Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2022, 08:43

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Premiera Sniper Elite 5. Nowa zawartość w drodze (Aktualizacja)

Dzisiaj do szerokiej dystrybucji trafiła nowa gra studia Rebellion – Sniper Elite 5. Deweloper kuje żelazo póki gorące i udostępnia dodatek do podstawowej zawartości, pracując jednocześnie nad kolejnymi rozszerzeniami.

Aktualizacja

Z niejasnych przyczyn Epic Games Store wycofał Sniper Elite 5 ze swojej oferty. Poinformowało o tym na swojej stronie internetowej studio Rebellion. Według dewelopera osoby, które zamówiły grę w przedsprzedaży za pośrednictwem sklepu Epic, mogą się ubiegać o zwrot pieniędzy. Być może produkcja pojawi się ponownie wkrótce, jednak nie jest znana data jej ewentualnego powrotu do sklepu.

Oryginalna wiadomość

Począwszy od dziś gracze na całym świecie mają możliwość ponownego wcielenia się w snajpera Karla Fairburne’a, dzielnie masakrującego setki przeciwników na froncie II wojny światowej. Kolejne dzieło studia Rebellion trafiło na pecety i konsole – począwszy od PS4 i XONE poprzez PC a na platformach obecnej generacji kończąc (PlayStation 5 i Xbox Series X/S).

Problemy

Niestety ze względu na to, że produkcja dopiero co pojawiła się na rynku, wciąż cierpi ona na „choroby wieku dziecięcego”. Jak poinformowało studio Rebellion na twitterowym koncie gry, zespół programistów stara się obecnie rozwiązać problem, który dotyka graczy, próbujących uzyskać dostęp do gry Sniper Elite 5 za pośrednictwem Sklepu Microsoftu.

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na pobranie cyfrowej wersji za pomocą Microsoft Store, najprawdopodobniej czują się rozczarowani takim obrotem spraw. Jednak biorąc pod uwagę, jak Rebellion dba o graczy, problem ten zostanie najpewniej szybko zażegnany.

Jako ciekawostkę warto dodać, że według wykresów opublikowanych na stronie SteamDB w pecetową wersję strzelanki za pośrednictwem platformy Valve gra obecnie ok. 8500 osób. Liczba użytkowników systematycznie rośnie. Jeśli chodzi o recenzje, to polecamy Wam zapoznać się z naszą wczorajszą wiadomością, w której podjęliśmy ten temat.

Dodatkowe atrakcje dla graczy

Mimo że premiera dopiero co się odbyła, nowa gra z serii Sniper Elite dostała już swoje pierwsze DLC: Target Führer – Wolf Mountain, wzbogacające historię amerykańskiego komandosa.

Fanów serii najpewniej ucieszy też informacja, że zewnętrzne studio Flix Interactive, które współpracowało z Rebellion przy tworzeniu Sniper Elite 5, za pośrednictwem Twittera ogłosiło, iż pracuje nad kolejnymi dodatkami do piątej odsłony strzelanki.

Jeśli wciąż nie jesteście przekonani do najnowszej produkcji gry Rebellion, być może Wasze wątpliwości rozwieje zamieszczony niżej zwiastun Sniper Elite 5.

Dostępność

Na koniec warto dodać, że gra dostępna jest w dystrybucji pudełkowej oraz cyfrowej na Steamie czy Microsoft Store. Znajdziecie ją także w bibliotece usługi Game Pass (zarówno na PC, jak i Xboxach).

Zalecane wymagania sprzętowe

Użytkownikom PC przypominamy również zalecane wymagania sprzętowe Sniper Elite 5.

  1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
  2. Procesor: Intel Core i5-8400 2,8 GHz
  3. Pamięć RAM: 16 GB RAM
  4. Karta graficzna: 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza
  5. Dysk: 85 GB

Sniper Elite 5 wraz z dodatkami pobierzesz tutaj