Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

18. II wojna światowa

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 18. Najpopularniejsze gry o tematyce II wojna światowa.

PC
PC Windows471 WWW7
PlayStation
Sony PlayStation 57 Sony PlayStation 446 Sony PlayStation 325 Sony PlayStation 221 Sony PlayStation 14 PlayStation Portable8 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S9 Microsoft XBOX ONE43 Microsoft Xbox 36029 Microsoft Xbox17
Mobile
Android28 Apple iOS43 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch24 Nintendo Wii8 Nintendo DS5 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS1 Game Boy Advance2 Nintendo GameCube4
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

II wojna światowa
Decisive Campaigns: Case Blue
Decisive Campaigns: Case Blue

Strategiczne 16 lipca 2012

Decisive Campaigns: Case Blue to druga odsłona cyklu strategii turowych w realiach II wojny światowej, zapoczątkowanego w 2010 roku grą Decisive Campaigns: The Blitzkrieg from Warsaw to Paris. Deweloperzy ze studia VR Designs przygotowali dla graczy 4 kampanie, ukazujące zmagania na froncie wschodnim w 1942 roku.

PC

Pocket Platoons
Pocket Platoons

Strategiczne 27 sierpnia 2015

Osadzona w realiach II wojny światowej mobilna gra strategiczna autorstwa koreańskiego studia Picneko Creative. W Pocket Platoons dołączamy do aliantów bądź państw Osi i bierzemy udział w największym konflikcie zbrojnym XX wieku. Podstawowe założenia rozgrywki nie odbiegają zanadto od standardów gatunku, a do naszych obowiązków należy systematyczna rozbudowa bazy, produkcji i ulepszania jednostek, a także szkolenia oficerów, potrafiących odmienić losy niejednej bitwy.

ANDiOS

Train Mechanic Simulator 2017: Złoty pociąg
Train Mechanic Simulator 2017: Złoty pociąg

Symulacje prace wstrzymane

Rozszerzenie do gry Train Service, w którym staramy się odkryć tajemnicę słynnego złotego pociągu, rzekomo znajdującego się gdzieś pod Wałbrzychem. Tytuł jest swego rodzaju eksploracyjną przygodówką FPP.

PC

Conflict of Heroes: Storms of Steel
Conflict of Heroes: Storms of Steel

Strategiczne 20 listopada 2013

Storms of Steel to drugi dodatek (tym razem samodzielny) do drugowojennej strategii turowej Conflict of Heroes: Awakening the Bear!. Rozszerzenie oferuje rozbudowaną kampanię, skoncentrowaną wokół bitwy na Łuku Kurskim z 1943 roku, a także 50 nowych jednostek, wśród których znalazły się dwa niedostępne wcześniej typy wojsk: samoloty i snajperzy.

PC

Pacific Fighters: Banzai!
Pacific Fighters: Banzai!

Symulacje 10 maja 2005

Nieoficjalne rozszerzenie do wydanego w 2004 roku symulatora lotu, pt. Pacific Fighters. Wcielamy się w pilotów żyjących w czasach II wojny światowej i latami samolotami Japonii, Stanów Zjednoczonych i Australii. Autorzy przygotowali ponad trzysta czterdzieści nowych misji oraz tryb multiplayer dla maksymalnie 32 graczy.

PC

Combat Mission: Campaigns
Combat Mission: Campaigns

Strategiczne prace wstrzymane

Kolejna, rozbudowana strategia wojenna zaliczana do popularnego cyklu Combat Mission. Za opracowanie całości odpowiadają pracownicy zespołu Hunting Tank Software oraz firmy Battlefront. Gra pozwala wszystkim zapalonym strategom na dowodzenie siłami militarnymi w burzliwych czasach II Wojny Światowej, na froncie wschodnim (lata 1941-45).

PC

Conflict of Heroes: Awakening the Bear!
Conflict of Heroes: Awakening the Bear!

