Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

13. II wojna światowa

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 13. Najpopularniejsze gry o tematyce II wojna światowa.

PC
PC Windows471 WWW7
PlayStation
Sony PlayStation 57 Sony PlayStation 446 Sony PlayStation 325 Sony PlayStation 221 Sony PlayStation 14 PlayStation Portable8 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S9 Microsoft XBOX ONE43 Microsoft Xbox 36029 Microsoft Xbox17
Mobile
Android28 Apple iOS43 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch24 Nintendo Wii8 Nintendo DS5 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS1 Game Boy Advance2 Nintendo GameCube4
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

II wojna światowa
Command: Aces of the Deep
Command: Aces of the Deep

Symulacje 16 kwietnia 1995

Symulator niemieckiego okrętu podwodnego z czasów drugiej wojny światowej, pozwalający nam wcielić się w postać dowódcy U-boota, biorącego udział w zmaganiach wojennych na Atlantyku w latach 1939-1945.

PC

Partisan
Partisan

RPG 25 grudnia 2008

Głównym bohaterem tego połączenia dynamicznej akcji i elementów gatunku cRPG jest bohaterski oficer Armii Czerwonej, który w skutek nieszczęśliwego zbiegu działań wojennych samotnie walczy o przetrwanie na linii frontu.

PC

Strategic Command: WWII Global Conflict
Strategic Command: WWII Global Conflict

Strategiczne 4 marca 2010

Strategic Command: WWII Global Conflict to czwarta część popularnego cyklu strategii turowych w realiach II wojny światowej. Tym razem deweloperzy ze studia Fury Software zdecydowali się powiększyć skalę działań na cały obszar globu. Gracze mogą dowodzić wojskami jednej z sześciu głównych nacji i nadzorować manewry ponad 60 mniejszych państw.

PC

Company of Heroes Online
Company of Heroes Online

Strategiczne prace wstrzymane

Sieciowa wersja świetnej strategii czasu rzeczywistego, przygotowanej przez twórców takich serii jak Homeworld lub Dawn of War. Produkcja przypomina pierwowzór, ale została wzbogacona o szereg opcji sieciowych i mikrotransakcje. Podczas zabawy wcielamy się w jedną z dwóch armii i walczymy na różnych polach bitew. Niestety, tytuł nie zyskał zbyt dużej popularności i został wstrzymany.

PC

Aces of the Pacific WWII: 1946
Aces of the Pacific WWII: 1946

Symulacje 10 października 1992

Jedyne oficjalne rozszerzenie do Aces of the Pacific, symulatora walk powietrznych nad Oceanem Spokojnym z okresu II Wojny Światowej. Tym razem autorzy programu zdecydowali się zabawić w jasnowidzów i zaoferowali graczowi zestaw całkowicie hipotetycznych misji, które mają miejsce tuż po rzeczywistej kapitulacji Japonii.

PC

Air Aces: Pacific
Air Aces: Pacific

Symulacje 1 lipca 2010

Zręcznościowy symulator samolotów bojowych, w którym wcielamy się w pilota i bierzemy udział w bitwach nad Pacyfikiem. Gra cechuje się prostym do opanowania modelem lotu i szerokimi ustawieniami trudności. W trybie kariery wykonujemy szereg misji, rozgrywających się w przeróżnych warunkach pogodowych.

PC

Azur Lane
Azur Lane

Akcji 17 sierpnia 2018

Oryginalne połączenie dwuwymiarowej gry shoot'em up z taktycznym RPG. W Azur Lane uczestniczymy w bitwach morskich, w których dowodzimy drużyną składającą się z bohaterek będących antropomorfizacjami rzeczywiście istniejących okrętów wojskowych walczących w II wojnie światowej.

ANDiOS

Seawolves: Submarines on Hunt
Seawolves: Submarines on Hunt

Symulacje 9 września 2005

Pierwsze rozszerzenie do gry Silent Hunter III, opracowane przez studio X1 Software. Głównym elementem omawianego add-onu jest zupełnie nowa kampania, na którą składają się dwadzieścia dwa scenariusze. Jej dopełnieniem są cztery misje multiplayerowe oraz kilka tutoriali pozwalających na przećwiczenie ważnych manewrów.

