Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

20. II wojna światowa

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 20. Najpopularniejsze gry o tematyce II wojna światowa.

PC
PC Windows471 WWW7
PlayStation
Sony PlayStation 57 Sony PlayStation 446 Sony PlayStation 325 Sony PlayStation 221 Sony PlayStation 14 PlayStation Portable8 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S9 Microsoft XBOX ONE43 Microsoft Xbox 36029 Microsoft Xbox17
Mobile
Android28 Apple iOS43 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch24 Nintendo Wii8 Nintendo DS5 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS1 Game Boy Advance2 Nintendo GameCube4
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

II wojna światowa
Order of Battle: Burma Road
Order of Battle: Burma Road

Strategiczne 17 sierpnia 2017

Płatny dodatek do strategii turowej, zatytułowanej Order of Battle: World War II. Tym razem najważniejszym zadaniem graczy jest obrona Półwyspu Malajskiego i przygotowanie armii do walki w birmańskiej dżungli, by w ten sposób uniemożliwić japońskim wojskom przejęcie kontroli nad tak zwaną Drogą Birmańską – głównym kanałem zaopatrzeniowym dla chińskiej armii.

PC

Theatre of War: Mission Pack 1
Theatre of War: Mission Pack 1

Strategiczne 21 stycznia 2009

Dodatek do złożonej, drugowojennej strategii - Theatre of War. Wzbogaca grę o dwie nowe kampanie i cztery nowe mapy do rozgrywek multipaler.

PC

Traction Wars
Traction Wars

Akcji prace wstrzymane

Traction Wars to wieloosobowy, taktyczny FPS, którego akcja toczy się w trakcie II Wojny Światowej. Zagrać można zarówno po stronie Osi, jak i Aliantów, a kluczową sprawą w trakcie rozgrywki jest ścisła współpraca między graczami, którzy muszą funkcjonować jak zgrana jednostka bojowa. Tytuł miał być modem do Crysisa, jednak ze względów prawnych ukazał się jako autonomiczna gra, a za jego wprowadzenie na rynek odpowiada zespół Traction Wars Team.

PC

Battle Academy: Fortress Metz
Battle Academy: Fortress Metz

Strategiczne 27 listopada 2013

Battle Academy: Fortress Metz jest dodatkiem do wydanej w 2009 roku wojennej strategii turowej Battle Academy. Przygotowane przez studio Slitherine rozszerzenie zawiera złożoną z 10 scenariuszy nową kampanię dla trybu single-player, a także pakiet 4 map do potyczek z udziałem żywego przeciwnika.

PC

Aces High
Aces High

Symulacje 16 grudnia 2010

Aces High to rozbudowane połączenie symulatora z grą MMO. Dzieło HiTech Creations pozwala nam pokierować ponad setką maszyn z okresu I i II wojny światowej.

PC

Battleground 1: Bulge - Ardennes Deluxe
Battleground 1: Bulge - Ardennes Deluxe

Strategiczne 1 stycznia 1996

Odświeżona i mocno podrasowana wersja popularnej strategii turowej firmy TalonSoft z 1995 roku. Grę wzbogacono o dwie zupełnie nowe mapy i 14 dodatkowych scenariuszy. Szereg usprawnień wprowadzono także do silnika Battleview, dzięki czemu produkcja nie tylko wygląda lepiej, ale i cechuje się znacznie wyższą grywalnością.

PC

Aces of the Luftwaffe
Aces of the Luftwaffe

Akcji 14 lutego 2013

Shoot ’em up, w którym bierzemy udział w bitwie o Anglię, starając się powstrzymać niemiecką ofensywę. Obserwując akcję z perspektywy top-down, w Aces of the Luftwaffe niszczymy całe eskadry niemieckich samolotów oraz stawiamy czoła potężnym bossom.

