Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

21. II wojna światowa

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 21. Najpopularniejsze gry o tematyce II wojna światowa.

PC
PC Windows471 WWW7
PlayStation
Sony PlayStation 57 Sony PlayStation 446 Sony PlayStation 325 Sony PlayStation 221 Sony PlayStation 14 PlayStation Portable8 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S9 Microsoft XBOX ONE43 Microsoft Xbox 36029 Microsoft Xbox17
Mobile
Android28 Apple iOS43 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch24 Nintendo Wii8 Nintendo DS5 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS1 Game Boy Advance2 Nintendo GameCube4
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

II wojna światowa
Combat Command 2: Desert Rats!
Combat Command 2: Desert Rats!

Strategiczne 25 lipca 2001

Combat Command 2: Desert Rats! to dodatek do strategii turowej Combat Command 2: Danger Forward, pozwalający wszystkim zagorzałym strategom na sprawdzenie się w roli głównodowodzącego sił zbrojnych biorących udział w afrykańskich zmaganiach II Wojny Światowej.

PC

Conflict of Heroes: Ghost Divisions
Conflict of Heroes: Ghost Divisions

Strategiczne 13 czerwca 2013

Conflict of Heroes: Ghost Divisions to pierwsze oficjalne rozszerzenie do wydanej w 2012 roku strategii turowej Conflict of Heroes: Awakening the Bear!. Deweloperzy ze studia Western Civilization Software przygotowali dwie nowe kampanie składające się łącznie z 10 scenariuszy inspirowanych działaniami niemieckiej Grupy Armii Środek prowadzonymi latem 1941 roku na froncie wschodnim.

PC

World War 2: Road to Victory
World War 2: Road to Victory

Strategiczne 25 lipca 2008

World War 2: Road to Victory to wyprodukowana przez studio deweloperskie Wastelands Interactive klasyczna strategia turowa, której akcja osadzona została w realiach II wojny światowej. Twórcy przygotowali dla graczy szereg scenariuszy, bazujących na autentycznych wydarzeniach i operacjach militarnych z lat 1939-1945.

PC

Battle Academy 2: Battle of Kursk
Battle Academy 2: Battle of Kursk

Strategiczne 26 marca 2015

Pierwsze rozszerzenie do ciepło przyjętej, turowej gry strategicznej Battle Academy 2: Eastern Front od firmy Slitherine. Akcja dodatku koncentruje się na tytułowej bitwie pod Kurskiem, znanej jako największa bitwa pancerna w historii świata. Latem 1943 roku hitlerowskie Niemcy podjęły rozpaczliwą próbę odzyskania inicjatywy na froncie wschodnim, angażując niemalże cały najnowszy sprzęt.

PCiOS

Order of Battle: Morning Sun
Order of Battle: Morning Sun

Strategiczne 28 stycznia 2016

Pierwszy płatny dodatek do strategii turowej Order of Battle: Pacific od studia The Aristocrats. Tym razem gracz może wziąć udział w II wojnie chińsko-japońskiej, toczonej w latach 1937-1940. Obie strony konfliktu różnią się dostępnymi jednostkami i stylem gry. Wojska chińskie są doskonale wyszkolone, ale cierpią z powodu problemów wewnętrznych oraz przestarzałego wyposażenia.

PC

Desert Fox: The Battle of El Alamein
Desert Fox: The Battle of El Alamein

Strategiczne 26 czerwca 2014

Trzecia odsłona cyklu mobilnych strategii turowych studia Shenandoah, znanych pod wspólną nazwą Crisis in Command. Akcja gry przenosi nas na front afrykański II wojny światowej, gdzie możemy wziąć udział w walkach, jakie rozegrały się w 1942 roku pod miastem El Alamein.

iOS

Hearts of Iron 2: Złota Edycja
Hearts of Iron 2: Złota Edycja

Strategiczne 16 czerwca 2006

Hearts of Iron 2: Złota Edycja to specjalne wydanie popularnej, wojennej strategii czasu rzeczywistego (RTS) studia Paradox Interactive. W pakiecie znalazły się bazowa gra oraz oficjalne rozszerzenie Hearts of Iron 2: Doomsday. Staraniem rodzimego dystrybutora - firmy Cenega Poland - oba tytuły przygotowane zostały w polskiej wersji językowej.

