Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS2XBOX
Okładka Pilot Down: Behind Enemy Lines (PC)
OkładkaPilot Down: Behind Enemy Lines (PC)

II Wojna Światowa: Pilot Down - Na Tyłach Wroga

Pilot Down: Behind Enemy Lines

Rozbudowana gra akcji z elementami role-playing, w której znajdziemy również elementy skradanki.

Przygodowe | TPP | II wojna światowa | skradanki | elementy RPG | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

II Wojna Światowa: Pilot Down - Na Tyłach Wroga Premiera

9wrz2005

PC PS2 XBOX

producent: Kuju Entertainment wydawca: Oxygen Games wydawca PL: OniGames Strona oficjalna

Gry podobne do II Wojna Światowa: Pilot Down - Na Tyłach Wroga

Death to Spies

The Great Escape

Prisoner of War

Pilot Down: Behind Enemy Lines to ciekawie zrealizowana gra akcji z elementami skradanki (stealth) i role-playing. Fabuła przenosi miłośników produkcji tego typu w czasy II Wojny Światowej, do roku 1944 roku. Jako amerykański pilot Bill Foster, zestrzelony nad terytorium wroga, gracz walczy o przetrwanie, starając się jednocześnie przedostać z obszaru III Rzeszy do neutralnej w tamtym czasie Szwajcarii.

Twórcy ze studia Kuju Entertainment przygotowali dziewięć zróżnicowanych poziomów. Głównym zadaniem osób zasiadających przed ekranami telewizorów jest unikanie pojmania przez patrolujących teren niemieckich żołnierzy oraz szukanie schronienia przed mroźną zimą. Jeżeli Bill Foster zbyt długo przybywa w ujemnych temperaturach, może zachorować czy wręcz umrzeć w wyniku odmrożeń, dlatego konieczne jest ukrywanie się w ciepłych domach i odzyskiwanie sił. Bohater opisany został przez dziewięć współczynników (siła, zręczność, wytrzymałość, strzelanie, zdrowie, etc.), na które istotny wpływ ma odpoczynek podczas grania (zbyt długie zmagania powodują wycieńczenie postaci, gorsze celowanie, uniemożliwiają szybką ucieczkę, itd.). Sami autorzy tak opisali rozgrywkę: skradanie zajmuje graczom 50%, walka 25%, zaś dbanie o rozwój postaci – kolejne 25%.

Żołnierze wroga reagują na jakiekolwiek odgłosy, sprawdzają też praktycznie każdy zakamarek, w którym podejrzewają, że możemy się ukrywać. Oprócz nich, musimy również uważać na niemieckich cywili, którzy są nieprzyjaźni jakichkolwiek obcym i mogą donieść o miejscu pobytu Billa. Warto również zaznaczyć wprowadzenie wielu możliwości wyprowadzenia oponentów w pole - przebieramy się w niemiecki mundur, rzucamy przedmiotami, aby odwrócić ich uwagę, itd.

Akcję obserwujemy z widoku TPP (kamera umieszczona za plecami bohatera), lokacje jak i modele postaci wykonano zaś w pełnym trójwymiarze. Poziomy rozgrywane są głównie nocą, wtedy bowiem łatwiej przemknąć w pobliżu wrogich oddziałów. Warto zwrócić uwagę na sposób prezentowania kolejnych partii scenariusza - zastosowano formę komiksu dla dorosłych, jaki przywodzi na myśl strzelankę o nazwie XIII.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 254 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

II Wojna Światowa: Pilot Down - Na Tyłach Wroga cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI II Wojna Światowa: Pilot Down - Na Tyłach Wroga

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

II Wojna Światowa: Pilot Down - Na Tyłach Wroga Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 64MB
  • Windows 98/ME/2K/XP
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
XBOX