PCPS4ANDiOS

The Paris Dossier
The Paris Dossier

Przygodowe 15 kwietnia 2015

Mobilna przygodówka, której akcja rozgrywa się w Paryżu w roku 1942. Wcielamy się w brytyjskiego szpiega, wysłanego do stolicy Francji z misją odkrycia tożsamości zdrajcy współpracującego z okupantami. Cenne wskazówki na temat tajemniczego osobnika może posiadać lokalny informator, ale kilka dni wcześniej przepadł on bez śladu.

ANDiOS

Order of Battle: Morning Sun
Order of Battle: Morning Sun

Strategiczne 28 stycznia 2016

Pierwszy płatny dodatek do strategii turowej Order of Battle: Pacific od studia The Aristocrats. Tym razem gracz może wziąć udział w II wojnie chińsko-japońskiej, toczonej w latach 1937-1940. Obie strony konfliktu różnią się dostępnymi jednostkami i stylem gry. Wojska chińskie są doskonale wyszkolone, ale cierpią z powodu problemów wewnętrznych oraz przestarzałego wyposażenia.

PC

Unity of Command: Stalingrad Campaign
Unity of Command: Stalingrad Campaign

Strategiczne 15 listopada 2011

Turowa gra strategiczna osadzona w czasach II wojny światowej. Oferuje kampanię na froncie wschodnim, której szczytowym punktem było oblężenie Stalingradu. Możemy pokierować zarówno armiami niemieckimi, jak i radzieckimi.

PC

Agent Walker: Tajemnicza Przygoda
Agent Walker: Tajemnicza Przygoda

Przygodowe 30 sierpnia 2016

Osadzona w realiach II wojny światowej gra przygodowa z ukrytymi przedmiotami, powstała we współpracy studia Brave Giant z rodzimym Artifex Mundi. Fabuła gry Agent Walker: Tajemnicza Przygoda osnuta została wokół mitycznego artefaktu, zwanego Włócznią Przeznaczenia, który według wierzeń posiada moc, by odwrócić losy wojny. Podczas zabawy wcielamy się w postać tytułowej agentki, której alianci powierzają misję odnalezienia i zniszczenia artefaktu, zanim jego moc zostanie wykorzystana przez wroga.

PCANDiOSWP

Airborne Assault: Conquest Of The Aegean
Airborne Assault: Conquest Of The Aegean

Strategiczne 8 czerwca 2006

Trzecia z kolei pozycja z serii gier Airborne Assault, będąca strategią, umiejscowioną w realiach największego konfliktu ubiegłego stulecia – II Wojny Światowej.

PC

Navy Field
Navy Field

Symulacje 20 października 2005

Navy Field to nietypowy produkt przeznaczony do rozgrywki w Internecie (Massively Multiplayer Online) łączący w sobie cechy gry strategicznej oraz (w niewielkim stopniu) symulatora. Akcja programu rzuca nas w realia największego konfliktu w dziejach: II wojny światowej.

PC

Order of Battle: Endsieg
Order of Battle: Endsieg

Strategiczne 13 listopada 2018

Jedenaste płatne DLC do strategii turowej Order of Battle: World War II. W Endsieg gracze prowadzą niemiecką armię do zwycięstwa lub ostatecznej klęski na przestrzeni ostatnich dwóch lat II wojny światowej.

PC

Combat Mission: Battle for Normandy – Market Garden
Combat Mission: Battle for Normandy – Market Garden

Strategiczne 11 października 2013

Market Garden to drugi duży dodatek do realistycznej gry strategicznej Combat Mission: Battle for Normandy, osadzonej w czasach II wojny światowej. Rozszerzenie pozwala nam wziąć udział w tytułowej operacji z września 1944 roku, grając zarówno aliantami, jak i Niemcami. Oprócz dwóch nowych kampanii, w produkcji nie brakuje dodatkowych nowych map, jednostek czy opcji edytora.

PC

Hearts of Iron: The Card Game
Hearts of Iron: The Card Game

Logiczne 3 października 2011

Przeglądarkowa kolekcjonerska gra karciana osadzona w czasach II wojny światowej. Kupujemy zestawy kart oraz wymieniamy się z innymi graczami, aby stworzyć jak najlepszą talię reprezentującą jedną z trzech dostępnych stron konfliktu: Aliantów, państwa Osi lub Komintern. Następnie wykorzystujemy ją w pojedynkach z żywymi przeciwnikami.