PC

Gary Grigsby’s War in the East: The German-Soviet War 1941-1945
Gary Grigsby’s War in the East: The German-Soviet War 1941-1945

Strategiczne 8 grudnia 2010

Osadzona w realiach II wojny światowej skomplikowana strategia turowa, będąca kolejnym dziełem słynnego Gary’ego Grigsby'ego oraz jego studia 2BY3 Games. Jak wskazuje tytuł gry, War in the East: The German-Soviet War 1941-45 koncentruje się w szczególności na konflikcie pomiędzy ZSRR a Trzecią Rzeszą i walkach rozgrywających się na froncie wschodnim w drugiej połowie wojny.

PC

Order of Battle: Kriegsmarine
Order of Battle: Kriegsmarine

Strategiczne 20 kwietnia 2017

Kolejny płatny dodatek do darmowej strategii turowej Order of Battle: World War II. Tym razem studio The Artistocrats pozwala nam przejąć dowodzenie nad siłami Kriegsmarine – marynarki wojennej Trzeciej Rzeszy – którą możemy poprowadzić w 9 różnych scenariuszach. Zestaw zarówno historycznych, jak i hipotetycznych misji rozpoczyna się inwazją na Polskę, podczas której mamy okazję wykorzystać słynny pancernik Schleswig-Holstein do wsparcia naziemnych sił Wehrmahtu.

PC

Battle of Britain II: Wings of Victory
Battle of Britain II: Wings of Victory

Symulacje 2 września 2005

Druga odsłona symulatora lotniczego, w którym przenosimy się do czasów II wojny światowej. Twórcy podeszli do tematu w dość ciekawy sposób, gdyż umożliwili uczestniczenie w akcji w skórze pilota lub dowódcy. W grze znajdziemy mnóstwo prawdziwych samolotów z wiernie oddanymi kokpitami. Lotniczą przygodę podzielono na kampanię, scenariusze i tryb wieloosobowy.

PC

History: Legends of War - Patton
History: Legends of War - Patton

Strategiczne 18 grudnia 2012

Osadzona w realiach II wojny światowej strategia turowa z elementami cRPG. Gracze mają okazję dowodzić jednostkami 3. Armii generała Pattona i wziąć udział w operacjach militarnych na terenie Francji, Belgii oraz Niemiec. Deweloperzy ze studia Slitherine zadbali, by gra History: Legends of War - Patton łączyła walory rozrywkowe z elementami edukacji historycznej.

PCX360PS3PSV

Close Combat: Last Stand Arnhem
Close Combat: Last Stand Arnhem

Strategiczne 7 lipca 2010

Realistyczna gra wojenna z popularnej serii. Przenosimy się w niej do czasów II wojny światowej i wcielamy w dowódcę oddziału. Produkcja skupia się na operacji Market Garden, podczas której Alianci przedostają się przez rzekę Ren. Tytuł zawiera wszelkie cechy charakterystyczne serii: taktyczną walkę w czasie rzeczywistym i próbę wiernego odwzorowania sytuacji na polu bitwy.

PC

Wolfpack (1990)
Wolfpack (1990)

Symulacje 11 września 1990

Opracowany w 1990 roku przez firmę Broderbound symulator o nazwie Wolfpack, pozwoli Ci objąć kontrolę zarówno nad tytułowymi „wilczymi stadami”, złożonymi z hitlerowskich U-Bootów, jak i alianckimi konwojami, próbującymi przewieźć zapasy do zagrożonych portów.

PC

Theatre of War 2: Afryka
Theatre of War 2: Afryka

Strategiczne 24 kwietnia 2009

Theatre of War 2: Africa 1943 to wyprodukowana przez firmę 1C strategia czasu rzeczywistego, której akcja osadzona została w realiach II wojny światowej. Twórcy przewidzieli trzy kampanie, pozwalające objąć dowództwo nad wojskami brytyjskimi, amerykańskimi lub niemieckimi toczącymi walki na terenie Północnej Afryki.

