Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

10. książki - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 10. Gry o tematyce książki na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Spice and Wolf VR
Spice and Wolf VR

Przygodowe 3 czerwca 2019

Interaktywny film na motywach popularnej serii japońskich powieści z gatunku light novel wykorzystujący technologię rzeczywistości wirtualnej. Spice and Wolf VR pozwala na wcielenie się w kupca Krafta Lawrence’a i spotkanie z wilczą boginią Holo.

Storm Boy: The Game
Storm Boy: The Game

Przygodowe 20 listopada 2018

Gra przygodowa stanowiąca adaptację powieści australijskiego pisarza Colina Thielego. Storm Boy: The Game opowiada historię chłopca i uratowanego przez niego pelikana. Gracze towarzyszą temu nietypowemu duetowi nie tylko podczas zabaw nad brzegiem morza, lecz także w trakcie najważniejszych momentów ich życia.

The Wanderer: Frankenstein's Creature
The Wanderer: Frankenstein's Creature

Przygodowe 31 października 2019

Narracyjna gra przygodowa opowiadająca o istocie stworzonej przez młodego doktora Frankensteina, która poznaje świat. Emocje, jakie przy tym odczuwa, rzutują na wygląd lokacji, oprawę muzyczną oraz na samą rozgrywkę, zależnie od poczynań gracza. The Wanderer: Frankenstein's Creature to dzieło małego zespołu La Belle Games.

The Hunger Games: Catching Fire - Panem Run
The Hunger Games: Catching Fire - Panem Run

Zręcznościowe 1 stycznia 2015

Towarzysząca promocji filmu Igrzyska Śmierci: W Pierścieniu Ognia gra zręcznościowa w konwencji klasycznego endless runnera. W grze uciekamy przed agentami bezpieki, przemierzając kolejne dystrykty świata Panem i omijając rozsiane po trasie przeszkody.

Nancy Drew: Legend of the Crystal Skull
Nancy Drew: Legend of the Crystal Skull

Przygodowe 12 października 2007

Nancy Drew: Legend of the Crystal Scull to kolejna część popularnej i niezwykle „płodnej” serii (liczącej już 17 odsłon) przygód młodej pani detektyw, tytułowej Nancy Drew.

Left Behind: Tribulation Forces
Left Behind: Tribulation Forces

Strategiczne 15 listopada 2007

Druga część strategii bazującej na serii chrześcijańskich powieści. Gra oferuje 45 misji dla jednego gracza i 39 map przeznaczonych do sieciowych potyczek.

Nancy Drew: Shadow at the Waters Edge
Nancy Drew: Shadow at the Waters Edge

Przygodowe 19 października 2010

Nieustraszona detektyw Nancy Drew powraca w dwudziestej trzeciej odsłonie serii. Tym razem akcja toczy się w japońskim zajeździe ryokan, który jest nawieszony. Mechanika zabawy podążą typowymi przygodówkowymi ścieżkami i polega na zwiedzaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Rozgrywkę urozmaicają mini gierki oparte na sudoku, pachinko oraz origiami.

Nancy Drew: The Captive Curse
Nancy Drew: The Captive Curse

Przygodowe 28 czerwca 2011

Dwudziesta czwarta część serii detektywistycznych przygodówek.. Tym razem bohaterka odkrywa sekrety starego bawarskiego zamku terroryzowanego przez przerażające monstrum. Zabawa polega na zwiedzaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek.

Nancy Drew: Ghost of Thornton Hall
Nancy Drew: Ghost of Thornton Hall

Przygodowe 14 maja 2013

28 odsłona serii gier przygodowych opowiadających o przygodach pani detektyw Nancy Drew. Tym razem z tytułową bohaterką musimy rozwikłać zagadkę tajemniczego zaginięcia niejakiej Jessalyn Thornton, która zniknęła na przyjęciu, tuż przed swoim ślubem.

Companions of Xanth
Companions of Xanth

Przygodowe 1 stycznia 1993

Pierwszoosobowa przygodówka typu point-and-click stworzona na bazie książki Piersa Anthony’ego pod tytułem Demony nie drzemią. Młody chłopak o imieniu Dug przenosi się do tytułowego świata Xanth po uruchomieniu gry komputerowej. Wspólnie z kobietą-wężem przemierza pełną surrealizmu i humoru krainę próbując pomóc swojej koleżance Kim i powrócić do rzeczywistości. W trakcie przygody rozmawiamy z napotkanymi postaciami, gromadzimy przedmioty i rozwiązujemy nierzadko absurdalne łamigłówki.

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

Przygodowe prace wstrzymane

The Hitchiker's Guide to the Galaxy to przygodowa zręcznościówka autorstwa studia Phase 3 oparta na słynnej powieści Douglasa Adamsa "Autostopem przez Galaktykę". Gracze wcielają się w Arthura Denta, któremu dziwnym trafem udaje się w uciec z Ziemi tuż przed jej zniszczeniem. Twórcy przewidzieli 20 poziomów rozgrywki, na których napotkać można wiele postaci znanych z książkowego pierwowzoru.

Horrible Histories: Ruthless Romans
Horrible Histories: Ruthless Romans

Przygodowe 19 czerwca 2009

Gra przygodowa z elementami zręcznościowymi bazująca na serii książek znanej w Polsce jako Strrraszna historia. Wcielamy się w młodego niewolnika-gladiatora, który pragnie zostać wolnym obywatelem Rzymu.