Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Decisive Campaigns: Case Blue (PC)

Decisive Campaigns: Case Blue PC

Decisive Campaigns: Case Blue to druga odsłona cyklu strategii turowych w realiach II wojny światowej, zapoczątkowanego w 2010 roku grą Decisive Campaigns: The Blitzkrieg from Warsaw to Paris.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | wojskowe | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Decisive Campaigns: Case Blue (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16lipca2012

Decisive Campaigns: Case Blue to propozycja studia deweloperskiego VR Designs skierowana do miłośników strategii turowych. Podobnie jak wydana w 2010 roku pierwsza część cyklu - Decisive Campaigns: The Blitzkrieg from Warsaw, gra bazuje na klasycznych rozwiązaniach, w tym heksagonalnej planszy i prostym w obsłudze interfejsie użytkownika.

Decisive Campaigns: Case Blue oferuje 4 kampanie oraz 3 dodatkowe scenariusze, dla których wspólnym mianownikiem są działania militarne prowadzone w 1942 roku na froncie wschodnim. Gracze mają okazję wziąć udział m.in. w walkach o Kaukaz i słynnym oblężeniu Stalingradu. Duży nacisk położony został na wierność historycznym realiom. Dotyczy to dostępnych w grze jednostek, stosowanych taktyk, a nawet postaci oficerów.

Opierając się na doświadczeniach z The Blitzkrieg from Warsaw twórcy zdecydowali się wprowadzić szereg innowacji w rozgrywce. Przede wszystkim udoskonalona została komputerowa sztuczna inteligencja, kierująca poczynaniami strony przeciwnej w potyczkach trybu jednoosobowego. Pozostałe zmiany to m.in. rozbudowany system wydawania rozkazów, możliwość tworzenia nowych dywizji oraz uzupełniania stanu już istniejących, zarządzanie logistyką i transportem (np. opcja budowania centrów logistycznych armii), a także zmienne warunki pogodowe wpływające na wynik starć.

Od strony wizualnej gra prezentuje się nieco lepiej niż pierwsza część cyklu. Deweloperzy pozostali wierni grafice 2D, jednak postarali się np. o bardziej szczegółowy obraz plansz, na których toczy się rozgrywka.

Tryb multiplayer zastosowany w Decisive Campaigns: Case Blue umożliwia rywalizację z żywym przeciwnikiem za pośrednictwem usługi PBEM++ (Play By E-Mail). Dedykowanymi serwerami administruje firma Matrix Games, która jest wydawcą gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   E-mail     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Decisive Campaigns: Case Blue

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Decisive Campaigns: Case Blue

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 1.5 GHz
  • 1.5 GB RAM
  • karta graficzna 8 MB
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7