Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

16. II wojna światowa

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 16. Najpopularniejsze gry o tematyce II wojna światowa.

PC
PC Windows471 WWW7
PlayStation
Sony PlayStation 57 Sony PlayStation 446 Sony PlayStation 325 Sony PlayStation 221 Sony PlayStation 14 PlayStation Portable8 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S9 Microsoft XBOX ONE43 Microsoft Xbox 36029 Microsoft Xbox17
Mobile
Android28 Apple iOS43 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch24 Nintendo Wii8 Nintendo DS5 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS1 Game Boy Advance2 Nintendo GameCube4
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

II wojna światowa
Sky Gamblers: Storm Raiders
Sky Gamblers: Storm Raiders

Zręcznościowe 29 listopada 2012

Zręcznościowa gra lotnicza, rozgrywająca się w czasach II wojny światowej. Produkcja pozwala zasiąść za sterami kilkudziesięciu samolotów i wziąć udział w operacjach takich jak bitwa o Midway, atak na Pearl Harbor czy bitwa o Anglię. Na graczy czeka wiele trybów rozgrywki, sieciowy multiplayer i kooperacja.

PCSwitchANDiOS

World of Tanks Generals
World of Tanks Generals

Logiczne 26 listopada 2015

Mobilno-przeglądarkowy spin-off niezwykle popularnego MMO World of Tanks, łączący elementy gry strategicznej i karcianki. W produkcji studia Wargaming głównym zadaniem graczy jest zniszczenie kwatery głównej przeciwnika przy pomocy własnych oddziałów, reprezentujących jedną z czterech stron konfliktu: USA, ZSRR, Francję oraz Niemcy.

ANDiOSWWW

Order of Battle: Panzerkrieg
Order of Battle: Panzerkrieg

Strategiczne 30 listopada 2017

Płatne rozszerzenie do gry Order of Battle: World War II, a zarazem kontynuacja dodatku zatytułowanego Blitzkrieg. W Order of Battle: Panzerkrieg bierzemy udział w historycznych bitwach na terenie Związku Radzieckiego (między innymi pod Sewastopolem, Stalingradem oraz Kurskiem), prowadząc do boju nowe jednostki.

PC

Victory at Sea
Victory at Sea

Strategiczne 8 sierpnia 2014

Victory at Sea to osadzona w realiach drugiej wojny światowej strategia czasu rzeczywistego, umożliwiająca graczom kontrolowanie flot morskich i rozgrywanie starć (nie tylko takich, które są znane z kart historii) z ich udziałem.

PC

Divided We Fall
Divided We Fall

Strategiczne 2 października 2017

Przygotowana przez KAVA Game Studio sieciowa gra strategiczna w realiach II wojny światowej. W Divided We Fall (znanej także pod pierwotną nazwą Call of Combat) przejmujemy kontrolę nad czteroosobowym oddziałem, który zostaje rzucony w sam środek działań militarnych. Działający w obrębie tej samej jednostki gracze starają się zaś wspólnie wykonywać zadania i realizować cele strategiczne wyznaczane przez dowódcę.

PC

1941 Frozen Front
1941 Frozen Front

Strategiczne 3 lipca 2013

Turowa gra strategiczna osadzona w czasach II wojny światowej. Gracze opowiadają się po stronie Niemiec lub ZSRR i uczestniczą w rozmaitych misjach. Oprócz kampanii dla jednego gracza przygotowano też tryb multiplayer.

ANDiOSWPWWW

Germany at War: Barbarossa 1941
Germany at War: Barbarossa 1941

Strategiczne 25 lipca 2013

Strategia turowa osadzona w czasach II wojny światowej, inspirowana m.in. kultowym Panzer General. Gra pozwala poprowadzić armię Niemiec do dominacji nad ZSRR w ramach historycznej operacji „Barbarossa”. Oprócz głównej kampanii, tytuł oferuje trzy kampanie poboczne oraz kilkanaście scenariuszy niezależnych. Bawić się można zarówno w pojedynkę przeciw armiom kierowanym przez AI, jak i z żywym przeciwnikiem w grze przez e-mail.

PC

Air Battles: Sky Defender
Air Battles: Sky Defender

Symulacje 19 lutego 2007

Propozycja studia developerskiego Pilot Entertainment, skierowana do fanów podniebnych zmagań. Akcja gry osadzona została podczas największego konfliktu zbrojnego ubiegłego stulecia - II wojny światowej, a gracze mają okazję zasiąść za sterami zarówno samolotów państw Osi jak i Aliantów.

