Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

14. II wojna światowa

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 14. Najpopularniejsze gry o tematyce II wojna światowa.

PC
PC Windows471 WWW7
PlayStation
Sony PlayStation 57 Sony PlayStation 446 Sony PlayStation 325 Sony PlayStation 221 Sony PlayStation 14 PlayStation Portable8 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S9 Microsoft XBOX ONE43 Microsoft Xbox 36029 Microsoft Xbox17
Mobile
Android28 Apple iOS43 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch24 Nintendo Wii8 Nintendo DS5 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS1 Game Boy Advance2 Nintendo GameCube4
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

II wojna światowa
Day of Infamy
Day of Infamy

Akcji 23 marca 2017

Osadzona w realiach II wojny światowej sieciowa strzelanina FPS studia New World Interactive, która rozpoczęła swój żywot jako modyfikacja do gry Insurgency autorstwa tego samego zespołu. Rozgrywka w Day of Infamy zbudowana jest na fundamentach pierwowzoru, tak więc mamy tu do czynienia z realistyczną, taktyczną strzelaniną, w której ważniejsza od refleksu jest zdolność planowania i współpracy w drużynie, a jedna zabłąkana kula może wystarczyć, abyśmy pożegnali się z życiem.

PC

Beyond Castle Wolfenstein
Beyond Castle Wolfenstein

Akcji 5 czerwca 1985

Po ucieczce z zamku Wolfenstein, zyskałeś olbrzymie uznanie w oczach swoich dowódców. Nie powinno więc Cię specjalnie dziwić, że to właśnie Tobie zlecono kolejne, niezwykle niebezpieczne, ale także i ogromnej wagi zadanie.

PC

Battlefield 1942: The Road to Rome
Battlefield 1942: The Road to Rome

Akcji 4 lutego 2003

Dodatek do jednej z ciekawszych gier akcji, jakie trafiły na nasze komputery w roku 2002. Battlefield 1942: The Road to Rome podobnie jak podstawowa wersja, nastawiony jest głównie na rozgrywkę multiplayer, a jako jego tło historyczne wykorzystana została włoska i sycylijska kampania z okresu II Wojny Światowej.

PC

S.O.E.: Operation Avalanche
S.O.E.: Operation Avalanche

Akcji 30 czerwca 2005

S.O.E.: Operation Avalanche to osadzona w realiach II wojny światowej pierwszoosobowa gra akcji (FPP), wyprodukowana przez studio deweloperskie Simian Services. Fabuła koncentruje się wokół niebezpiecznej misji alianckich komandosów. Gracz wciela się w żołnierza, który otrzymuje zadanie odbicia ważnego więźnia przetrzymywanego przez hitlerowców w alpejskim zamczysku.

PC

IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles
IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles

Symulacje 4 marca 2003

Pierwszy oficjalny dodatek do jednego z najlepszych symulatorów lotu ostatnich lat. Rozszerzenie nie wymaga posiadania podstawowej wersji IL-2 Sturmovik. Autorzy wprowadzili 27 nowych samolotów oraz dwie kampanie. Możemy też polatać nad niedostępnych wcześniej terenami w postaci części Finlandii oraz okolic jeziora Balaton na Węgrzech.

PC

Flying Tigers: Shadows Over China
Flying Tigers: Shadows Over China

Symulacje 29 maja 2017

Przygotowany przez szwedzkie studio Ace Maddox zręcznościowy symulator lotniczy, osadzony w realiach II wojny światowej i walk powietrznych, toczących się w rejonie południowo-wschodniej Azji. Fabuła gry Flying Tigers: Shadows Over China bazuje na wydarzeniach historycznych i opowiada o losach tajnej, ochotniczej jednostki bojowej, pomagającej w walce Chin z agresją japońską.

PCXONE

Fall Weiss 1939
Fall Weiss 1939

Strategiczne 20 kwietnia 1998

Fall Weiss 1939 jest strategią turową przedstawiającą wszystkie ważniejsze bitwy Kampanii Wrześniowej i pozwalającą zapoznać się z historycznymi wydarzeniami.

