująca się w przenoszeniu perypetii książkowej bohaterki do wirtualnego świata już od 1998 roku.

Dune Generations
Dune Generations

Strategiczne prace wstrzymane

Strategiczna gra massive multiplayer online rozgrywająca się w olbrzymim wszechświecie Dune z powieści Franka Herberta, w której głównym celem jest przejęcie kontroli nad planetą Arrakis.

Down the Rabbit Hole
Down the Rabbit Hole

Przygodowe 26 marca 2020

Gra przygodowa, której akcja rozgrywa się w świecie znanym z powieści Alicja w Krainie Czarów. Down the Rabbit Hole zostało stworzone z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Za opracowanie tytułu odpowiada firma Cortopia Studios.

Nancy Drew: Secret of the Old Clock
Nancy Drew: Secret of the Old Clock

Przygodowe 12 lipca 2005

Nancy Drew: Secret of the Old Clock to już dwunasta część cyklu gier przygodowych z młodą panią detektyw w roli głównej. W opisywanej tu odsłonie zostały zawarte najlepsze fragmenty, z którymi mogli się wcześniej zapoznać czytelnicy pierwszej książki o Nancy Drew.

Nancy Drew: Last Train to Blue Moon Canyon
Nancy Drew: Last Train to Blue Moon Canyon

Przygodowe 15 września 2005

Trzynasta część niezwykle popularnej w Ameryce serii przygodówek, opowiadającej o śledztwach tytułowej pani detektyw - Nancy Drew. Tym razem nasza bohaterka musi rozwiązać tajemnicę „nawiedzonego” pociągu.

Anderson & The Legacy of Cthulhu
Anderson & The Legacy of Cthulhu

Przygodowe 21 lipca 2007

Anderson & The Legacy of Cthulhu to przygodowa gra akcji z elementami horroru, zrealizowana przez programistów z grupy Homegrown Games. W związku z faktem, że wymienione studio składa się po części z ekspertów literatury fantasy, mistrzów papierowego RPG Call of Cthulhu oraz autorów kampanii do tegoż systemu, gra czerpie pełnymi garściami z prozy H.P. Lovecrafta, gwarantując odbiorcom solidną dawkę mrożących krew w żyłach przeżyć.

Agatha Christie: Zło, które żyje pod słońcem
Agatha Christie: Zło, które żyje pod słońcem

Przygodowe 16 października 2007

Agatha Christie: Evil Under the Sun jest trzecią grą przygodową na podstawie twórczości literackiej Agathy Christie, przygotowaną przez połączone siły AWE Productions i The Adventure Company. Tym razem jako baza fabularna posłużyła developerom książka z roku 1941, znana w Polsce pod trzema różnymi tytułami: Hotel na wybrzeżu, Zło czai się wszędzie oraz Zło, które żyje pod słońcem.

Shannara
Shannara

Przygodowe 30 października 1995

Pierwszoosobowa gra przygodowa z elementami akcji stworzona na bazie serii książek fantasy pod tym samym tytułem autorstwa Terry’ego Brooksa. Stajemy przed trudnym zadaniem uratowania krainy przed złym czarnoksiężnikiem Broną. W drodze do celu rozwiązujemy liczne łamigłówki, kompletujemy drużynę i od czasu do czasu bierzemy udział w walkach charakteryzujących się niewielką interaktywnością.

Nancy Drew: Danger by Design
Nancy Drew: Danger by Design

Przygodowe 11 lipca 2006

Nancy Drew: Danger by Design to kolejna pozycja z bardzo popularnej serii gier przygodowo–detektywistycznych. Tym razem wielbiciele sympatycznej pani detektyw mają okazję odwiedzić Paryż, a także poznać bliżej ekskluzywny świat projektantów mody i pięknych modelek.

Jekyll & Hyde
Jekyll & Hyde

Przygodowe 27 sierpnia 2010

Gra przygodowa oparta na słynnej powieści Roberta Louisa Stevensona, oferująca nie tylko rozwiązywanie zagadek i poszukiwanie poszlak, ale również branie udziału w zadaniach wymagających zręczności.