Strategiczne 8 maja 2012

Conflict of Heroes: Awakening the Bear! to osadzona w realiach II wojny światowej strategia turowa, wyprodukowana przez studio Western Civlization Software. Gracze dowodzą oddziałami walczącymi w kluczowych momentach zmagań na froncie wschodnim. Tytuł stanowi komputerową adaptację znakomitej gry planszowej.

PC

March of War
March of War

Strategiczne 10 czerwca 2014

Opracowana przez niezależne studio ISOTX, turowa strategia MMO, dystrybuowana w modelu free-to-play. Akcja gry rozpoczyna się w roku 1940 i łączy motywy II wojny światowej z elementami nurtu steampunk. Świat gry pogrążony jest w konflikcie sześciu fikcyjnych frakcji, zaś zadaniem gracza jest opowiedzieć się po jednej ze stron i ruszyć do walki o globalną dominację.

PC

Strategic Command: WWII Pacific Theater
Strategic Command: WWII Pacific Theater

Strategiczne 7 grudnia 2008

Strategic Command: WWII Pacific Theater to realistyczna turowa strategia osadzona w realiach II Wojny Światowej. Gra skupia się na wydarzeniach rozgrywanych w Azji i na Pacyfiku.

PC

Combat Command: The Matrix Edition
Combat Command: The Matrix Edition

Strategiczne 23 marca 2011

Combat Command: The Matrix Edition to specjalne wydanie turowych gier strategicznych z cyklu Combat Command, które skupiają się na bitwach z okresu II wojny światowej. The Matrix Edition zawiera w sobie odświeżone wersje Combat Command 2: Desert Rats oraz Combat Command 2: Danger Forward.

PC

Battle Academy 2
Battle Academy 2

Strategiczne 11 września 2014

Kontynuacja klasycznej turowej strategii wojennej Battle Academy, opracowanej w 2010 roku przez studio Slitherine na podstawie prostej gry sieciowej, firmowanej przez telewizję BBC. Druga część gry przenosi nas na front wschodni II wojny światowej do roku 1941, kiedy to w trakcie słynnej operacji Barbarossa hitlerowskie Niemcy zaatakowały swego dotychczasowego sojusznika – ZSRR.

PCiOS

Carriers at War
Carriers at War

Strategiczne 12 kwietnia 1991

Carriers at War to zaprojektowany przez australijską firmę Strategic Studies Group Pty Ltd. remake gry pod tym samym tytułem, który pierwotnie ukazał się w 1984 roku z myślą o komputerze Commodore 64. Nowa, zrealizowana dziewięć lat później wersja jest wierną kopią pierwowzoru, dodatkowo wyposażoną w przyzwoitą jak na owe czasy oprawą wizualną.

PC

Strategic Command 2: Blitzkrieg
Strategic Command 2: Blitzkrieg

Strategiczne 28 kwietnia 2006

Kontynuacja wydanej w 2002 roku strategii turowej (Strategic Command: European Theater). Warto zaznaczyć, iż mamy tu do czynienia ze standardowym sequelem, który rozwija pomysły zaprezentowane w pierwszej części gry.

PC

Battle for Midway for Microsoft Combat Flight Simulator
Battle for Midway for Microsoft Combat Flight Simulator

Symulacje 7 marca 2001

Profesjonalny dodatek do obydwu części Microsoft Combat Flight Simulatora, oferujący nowe samoloty i scenariusze dotyczące słynnej bitwy o Midway.

PC

WarBirds II
WarBirds II

Symulacje 1 stycznia 1999

Ulepszona wersja jednej z najbardziej realistycznych sieciowych symulacji osadzonych w okresie II wojny światowej. Wraz z nią otrzymujemy znacznie poprawioną grafikę, wykorzystującą najnowsze karty graficzne, jeszcze więcej oryginalnych, wiernie odwzorowanych samolotów i szereg poprawek wprowadzonych w mechanice gry.

PC

Navy Field 2: Conqueror of the Ocean
Navy Field 2: Conqueror of the Ocean

Symulacje 8 sierpnia 2012

Navy Field 2: Conqueror of the Ocean to utrzymana w konwencji MMO strategia czasu rzeczywistego (RTS) z elementami gry akcji, stanowiąca kontynuację popularnej produkcji Navy Field: Resurrection of the Steel Fleet. Deweloperzy z koreańskiego studia SD EnterNet zadbali m.in. o ładniejszą oprawę wizualną oraz większą różnorodność okrętów z okresu I i II wojny światowej, którymi dowodzić mogą gracze.

