Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2XBOX
Okładka Prisoner of War (PC)

Prisoner of War

Weź udział w Wielkiej Ucieczce alianckich więźniów z niemickich obozów jenieckich. Prisoner of War tematyką nawiązuje do znakomitej Great Escape - gry z czasów... komputera Spectrum.

Akcji | TPP | II wojna światowa | taktyczne | więzienne

Okładka Prisoner of War (PC)

producent: Wide Games

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

19lip2002

PS2 XBOX

27wrz2002

PC

Prisoner of War to debiutancki projekt studia Wide Games, który pod wieloma względami przypomina takie produkcje jak The Great Escape czy K-Hawk: Survival Instinct. Mamy tu do czynienia z typową skradanką, w której unikanie pozostałych postaci odgrywa kluczową rolę. Co ciekawe, autorzy pozbawili gracza możliwości atakowania znajdujących się na planszy wrogów. Trzeba więc polegać wyłącznie na swoim sprycie i znajomości okolicy.

Akcja opisywanej produkcji osadzona została w czasie II Wojny Światowej. Wcielamy się w postać kapitana Stone’a. Jego samolot zostaje zestrzelony nad terytorium wroga a on sam trafia do obozu jenieckiego. Cała zabawa polega oczywiście na tym, aby wydostać się na wolność. W trakcie zabawy odwiedzamy kilka ciekawych miejsc, między innymi słynny zamek Colditz.

Prisoner of War łączy w sobie wiele różnych gatunków. W grze musimy zbierać różnorakie przedmioty (klucze, dokumenty, obiekty niezbędne do zorganizowania ucieczki itp.) oraz wchodzić w interakcje z innymi postaciami, co przywodzi słuszne skojarzenia z klasycznymi przygodówkami. Stone musi dokładnie planować swoje działania, gdyż wszystkie czynności w obozie są wykonywane na zasadzie pewnego schematu. Wspomniany kapitan musi się również wykazać pewną dozą zręczności, gdyż unikanie wzroku patrolujących teren wrogich żołnierzy umożliwi przedostanie się do pozornie niedostępnych części kompleksu i wykonanie zaplanowanych wcześniej zadań.

Zlecane przez pozostałych więźniów questy dość często objęte są określonym limitem. Warto również dodać, iż akcja toczy się w czasie rzeczywistym. W wielu sytuacjach warto jest więc przeczekać i do kolejnych działań przystąpić nocą. Zabawa jest jednak dość uproszczona. Przykładowo, pole widzenia wrogów znacznie ograniczono. Stone nie może zginąć, w przypadku wpadnięcia w ręce wroga traci jeden dzień, który mógłby wykorzystać na zaplanowanie innych działań. Oprawa wizualna gry stoi na przyzwoitym poziomie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 406 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Prisoner of War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Prisoner of War

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 500 MHz, 64 MB RAM, Akcelerator 3D

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci

Prisoner of War - przed premierą
Prisoner of War - przed premierą

Przed premierą 9 września 2002, 08:59

„Już wieczór. Ostatnie godziny o mało nie przyprawiły mnie o zawał. Najpierw wykrył mnie strażnik. Choroba, od samego początku wiedziałem, że z tym gadem o wyłupiastych oczkach będą spore problemy. Musiałem salwować się ucieczką, ledwie przeżyłem. Kiedy wszystko się uspokoiło, pół dnia spędziłem na ślęczeniu nad dalszym planem mojego odwrotu. Najgorsze jednak dopiero przede mną...”

PC
PS2
XBOX