Nancy Drew: Stay Tuned for Danger
Nancy Drew: Stay Tuned for Danger

Przygodowe 19 lutego 2001

Druga część przygód Nancy Drew, dziewczyny z niesamowitym zmysłem detektywistycznym, która odkrywa kto wysyła listy z pogróżkami gwiazdorowi popularnego serialu telewizyjnego.

Nancy Drew: The Secret of Shadow Ranch
Nancy Drew: The Secret of Shadow Ranch

Przygodowe 20 lipca 2004

Jedenasta już gra z wydawanej przez Her Interactive serii detektywistycznych przygodówek. Tytułowa Nancy Drew, młoda pani detektyw, tym razem musi rozwiązać zagadkę pewnego rancza, na które natrafiła podczas wakacyjnej wyprawy.

The Hound of Shadow
The Hound of Shadow

Przygodowe 20 maja 1989

The Hound of Shadow to przedstawiciel tekstowych gier przygodowych, niezwykle popularnych zwłaszcza w latach osiemdziesiątych. Program luźno oparty jest na fabule opowiadań Howarda Phillipsa Lovecrafta, dotyczących potężnego bóstwa Cthulhu. Akcja gry rozgrywa się w Anglii, tuż po I Wojnie Światowej. Nasz bohater zostaje wplątany w morderstwo, które wkrótce przeobrazi się w pełną okultyzmu pogoń za mitycznymi istotami z piekła rodem.

Captain Blood
Captain Blood

Akcji prace wstrzymane

Captain Blood to przygodowa gra akcji stanowiąca trzecią odsłonę cyklu Age of Pirates, rozwijanego przez rosyjskie studio deweloperskie Akella. Fabuła oparta została na motywach książki Rafaela Sabatiniego. Gracz kieruje poczynaniami tytułowego pirackiego kapitana, pływającego po niespokojnych morzach i oceanach u schyłku XVII wieku.

Day Watch Racing
Day Watch Racing

Sportowe 22 grudnia 2005

Day Watch Racing to bliźniacza produkcja Night Watch Racing a zarazem kolejna gra umieszczona w świecie stworzonym przez rosyjskiego pisarza fantasy, Siergieja Łukjanienko, w trylogii zapoczątkowanej przez Nocny Patrol. Członkowie obu stron konfliktu, Jasnych i Ciemnych, zaniepokojeni coraz większą liczbą zgonów swoich żołnierzy, zabronili bezpośrednich starć między patrolami. W zamian za to postawiono na rywalizację sportową - tytułowe wyścigi.

Nancy Drew: The Secret of the Scarlet Hand
Nancy Drew: The Secret of the Scarlet Hand

Przygodowe 22 sierpnia 2002

Okazja dla tych, którzy ukończyli już wszystkie pozostałe części serii Nancy Drew i zdążyli już zatęsknić za przygodami ulubionej bohaterki. Tym razem sympatyczna pani detektyw postanowiła odpocząć nieco od zawodu i przyjęła funkcję zastępcy dyrektora Beech Hill Museum.

Nancy Drew: Danger on Deception Island
Nancy Drew: Danger on Deception Island

Przygodowe 30 września 2003

Propozycja dla fanów gier przygodowych, którzy zdążyli już zaznajomić się z serią Nancy Drew i łakną nowych przygód z popularną bohaterką w roli głównej.

Bible Chronicles: Call of Abraham
Bible Chronicles: Call of Abraham

RPG prace wstrzymane

Bible Chronicles: Call of Abraham to niezależna gra cRPG, która podejmuje tematykę znaną z Biblii, przenosząc gracza do starożytnego Bliskiego Wschodu. Wcielamy się w członka karawany należącej do Abrahama i podróżujemy razem z nim, biorąc udział w „przygodach”, które zostały opisane w Starym Testamencie. Tytuł cechuje wierność biblijnemu przekazowi oraz spora ilość akcji.