PC

Tank Warfare: Tunisia 1943
Tank Warfare: Tunisia 1943

Strategiczne 1 maja 2017

Gra strategiczna opracowana przez wyspecjalizowane w tym gatunku studio Graviteam. Jej akcja została osadzona w trakcie drugowojennej Operacji Torch, czyli desantu sił brytyjskich i amerykańskich w północnej Afryce – jednym z zadań wojsk biorących w nim udział było przejęcie kontroli nad Tunezją. Tylko od gracza zależy, czy poprowadzi do zwycięstwa siły Aliantów, czy też skoncentruje się na obronie pozycji zajmowanych przez wojska Osi.

PC

Call of Duty: WWII - The Resistance
Call of Duty: WWII - The Resistance

Akcji 30 stycznia 2018

Pierwsze DLC do Call of Duty: WWII, które wprowadza trzy standardowe mapy do trybu multiplayer, kolejną operację do modułu Wojna (z nową areną) oraz drugi rozdział Nazi Zombies. Z uwagi na fakt, że jest to dodatek niesamodzielny, wymaga on do działania podstawowej wersji gry.

PCPS4XONE

Close Combat: The Longest Day
Close Combat: The Longest Day

Strategiczne 29 kwietnia 2009

Close Combat: The Longest Day to remake wydanej w 2000 roku, piątej odsłony serii. Gracz wciela się w dowódcę wojsk alianckich bądź niemieckich i próbuje wywalczyć sobie drogę przez zarośnięte krzewami pola Normandii.

PC

Frontline Commando: D-Day
Frontline Commando: D-Day

Akcji 27 marca 2013

Frontline Commando: D-Day to strzelanka, w której walczymy po stronie aliantów podczas kilku kampanii toczących się w trakcie lądowania w Normandii. W trakcie potyczek postać automatycznie trzyma się osłon, a naszym zadaniem jest zmiana pozycji za przeszkodami oraz wychylanie się w odpowiednim momencie i eliminowanie wrogów.

ANDiOS

Band of Brothers: Pacific
Band of Brothers: Pacific

Akcji prace wstrzymane

Band of Brothers: Pacific to nieukończony projekt gry akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), nad którym pracowało studio deweloperskie Delirious Games. Fabuła miała przedstawiać zmagania amerykańskich żołnierzy walczących w II wojnie światowej na Pacyfiku. Twórcy postawili sobie za cel połączyć realia historyczne z dynamiczną rozgrywką.

PCX360PS3

Crash Dive
Crash Dive

Symulacje 12 czerwca 2014

Crash Dive to dostępna na pecety symulacja niemieckiego okrętu podwodnego typu U-boot, patrolującego wody Atlantyku w trakcie II wojny światowej. Gra stawia na realizm, ale łagodzi go nieco lekkimi elementami zręcznościowymi. Produkcja oferuje zarówno samodzielne starcia, jak i dynamiczną kampanię.

PCANDiOSWP

Strategic War in Europe
Strategic War in Europe

Strategiczne 23 sierpnia 2012

Strategic War in Europe jest strategią turową polskiego studia Wasteland Entertainment. Rozgrywka toczy się podczas II wojny światowej i umożliwia pokierowanie jednym z 25 państw biorących udział w konflikcie. Gra wykorzystuje prostą i czytelną dwuwymiarową grafikę i toczy się na rozległej heksagonalnej mapie Europy i Afryki Północnej.

PC

B-17 Flying Fortress
B-17 Flying Fortress

Symulacje 20 kwietnia 1992

Przygotowany przez firmę MicroProse rewelacyjny symulator bombowca B-17, który budził prawdziwy postrach w sercach hitlerowców podczas II Wojny Światowej. Zgodnie z nazwą, samolot ten jest „latającą fortecą”, o czym szybko przekonasz się, jeśli wcielisz się w rolę jego dowódcy.