WWW

Combat Command 2: Desert Rats!
Combat Command 2: Desert Rats!

Strategiczne 25 lipca 2001

Combat Command 2: Desert Rats! to dodatek do strategii turowej Combat Command 2: Danger Forward, pozwalający wszystkim zagorzałym strategom na sprawdzenie się w roli głównodowodzącego sił zbrojnych biorących udział w afrykańskich zmaganiach II Wojny Światowej.

PC

Conflict of Heroes: Ghost Divisions
Conflict of Heroes: Ghost Divisions

Strategiczne 13 czerwca 2013

Conflict of Heroes: Ghost Divisions to pierwsze oficjalne rozszerzenie do wydanej w 2012 roku strategii turowej Conflict of Heroes: Awakening the Bear!. Deweloperzy ze studia Western Civilization Software przygotowali dwie nowe kampanie składające się łącznie z 10 scenariuszy inspirowanych działaniami niemieckiej Grupy Armii Środek prowadzonymi latem 1941 roku na froncie wschodnim.

PC

Order of Battle: Red Storm
Order of Battle: Red Storm

Strategiczne 17 września 2020

Czternasty dodatek do strategii turowej pod tytułem Order of Battle: World War II. Order of Battle: Red Storm stanowi zwieńczenie trylogii add-onów poświęconych działaniom Armii Czerwonej na frontach II wojny światowej.

PC

Combat Over Europe
Combat Over Europe

Symulacje 27 lutego 2004

Combat Over Europe jest dodatkiem do wydanego w marcu 2003 roku rozszerzenia świetnego symulatora lotu IL-2 Sturmovik, noszącego podtytuł The Forgotten Battles.

PC

World War 2: Road to Victory
World War 2: Road to Victory

Strategiczne 25 lipca 2008

World War 2: Road to Victory to wyprodukowana przez studio deweloperskie Wastelands Interactive klasyczna strategia turowa, której akcja osadzona została w realiach II wojny światowej. Twórcy przygotowali dla graczy szereg scenariuszy, bazujących na autentycznych wydarzeniach i operacjach militarnych z lat 1939-1945.

PC

Battle Academy Operation Sealion
Battle Academy Operation Sealion

Strategiczne 17 stycznia 2012

Battle Academy Operation Sealion, to dodatek do turowej strategii o nazwie Battle Academy stworzonej przez Matrix Games/Slitherine. Rozszerzenie traktuje o operacji "Lew Morski", czyli inwazji wojsk niemieckich na Wyspy Brytyjskie, która w rzeczywistości nigdy nie doszła do skutku. Swoje zdolności przywódcze przetestujemy w 10 nowych scenariuszach, korzystając przy tym z nowych jednostek.

PC

Combat Mission: Fortress Italy – Gustav Line
Combat Mission: Fortress Italy – Gustav Line

Strategiczne 20 maja 2013

Combat Mission: Fortress Italy - Gustav Line jest pierwszym, oficjalnym rozszerzeniem do wydanej w 2012 roku gry strategicznej Combat Mission: Fortress Italy. Dodatek, który wyprodukowany został przez studio Battlefront.com, pozwala graczom wziąć udział w historycznych zmaganiach o środkowe Włochy toczonych pomiędzy lipcem 1943 a czerwcem 1944 roku.

PC

Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies
Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies

Strategiczne 5 listopada 2013

Kontynuacja wydanej w sierpniu 2013 roku lotniczej strategii turowej Sid Meier's Ace Patrol. Akcja gry osadzona została w realiach II wojny światowej, a gracze mają okazję wcielić się w role amerykańskich i japońskich pilotów walczących o panowanie w przestworzach nad Pacyfikiem. Tytuł wyprodukowany został przez studio deweloperskie Firaxis Games pod kierunkiem Sida Meiera, twórcy serii Civilization.

PCiOS