PC

Command Ops: Highway to the Reich
Command Ops: Highway to the Reich

Strategiczne 26 stycznia 2012

Pierwsze rozszerzenie do taktycznej gry wojennej Command Ops: Battles from the Bulge. Autorzy odtworzyli Operację Market Garden, oferując łącznie trzynaście nowych scenariuszy. Poza nowymi mapami wprowadzono też masę poprawek do silnika, dzięki czemu rozgrywka jest jeszcze bardziej realistyczna.

PC

Battles in Italy
Battles in Italy

Strategiczne 25 maja 2005

Battles in Italy to kolejna propozycja dla miłośników strategii turowych, opartych na przełomowych bitwach II Wojny Światowej, za której przygotowanie odpowiadają firmy: Matrix Games oraz Strategic Studies Group. Gra obejmuje trzy główne bitwy z początkowego okresu działań zbrojnych na froncie południowym we Włoszech.

PC

B-17 Gunner: Air War Over Germany
B-17 Gunner: Air War Over Germany

Symulacje 14 maja 2001

Symulator legendarnego bombowca B-17 Flying Fortress, przenoszący nas nad nieprzyjazne obszary Trzeciej Rzeszy, gdzie w swym stalowym bombowcu będziemy nękać niemieckie fabryki i instalacje przemysłowe.

PC

Theatre of War 2: Battle for Caen
Theatre of War 2: Battle for Caen

Strategiczne 2 listopada 2010

Theatre of War 2: Battle for Caen jest dodatkiem do strategii czasu rzeczywistego Theatre of War 2: Kursk 1943 autorstwa zespołu deweloperskiego firmy 1C. Fabuła gry przedstawia zmagania o miasto Caen toczące się pomiędzy 26 czerwca a 19 lipca 1944 roku. Twórcy zadbali o wierne odwzorowanie jednostek i topografii terenu oraz odtworzenie autentycznego przebiegu bitew.

PC

Battle of the Bulge
Battle of the Bulge

Strategiczne 13 grudnia 2013

Opracowana przez studio Shenandoah turowa strategia wojenna, będąca pierwszą odsłoną cyklu Crisis in Command, tworzonego głównie z myślą o platformach mobilnych. Produkcja koncentruje się na realistycznym odtworzeniu przebiegu słynnej ofensywy w Ardenach, jaka miała na przełomie 1944 i 45 roku i była ostatnią tak dużą operacją wojsk niemieckich na froncie zachodnim II wojny światowej.

PCXONEiOS

Order of Battle: Red Steel
Order of Battle: Red Steel

Strategiczne 23 kwietnia 2020

Trzynaste rozszerzenie do strategii turowej Order of Battle: World War II. Red Steel kontynuuje wątki rozpoczęte w poprzednim add-onie, czyli Red Star, pozwalając graczom przeprowadzić radziecką kontrofensywę podczas II wojny światowej.

PC

Making History II: The War of the World
Making History II: The War of the World

Strategiczne 25 maja 2010

Druga część złożonej strategii, której akcja osadzona została w realiach II Wojny Światowej. Rozgrywka ponownie zostala zrealizowana w sposób turowy, choć tym razem przedstawiana jest na trójwymiarowej mapie.

PC

Frontline: The Longest Day
Frontline: The Longest Day

Strategiczne 9 grudnia 2014

Strategia turowa będąca kontynuacją Frontline: Road To Moscow. Podczas prac nad grą Frontline: The Longest Day twórcy ze studia 88mm inspirowali się słynnym filmem wojennym The Longest Day. Akcję umiejscowiono zatem na froncie zachodnim II wojny światowej podczas operacji Overlord, którą otwierało alianckie lądowanie w Normandii przeprowadzone 6 czerwca 1944 roku.

PCiOS