PC

Operational Art Of War: Century of Warfare
Operational Art Of War: Century of Warfare

Strategiczne 30 kwietnia 1999

Gra jest najwyższym wyzwaniem dla miłośników strategii i gier wojennych, wielu uważa ją za najdoskonalszą, ale i za najtrudniejszą grę tego typu.

PC

Task Force 1942: Surface Naval Action in the South Pacific
Task Force 1942: Surface Naval Action in the South Pacific

Symulacje 1 stycznia 1992

Hybryda gry strategicznej i symulatora okrętów wojennych, opracowana przez firmę Microprose. Gracz bierze udział w wydarzeniach, jakie rozgrywały się na Pacyfiku w tytułowym roku 1942 – zadaniem czekającym na wykonanie jest przejęcie kontroli nad Guadalcanal.

PC

IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles
IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles

Symulacje 4 marca 2003

Pierwszy oficjalny dodatek do jednego z najlepszych symulatorów lotu ostatnich lat. Rozszerzenie nie wymaga posiadania podstawowej wersji IL-2 Sturmovik. Autorzy wprowadzili 27 nowych samolotów oraz dwie kampanie. Możemy też polatać nad niedostępnych wcześniej terenami w postaci części Finlandii oraz okolic jeziora Balaton na Węgrzech.

PC

Air Conflicts Collection
Air Conflicts Collection

Zręcznościowe 22 marca 2019

Air Conflicts Collection to składanka dwóch gier z cyklu historycznych strzelanin lotniczych – Air Conflicts: Secret Wars oraz Air Conflicts: Pacific Carriers. Za stworzenie obu produkcji odpowiada studio Games Farm.

Switch

Flying Tigers: Shadows Over China
Flying Tigers: Shadows Over China

Symulacje 29 maja 2017

Przygotowany przez szwedzkie studio Ace Maddox zręcznościowy symulator lotniczy, osadzony w realiach II wojny światowej i walk powietrznych, toczących się w rejonie południowo-wschodniej Azji. Fabuła gry Flying Tigers: Shadows Over China bazuje na wydarzeniach historycznych i opowiada o losach tajnej, ochotniczej jednostki bojowej, pomagającej w walce Chin z agresją japońską.

PCXONE

Battlefield 1942: The Road to Rome
Battlefield 1942: The Road to Rome

Akcji 4 lutego 2003

Dodatek do jednej z ciekawszych gier akcji, jakie trafiły na nasze komputery w roku 2002. Battlefield 1942: The Road to Rome podobnie jak podstawowa wersja, nastawiony jest głównie na rozgrywkę multiplayer, a jako jego tło historyczne wykorzystana została włoska i sycylijska kampania z okresu II Wojny Światowej.

PC

Close Combat
Close Combat

Strategiczne 2 kwietnia 1996

Wielokrotnie nagradzana gra strategiczna czasu rzeczywistego traktująca o lądowaniu wojsk alianckich w 1944 roku na jednej z plaż Normandii – plaży Omaha. Wciel się w dowódcę jednej z walczących stron i dzielnie wykonuj swoje obowiązki.

PC

Battle of Europe: Royal Air Forces
Battle of Europe: Royal Air Forces

Symulacje 11 sierpnia 2005

Battle of Europe to trójwymiarowa gra zręcznościowo-symulacyjna wydana przez firmę Strategy First, gdzie otrzymujemy możliwość wcielenia się w postać pilota RAFu.

PC

Steel Division 2: The Fate of Finland
Steel Division 2: The Fate of Finland

Strategiczne 3 marca 2020

Drugie duże rozszerzenie do wydanej w 2019 roku strategii historycznej Steel Division 2. Dodatek The Fate of Finland przenosi gracza na północ Europy, gdzie może on objąć kontrolę nad jedną z dwóch stron konfliktu – Związkiem Radzieckim lub Finlandią sprzymierzoną z III Rzeszą.

PC