PC

DCS WWII: Europe 1944
DCS WWII: Europe 1944

Symulacje prace wstrzymane

DCS WWII: Europe 1944 to opracowany przez firmę RRG Studios symulator lotu, który koncentruje się na podniebnych starciach z czasów II wojny światowej. Gra stawia na realizm i każda maszyna zachowuje się tak jak w rzeczywistości.

PC

Strategic Command 2: Patton Drives East
Strategic Command 2: Patton Drives East

Strategiczne 8 maja 2008

Strategic Command 2: Patton Drives East to drugie oficjalne rozszerzenie do udanej, turowej strategii wojennej, Strategic Command 2: Blitzkrieg.

PC

1944 Burning Bridges
1944 Burning Bridges

Strategiczne 26 listopada 2015

Opracowana przez ekipę studia HandyGames mobilna strategia turowa, odtwarzająca przebieg jednej z najważniejszych operacji militarnych II wojny światowej, jakim było lądowanie wojsk alianckich w Normandii. W grze 1944 Burning Bridges możemy opowiedzieć się po stronie państw sprzymierzonych lub wojsk Osi, a każda ze stron posiada odmienne jednostki i wyposażenie, a także zupełnie inne misje o zróżnicowanych celach.

ANDiOS

All American: The 82nd Airborne in Normandy
All American: The 82nd Airborne in Normandy

Strategiczne prace wstrzymane

Sequel strategicznej gry wojennej 101st: Airborne in Normandy. Akcja ponownie przenosi graczy do roku 1944, gdzie będą uczestniczyć w pierwszych trzech dniach alianckiej inwazji w Normandii.

PC

Call of Duty: WWII - United Front
Call of Duty: WWII - United Front

Akcji 26 czerwca 2018

Call of Duty: WWII – United Front to opracowany z myślą o PlayStation 4 dodatek do gry FPS z 2017 roku. Wzbogaca ją o trzy nowe mapy (Market Garden, Stalingrad oraz Monte Cassino) do sieciowych rozgrywek PvP, osadzone w miejscach słynnych bitew II wojny światowej. DLC oferuje również misję do trybu wojny oraz dodatkową przygodę do kooperacyjnego trybu zombie.

PCPS4XONE

Attentat 1942
Attentat 1942

Przygodowe 31 października 2017

Tekstowa przygodówka wzbogacona elementami gry logicznej, której akcja została osadzona w czasach II wojny światowej, na terenie okupowanej przez nazistów Czechosłowacji. Dziadek głównego bohatera padł ofiarą masowego aresztowania dokonanego przez Gestapo po udanym zamachu na niemieckiego oficera Reinharda Heydricha. Zadaniem protagonisty jest odnalezienie zaginionego i poznanie prawdy na temat tego, jaki związek z owymi wydarzeniami miał jego krewny.

PC

Medal of Honor: Infiltrator
Medal of Honor: Infiltrator

Akcji 17 listopada 2003

Bardzo popularna, wojenna seria Medal of Honor wraca na GBA, tym razem doskonale wykorzystując możliwości sprzętowe konsolki Nintendo.

GBA

Brothers in Arms: Double Time
Brothers in Arms: Double Time

Akcji 23 września 2008

Brothers in Arms: Double Time jest kolejną wersją popularnej strzelaniny. Akcja ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby. Jeśli zaś chodzi o teren zmagań, bierzemy udział w wybranych akcjach militarnych, które miały miejsce w czasie trwania II Wojny Światowej.

Wii

Decisive Campaigns: The Blitzkrieg from Warsaw to Paris
Decisive Campaigns: The Blitzkrieg from Warsaw to Paris

Strategiczne 26 sierpnia 2010

Pierwsza z serii strategicznych gier wojennych, opowiadająca o przebiegu II Wojny Światowej. Epizod przedstawia losy Polski i Francji w latach 1939-1940, które zostały zaatakowane przez III Rzeszę. Wcielając się w dowódcę dokonujemy podziału wojsk oraz zasobów, które odegrają kluczową rolę w ataku lub przetrwaniu na danych terytoriach. Gra posiada tryb dla wielu graczy.

PC