Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

11. II wojna światowa

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 11. Najpopularniejsze gry o tematyce II wojna światowa.

PC
PC Windows471 WWW7
PlayStation
Sony PlayStation 57 Sony PlayStation 446 Sony PlayStation 325 Sony PlayStation 221 Sony PlayStation 14 PlayStation Portable8 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S9 Microsoft XBOX ONE43 Microsoft Xbox 36029 Microsoft Xbox17
Mobile
Android28 Apple iOS43 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch24 Nintendo Wii8 Nintendo DS5 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS1 Game Boy Advance2 Nintendo GameCube4
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

II wojna światowa
Combat Mission: Red Thunder
Combat Mission: Red Thunder

Strategiczne 4 kwietnia 2014

Red Thunder to kolejna odsłona uznanej serii realistycznych gier strategicznych pod tytułem Combat Mission. Studio Battlefront.com po raz kolejny zabiera nas w realia II wojny światowej, lecz tym razem pozwala wziąć udział w Operacji Bagration, czyli wydarzeniach roku 1944, w których Armia Czerwona rozpoczęła ofensywę na zachód, rozbijając napór Wehrmachtu.

PC

Theatre of War 2: Kursk 1943
Theatre of War 2: Kursk 1943

Strategiczne 16 października 2009

Theatre of War 2: Kursk 1943 to osadzona w realiach II wojny światowej strategia czasu rzeczywistego (RTS), wyprodukowana przez ekipę deweloperską studia Battlefront.com. Fabuła gry przedstawia zmagania w bitwie na Łuku Kurskim. Twórcy przewidzieli dwie składające się w sumie z 20 misji kampanie, w których można wcielić się w dowódcę niemieckich lub radzieckich wojsk pancernych.

PC

Steel Ocean
Steel Ocean

Symulacje 12 listopada 2015

Strzelanina typu MMO stworzona przez studio ICE Entertainment. Trzon rozgrywki stanowią starcia morskie z udziałem maksymalnie 32 okrętów. Poszczególne bitwy rozgrywają się w czasie rzeczywistym na ponad trzydziestu zróżnicowanych mapach, nawiązujących do starć, jakie miały miejsce w trakcie II wojny światowej. W zamian za odnoszone sukcesy gracze otrzymują pieniądze, które następnie mogą spożytkować nie tylko na rozwój posiadanych przez siebie statków, lecz również na zakup nowych.

PC

Close Combat: Panthers in the Fog
Close Combat: Panthers in the Fog

Strategiczne 19 listopada 2012

Kolejna odsłona zaawansowanej symulacji starć wojennych. Przemieszczamy wojska na mapie strategicznej, a następnie przenosimy się na ekran taktyczny i przeprowadzamy operacje w czasie rzeczywistym. Tym razem bierzemy udział w ostatnich dniach walk w Normandii podczas II Wojny Światowej. Państwa Osi mają ostatnią szansę na odparcie druzgocącego ataku sił alianckich. To od postawy gracza zależy, która ze stron konfliktu odniesie ostateczne zwycięstwo.

PC

Aces of the Luftwaffe: Squadron
Aces of the Luftwaffe: Squadron

Akcji 17 listopada 2017

Kontynuacja shoot 'em upa Aces of the Luftwaffe, w której zadaniem graczy jest odparcie niemieckiej inwazji na Stany Zjednoczone podczas II wojny światowej. W Squadron można grać tak w pojedynkę, jak i z maks. 3 osobami w ramach lokalnego trybu kooperacji.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Beyond Pearl Harbor: Pacific Warriors
Beyond Pearl Harbor: Pacific Warriors

Symulacje 18 lipca 2001

Zręcznościowy symulator skupiający się na słynnych wydarzeniach z Pearl Harbor i innych bitwach, jakie rozegrały się na Pacyfiku. W grze wcielamy się w pilota amerykańskiego myśliwca i podejmujemy szereg misji. Twórcy przygotowali pięć długich misji i kilka maszyn (np. myśliwiec P-40).

PC

Airborne Troops: Countdown to D-Day
Airborne Troops: Countdown to D-Day

Akcji 22 października 2004

Gra akcji TPP (widok z trzeciej osoby) osadzoną w realiach II Wojny Światowej. Akcja rozgrywa się na terytorium Francji na 48 godzin przed pamiętnym dniem „D”. Wcielasz się w postać Johna Welsha, młodego oficera służącego w oddziałach spadochronowych.

