Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Battleground 1: Bulge - Ardennes Deluxe (PC)
OkładkaBattleground 1: Bulge - Ardennes Deluxe (PC)

Battleground 1: Bulge - Ardennes Deluxe PC

Odświeżona i mocno podrasowana wersja popularnej strategii turowej firmy TalonSoft z 1995 roku. Grę wzbogacono o dwie zupełnie nowe mapy i 14 dodatkowych scenariuszy.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | 2D | strategiczne wojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battleground 1: Bulge - Ardennes Deluxe Premiera PC

1stycznia1996

producent: TalonSoft Inc. wydawca: Empire Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Battleground 1: Bulge - Ardennes Deluxe

Panzer General III: Scorched Earth

Panzer Campaigns 2: Normandy '44

Drive on Moscow

Odświeżona wersja znakomitej strategii turowej studia TalonSoft z 1995 roku. Ponownie przenosimy się w realia jednej z najważniejszych potyczek w historii II wojny światowej, znanej jako bitwa o Ardeny. Tym razem możemy jednak cieszyć się naprawdę dużą ilością zmian, jakie wprowadzono do gry w stosunku do oryginału.

Ofensywa w Ardenach była ostatnią dużą operacją armii niemieckiej na froncie zachodnim. Mimo zaangażowania najlepszych wojsk, Niemcom nie udało się oddzielić sił brytyjskich od amerykańskich, co miało zmusić armie sprzymierzone do poddania się. Mimo początkowych sukcesów, ponieśli druzgocącą klęskę. Ogromne straty w sprzęcie i żołnierzach ułatwiły kontratak aliantów oraz późniejszą ofensywę radziecką na froncie wschodnim, co, jak się później okazało, miało kluczowe znaczenie dla losów wojny.

Ardennes Deluxe wprowadza dwie zupełnie nowe mapy, na których rozgrywa się w sumie 14 nowych scenariuszy. W połączeniu z oryginalną zawartością gry daje to imponującą liczbę 40 misji, których akcja toczy się pomiędzy grudniem 1944 a styczniem 1945 roku w okolicach francuskich miejscowości - Bastogne, Clervaux, Stoumont, La Gleize, St. Vith i Rochefort. Możemy opowiedzieć się zarówno po stronie państw sprzymierzonych, jak i po stronie wojsk Osi. Po ukończeniu scenariuszy przygotowanych przez autorów, zabawę możemy kontynuować, korzystając z rozbudowanego edytora misji. W trybie wieloosobowym, oprócz potyczek przez modem, wprowadzono także możliwość gry za pośrednictwem e-mail oraz tryb „gorącego krzesła” przy jednym komputerze (z wykorzystaniem opcji „mgły wojny”).

Walka odbywa się niezmiennie w systemie turowym, na heksagonalnych mapach, gdzie jedno pole symbolizuje ok. 250 m rzeczywistej odległości. Największą liczbę usprawnień wprowadzono do napędzającego grę silnika Battleview. Oprócz całkowicie nowej grafiki w trybie 3D, usprawniono sztuczną inteligencję komputera oraz intuicyjny i bardzo przyjazny interfejs, sprawdzający się szczególnie w przypadku początkujących graczy. Teraz jednostki mogą tracić cenne punkty siły oraz stosować nowe strategie obronne, takie jak okopywanie się. Wszystko to jeszcze bardziej zwiększyło realizm, którym cechowała się oryginalna gra.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło / E-mail   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Battleground 1: Bulge - Ardennes Deluxe: Odpowiednia dla każdego wieku.

Battleground 1: Bulge - Ardennes Deluxe Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 486DX 33 MHz
  • 8 MB RAM
  • Windows 3.x/95