PC

Combat Mission: Battle for Normandy - Commonwealth Forces
Combat Mission: Battle for Normandy - Commonwealth Forces

Strategiczne 6 marca 2012

Combat Mission: Battle for Normandy - Commonwealth Forces to pierwsze rozszerzenie do znanej strategii studia Battlefront, skupiającej się na walkach w Normandii w czasie II wojny światowej. Tym razem dane nam jest pokierować zarówno oddziałami polskimi, brytyjskimi, kanadyjskimi, jak i elitarnymi formacjami niemieckimi.

PC

Case Blue
Case Blue

Symulacje 21 grudnia 2004

Nieoficjalny dodatek do symulatora lotu IL-2 Sturmovik, przygotowany przez zespół X1 Software. Akcja Case Blue w całości rozgrywa się na froncie wschodnim w czasie II Wojny Światowej.

PC

Tank Operations: European Campaign
Tank Operations: European Campaign

Strategiczne 2 sierpnia 2013

Tank Operations: European Campaign to turowa gra strategiczna z mapami podzielonymi na heksagonalne pola. W toku rozgrywki gracz może poprowadzić jedną z dwunastu wielkich kampanii militarnych II wojny światowej, a całość przypomina odświeżoną klasyczną grę Panzer General.

PC

Close Combat: Wacht am Rhein
Close Combat: Wacht am Rhein

Strategiczne 28 października 2008

Reedycja czwartej części serii Close Combat, czyli Close Combat IV: Battle of the Bulge, w której mogliśmy stanąć po stronie Aliantów oraz III Rzeczy, w trakcie kontrofensywy w Ardenach.

PC

Strategic Command 2: Blitzkrieg - Weapons and Warfare
Strategic Command 2: Blitzkrieg - Weapons and Warfare

Strategiczne 24 października 2007

Strategic Command 2: Blitzkrieg - Weapons and Warfare to dodatek do wydanej w kwietniu 2006 roku strategii turowej Strategic Command 2: Blitzkrieg. Developerem jest Fury Software, a wydawcą Battlefront.com.

PC

Gary Grigsby's War in the East: Don to the Danube
Gary Grigsby's War in the East: Don to the Danube

Strategiczne 1 marca 2012

Oficjalny dodatek do turowej gry strategicznej Gary Grigsby’s War in the East studia 2BY3 Games. W rozszerzeniu zatytułowanym Don to Danube autorzy przenoszą nas ponownie na front wschodni II wojny światowej, choć zawężeniu uległ nieco teatr działań oraz horyzont czasowy. Produkcja skupia się bowiem na kluczowych operacjach, jakie rozegrały się pomiędzy majem 1942 a majem 1945 roku na terenach rozciągających się pomiędzy Donem a Dunajem.

PC

Panzer Tactics HD
Panzer Tactics HD

Strategiczne 22 maja 2014

Rozbudowany remake strategii turowej Panzer Tactics, która ukazała się pierwotnie w 2007 roku na przenośnych konsolach Nintendo DS. Twórcą gry jest austriackie studio Sproing, które wcześniej maczało palce w grach tanecznych i produkcjach wykorzystujących możliwości sensora Kinect. Akcja gry przenosi nas w realia II wojny światowej, gdzie, biorąc udział w trzech historycznych kampaniach, możemy przejąć dowództwo nad wojskami Wehrmachtu, Armią Czerwoną bądź połączonymi siłami aliantów.

PC

BattleRush
BattleRush

Akcji 27 marca 2018

Skupiona na trybie multiplayer pierwszoosobowa strzelanka, osadzona w realiach drugiej wojny światowej. Produkcja ta wyróżnia się możliwością całkowitego zniszczenia otoczenia (np. budynków, obiektów).