PCPS2

Wrzesień '39
Wrzesień '39

Strategiczne 17 września 2013

Osadzona w realiach II wojny światowej strategia turowa, stworzona przez specjalizujące się w tym gatunku (World War 2: Time of Wrath, Strategic War in Europe) studio Wastelands Interactive. Kampania główna w Fall Weiss przedstawia zmagania militarne na terytorium Polski we wrześniu 1939 roku. Gracze mają okazję poznać przebieg konfliktu z różnych perspektyw: polskiej, niemieckiej i radzieckiej. Twórcy położyli duży nacisk na zgodność z historycznymi realiami.

PC

IL-2 Sturmovik: Battle of Moscow
IL-2 Sturmovik: Battle of Moscow

Symulacje 9 sierpnia 2016

Kontynuacja znanej serii symulacyjnej Il-2 Sturmovik, opracowana podobnie jak poprzednia odsłona cyklu przez ekipę 777, pracującą pod egidą firmy 1C Company. Zgodnie z podtytułem Battle of Moscow, akcja gry przenosi nas ponownie na front wschodni II wojny światowej, gdzie bierzemy udział w kluczowych operacjach lotniczych przełomu 1941 i 42 roku, włącznie z tytułową bitwą o Moskwę.

PC

Hidden and Dangerous
Hidden and Dangerous

Akcji 27 lipca 1999

Trójwymiarowa strzelanka w realiach II wojny światowej, w której gracze przejmują kontrolę nad oddziałem aliantów podczas kolejnych ryzykownych misji. Hidden and Dangerous jest dziełem studia Illusion Softworks.

PCPS1

Aces of War
Aces of War

Symulacje 30 czerwca 2006

Aces of War to pozycja, będąca symulacją lotów samolotami. Akcja niniejszej pozycji została usytuowana w czasie II Wojny Światowej, w związku z czym użytkownik ma szansę na wzięcie udziału w wielu ekscytujących bitwach z tamtego okresu. Każde z zaimplementowanych starć militarnych zostało przedstawione zgodnie z rzeczywistością.

PS2PSP

Blitzkrieg: Horyzont w Ogniu
Blitzkrieg: Horyzont w Ogniu

Strategiczne 6 kwietnia 2004

Blitzkrieg: Horyzont w Ogniu jest samodzielnym dodatkiem do wyprodukowanej przez studio deweloperskie Nival Interactive strategii czasu rzeczywistego (RTS) Blitzkrieg. Rozszerzenie zawiera nową kampanię, w której gracze mają okazję wcielić się w dowódcę wojsk niemieckich podległych feldmarszałkowi Erwinowi Rommlowi i wziąć udział w zmaganiach z okresu II wojny światowej toczonych m.in. na Sycylii, w Normandii i w Ardenach.

PC

II Wojna Światowa: Oblężenie
II Wojna Światowa: Oblężenie

Akcji 30 czerwca 2005

The Siege to już drugi (po The Road to Berlin) produkt zaliczany do serii Battlestrike. Pracownicy rodzimego zespołu developerskiego City Interactive ponownie oddali w ręce graczy zręcznościową strzelankę, która przenosi miłośników dynamicznej wymiany ognia na fronty II Wojny Światowej.

PC

IL-2 Sturmovik: Birds of Prey
IL-2 Sturmovik: Birds of Prey

Akcji 4 września 2009

Zręcznościowa gra lotnicza, w której pilotuje się samoloty wojskowe z okresu II wojny światowej. Należy ona do bardzo znanej serii, wywodzącej się z Pecetów. Nie oferuje takiego realizmu jak jej pecetowi przodkowie, ale i tak jest jej bliżej do symulacji niż wszystkim innym produkcjom tego typu, które wcześniej ukazały się na konsole.

X360PS3PSPNDS

Fog of War
Fog of War

Akcji 18 czerwca 2018

Pierwszoosobowa strzelanka, w której gracze trafiają na front II wojny światowej, w sam środek konfliktu pomiędzy Związkiem Radzieckim i III Rzeszą. Sednem rozgrywki w Fog of War są multiplayerowe starcia, w trakcie których wcielamy się w reprezentanta jednej z kilku specjalizacji – wybrana przez nas klasa postaci determinuje to, z jakiego uzbrojenia, umiejętności bojowych oraz środków transportu możemy zrobić użytek na polu bitwy.

