Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PS5XSXXONE
Okładka Sniper Elite 5 (PC)
OkładkaSniper Elite 5 (PC)

Sniper Elite 5

Sniper Elite 5 to kolejna odsłona cyklu snajperskich gier akcji studia Rebellion. Tym razem udajemy się z misją do okupowanej przez siły niemieckie Francji w 1944 roku. Produkcja ulepsza mechanizmy rozgrywki i wprowadza nowe rozwiązania do trybów multiplayer.

Akcji | TPP | II wojna światowa | skradanki | TPS | kooperacja | strzelanki | Xbox Game Pass

Sniper Elite 5 Premiera

26maj2022za 7dni

PC PS4 XONE PS5 XSX

producent: Rebellion wydawca: Rebellion Strona oficjalna

Sniper Elite 5 to snajperska strzelanka z elementami skradanki. Produkcję opracowało studio Rebellion, czyli zespół odpowiedzialny także za wszystkie inne odsłony tego cyklu.

Fabuła

Akcja Sniper Elite 5 toczy się we Francji w 1944 roku. Głównym bohaterem ponownie jest Karl Fairburne, który zostaje tym razem wysłany na wybrzeże Bretanii w celu osłabienia Wału Atlantyckiego, czyli niemieckiego systemu fortyfikacji. Podczas realizacji tej misji wpada na trop tajnego nazistowskiego planu znanego jako Operacja Kraken, który może doprowadzić do ostatecznej przegranej aliantów.

Mechanika

Sniper Elite 5 to gra akcji stanowiąca rozwinięcie pomysłów z poprzednich odsłon cyklu. Otrzymujemy więc serię misji, z których każda toczy się na dużej mapie o otwartej strukturze. Gracz otrzymuje zadania do wykonania, ale ma dużą swobodę wyboru metod ich realizacji. Produkcja pozwala na eliminowanie wrogów z dużych dystansów za pomocą karabinu snajperskiego, frontalne ataki, jak również podejście skradankowe, w ramach którego staramy się uniknąć wykrycia.

W grze powraca element rozpoznawczy serii w postaci tzw. killcama, czyli kamery pokazującej zniszczenia, jakie nasze pociski powodują w ciałach wrogów. W porównaniu z poprzednimi z odsłonami jeszcze mocniej zwiększono realizm tej mechaniki. Dodatkowo jest ona teraz aktywowana dla trafień nie tylko z karabinów snajperskich, ale także z innej broni palnej oraz ataków nożem.

Sniper Elite 5 oferuje też ulepszenia w systemie balistyki oraz rozbudowany system modyfikacji uzbrojenia, pozwalający nam zmieniać wiele elementów każdej broni, jak również korzystać z dużego wyboru typów amunicji.

Tryby gry

Gra oferuje obszerną kampanię fabularną, którą możemy przejść samotnie lub w trybie kooperacyjnym dla dwóch osób. Ta druga opcja została mocno ulepszona w porównaniu z poprzednią częścią serii, dzięki czemu gracze mogą dzielić się amunicją i ekwipunkiem, jak również leczyć się nawzajem. Możliwe jest także przeprowadzanie inwazji na cudze sesje. W takim wariancie wcielamy się w niemieckiego snajpera i polujemy na innych graczy w ich kampaniach.

W Sniper Elite 5 nie brakuje także bardziej tradycyjnych opcji multiplayer. Dostępne są klasyczne potyczki PvP, w których rywalizuje ze sobą maksymalnie szesnaście osób równocześnie na jednej mapie. Dostępny jest także tryb survivalowy, gdzie trzy osoby muszą walczyć z falami coraz mocniejszych wrogów.

Kwestie techniczne

Sniper Elite 5 oferuje w pełni trójwymiarową grafikę. Mapy w grze są duże i szczegółowe, a ulepszenia w mechanice killcam sprawiają, że eliminowanie wrogów jest jeszcze bardziej spektakularne wizualnie niż w poprzednich odsłonach cyklu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-16  

Oczekiwania czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Sniper Elite 5 cena w dniu premiery: 179,99 PLN

Wymagania wiekowe Sniper Elite 5: 18+

Sniper Elite 5 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-8100 3.6 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
  • 85 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE
PS5
XSX