PC

Down in Flames: Eastern Front
Down in Flames: Eastern Front

Strategiczne 22 września 2006

Down in Flames: Eastern Front jest dodatkiem do oryginalnej, wydanej w 2005 roku, strategii lotniczej pt. Down in Flames. Do głównych atrakcji rozszerzenia z pewnością należy zaliczyć dodanie dwóch zupełnie nowych stron konfliktu (Rosji i Polski) oraz liczne usprawnienia i nowinki w dostępnych wcześniej opcjach.

PC

Firefight
Firefight

Strategiczne 8 czerwca 2014

Osadzona w realiach II wojny światowej taktyczna strategia czasu rzeczywistego wzorowana na kultowej pecetowej serii Close Combat. Mimo stosunkowo prostej oprawy, produkcja kładzie ogromny nacisk na realizm i odznacza się zaawansowanym silnikiem fizycznym oraz sztuczną inteligencją jednostek.

PCiOS

Order of Battle: Rising Sun
Order of Battle: Rising Sun

Strategiczne 14 czerwca 2016

Dodatek DLC do turowej gry strategicznej Order of Battle: World War II, przygotowanej przez luksemburskie studio The Aristocrats. Wchodząca w skład rozszerzenia kampania była pierwotnie częścią gry Order of Battle: Pacific, jednak po zmianie nazwy i przejściu na model biznesowy free-to-play, zaoferowano ją graczom w formie płatnego dodatku DLC (darmowego dla wszystkich posiadaczy pierwowzoru). Podobnie jak bliźniacze rozszerzenie o nazwie U.S.

PC

Battle Academy Blitzkrieg France
Battle Academy Blitzkrieg France

Strategiczne 9 grudnia 2010

Battle Academy Blitzkrieg France to drugie rozszerzenie do turowej gry strategicznej Battle Academy. Dodatek przybliża nam inwazję III Rzeszy na Francję w roku 1940 i oferuje nowe misje oraz jednostki.

PC

Strategic Command WWII: Assault On Communism
Strategic Command WWII: Assault On Communism

Strategiczne 2 maja 2013

Assault on Communism to dodatek do rozbudowanej strategii turowej Strategic Command WWII: Global Conflict, skupiający się na walkach niemiecko-rosyjskich prowadzonych w latach 1941-1943.

PC

Battlefront
Battlefront

Strategiczne 8 lutego 2007

Battlefront to strategia turowa od specjalizującej się w tym gatunku firmy Strategic Studies Group. Produkt został wydany dla uczczenia 20 rocznicy wprowadzenia na rynek gry planszowej o tym samym tytule i stanowi jej wierną, komputerową adaptację.

PC

Battles In Normandy
Battles In Normandy

Strategiczne 13 września 2004

Kolejna pozycja w serii strategii opartych na przełomowych bitwach II Wojny Światowej (The Ardennes Offensive, Korsun Pocket i Across the Dnepr) przygotowana przez Matrix Games oraz Strategic Studies Group. Jak sama nazwa wskazuje gra przedstawia zmagania Aliantów i Niemców podczas lądowania w Normandii.

PC

AirAttack 2
AirAttack 2

Akcji 5 grudnia 2015

Opracowana przez studio Art In Games oldskulowa strzelanina z podgatunku zwanego shmup, będąca kontynuacją gry AirAttack z 2010 roku. Produkcja nie oferuje konkretnej warstwy fabularnej; podczas zabawy wcielamy się w rolę pilota, który walczy z siłami lotniczymi państw Osi.

iOS

Battle Academy: Rommel in Normandy
Battle Academy: Rommel in Normandy

Strategiczne 6 sierpnia 2013

Battle Academy: Rommel in Normandy jest piątym dodatkiem do cieszącej się sporą popularnością wojennej strategii turowej Battle Academy. Tym razem deweloperzy ze studia Slitherine przygotowali dla graczy kampanię osadzoną na froncie zachodnim w 1944 roku, gdzie dowodząc siłami niemieckimi muszą powstrzymać ofensywę aliantów. Rozszerzenie zawiera również 5 nowych map do starć w trybie wieloosobowym.

PC