PC

Day of Defeat
Day of Defeat

Akcji 6 maja 2003

Komercyjna wersja słynnego moda do gry Half-Life, będąca wojenną grą akcji dla wielu graczy z perspektywy pierwszej osoby. Stajemy po jednej ze stron konfliktu podczas II wojny światowej. Możemy wcielić się w Aliantów lub Niemców, a w przypadku pierwszej frakcji także w oddziały brytyjskie (niedostępne w modyfikacji). Ponadto w porównaniu do moda poszerzono ilość map z 6 do 15 oraz usprawniono oprawę audiowizualną.

PC

Birds of Steel
Birds of Steel

Zręcznościowe 15 marca 2012

Birds of Steel to strzelanka lotnicza w klimatach II Wojny Światowej, która stara się łączyć elementy zręcznościowe i symulacyjne.

X360PS3

IL-2 Sturmovik: Battle of Kuban
IL-2 Sturmovik: Battle of Kuban

Symulacje 14 marca 2018

Kolejna odsłona popularnego cyklu drugowojennych symulatorów lotniczych, stworzona wspólnymi siłami zespołów 1C Company oraz 777 Studios. IL-2 Sturmovik: Battle of Kuban zabiera graczy tym razem na front wschodni II wojny światowej, dając możliwość wzięcia udziału w tytułowej bitwie o Kubań. Rozgrywka toczy się na obszarze o wymiarach 300 x 400 km, a podczas podniebnych potyczek możemy zasiąść m.in. za sterami takich maszyn, jak Bf-109 G-4, Yak-7b, IL-2 mod.43 UBT czy Spitfire Mk.VB.

PC

Air Conflicts: Pacific Carriers
Air Conflicts: Pacific Carriers

Zręcznościowe 21 września 2012

Air Conflicts: Pacific Carriers to drugowojenna strzelanina lotnicza przedstawiająca konflikt na Pacyfiku pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Cesarstwem Japonii. Zasiadamy za sterami realistycznie odwzorowanych samolotów, a także dowodzimy potężnymi lotniskowcami. Rozgrywkę uzupełnia rozbudowany tryb wieloosobowy.

PCPS4SwitchX360PS3

Army Rage
Army Rage

Akcji 27 marca 2012

Army Rage to osadzona w realiach II wojny światowej sieciowa strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPS). Gracze toczą walki na mapach inspirowanych wojennymi sceneriami, przy użyciu rozmaitych rodzajów uzbrojenia i pojazdów z tego okresu. Tytuł wyprodukowany został przez studio TuyaSoft i dystrybuowany jest na zasadzie free-to-play (za darmo) z opcją mikropłatności.

PC

Warplanes: WW2 Dogfight
Warplanes: WW2 Dogfight

Symulacje 16 października 2018

Warplanes: WW2 Dogfight to osadzona w realiach drugiej wojny światowej lotnicza strzelanka, wzbogacona o elementy strategiczne. Za produkcję gry odpowiedzialne jest polskie studio Home Net Games.

PCSwitchANDiOS

Blazing Angels: Squadrons of WWII
Blazing Angels: Squadrons of WWII

Zręcznościowe 23 marca 2006

Blazing Angels: Squadron of WWII to symulator lotu o wybitnie zręcznościowym charakterze. Gracz wciela się tu w rolę pilota, który wykonuje szereg misji w czasie II Wojny Światowej, poczynając od słynnej Bitwy o Anglię, na bombardowaniu Berlina kończąc.

PCX360PS3WiiXBOX

Stroke of Fate: Operacja Walkiria
Stroke of Fate: Operacja Walkiria

Przygodowe 13 lutego 2009

A Stroke of Fate to wydana przez rosyjską firmę Akella szpiegowsko-detektywistyczna przygodówka. Jej akcja rozgrywa się w czasach II wojny światowej, a fabuła jest ciekawym pomieszaniem faktów i fikcji. Gra jest debiutanckim dziełem studia SPLine Games, które dotychczas specjalizowało się w tworzeniu oprogramowania użytkowego.

PC

World War II: Panzer Claws II
World War II: Panzer Claws II

Strategiczne 3 grudnia 2004

Kolejna strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, którą zawdzięczamy programistom polskich studiów developerskich Reality Pump i In Images. Tym razem przeniesiemy się w okres II wojny światowej (1941-1943) i przyjrzymy się szczegółowo wydarzeniom na froncie wschodnim, operacjom we Francji i Włoszech oraz hitlerowskiej ofensywie w Ardenach.

PC