PC

Blitzkrieg: Operation North
Blitzkrieg: Operation North

Strategiczne 5 marca 2004

Operation North, to dodatek stworzony przez grupę Dark Fox, do Blitzkrieg, popularnej strategii rozgrywanej w czasie rzeczywistym. Tym razem pod komendę gracza oddano słynny oddział Wehrmachtu „North”, z zadaniem zdobycia dwóch radzieckich miast.

PC

PT Boats: Knights of the Sea
PT Boats: Knights of the Sea

Symulacje 30 stycznia 2009

PT Boats: Knights of the Sea to wyprodukowana przez studio Akella symulacja morska, której akcję osadzono w realiach II wojny światowej. Gracz obejmuje dowodzenie nad jednym z okrętów wojennych służących w marynarce amerykańskiej, radzieckiej lub niemieckiej i uczestniczy w rozmaitych operacjach wojskowych. Gra oferuje kilka wariantów zabawy, w tym multiplayer z opcją rywalizacji i kooperacji dla maksymalnie 16 osób.

PC

Order of Battle: U.S. Pacific
Order of Battle: U.S. Pacific

Strategiczne 14 czerwca 2016

Płatne rozszerzenie do turowej strategii wojennej Order of Battle: World War II autorstwa studia The Aristocrats. Oferowana przez dodatek kampania była pierwotnie częścią gry Order of Battle: Pacific, jednak po zmianie nazwy i przejściu na model biznesowy free-to-play zaoferowano ją graczom w formie płatnego dodatku DLC (darmowego dla wszystkich posiadaczy pierwowzoru). Akcja rozszerzenia zatytułowanego U.S.

PC

Airstrike Eagles of World War II
Airstrike Eagles of World War II

Zręcznościowe 29 kwietnia 2010

Zręcznościowa strzelanka lotnicza, w której wcielamy się w pilota samolotów z okresu II wojny światowej. Autorzy przygotowali sporo maszyn (np. P-51, P-47, czy P-80) i trzy rozbudowane kampanie. W sumie do wykonania czeka 45 misji, w których wcielamy się w żołnierzy różnych nacji. Produkcja wspiera joysticki, chociaż można grać w nią także za pomocą myszy i klawiatury. W trybie multiplayer może zmierzyć się do 8 graczy.

PC

Russian Front
Russian Front

Strategiczne 18 września 2014

Russian Front to opracowana przez zespół Hunted Cow strategia, która swoim zakresem obejmuje cały front wschodni II wojny światowej. Walka toczy się w systemie turowym, a mechanizmy zabawy kładą nacisk na wysoki poziom realizmu historycznego oraz bogaty wybór opcji taktycznych.

PC

Command HQ
Command HQ

Strategiczne 1 stycznia 1990

Jeden z pierwszych przedstawicieli gatunku strategii czasu rzeczywistego. Dzieło Ozark Softscape pozwala nam wcielić się w naczelnego dowódcę globalnej superpotęgi, pod którego dowództwem znajdują się armie piechoty, dywizje zmechanizowane, grupy lotniskowców, a nawet satelity szpiegowskie i bomby atomowe. Działaniami wojennymi zawiadujemy, korzystając z mapy świata, na której zaznaczone są pozycje wszystkich sił naszej frakcji oraz wykryte wojska nieprzyjaciela.

PC

Theatre of War 2: Centauro
Theatre of War 2: Centauro

Strategiczne 28 sierpnia 2009

Rozszerzenie do RTS-a Theatre of War 2, skupiające się na operacjach wojennych z udziałem włoskiej 131. Dywizji Pancernej Centauro.

PC

BattleRush 2
BattleRush 2

Akcji 18 października 2018

Oryginalny FPS, którego akcja została osadzona na froncie wschodnim drugiej wojny światowej. Tytuł BattleRush 2 wyróżnia się rozgrywką zawierającą elementy survivalu, a także wysokim poziomem zniszczalności otoczenia.

PC

Panzer Corps: Soviet Corps
Panzer Corps: Soviet Corps

Strategiczne 18 lutego 2016

Kolejne samodzielne rozszerzenie do wydanej w 2011 roku turowej gry strategicznej autorstwa The Lordz Games Studio. Jak sugeruje tytuł gry, Panzer Corps: Soviet Corps koncentruje się na działaniach wojennych, prowadzonych przez radzieckie jednostki pancerne na frontach Europy Środkowej i Wschodniej. W grze bierzemy udział w decydujących walkach Operacji Barbarossa, prowadzonych na linii Białystok-Mińsk oraz w okolicach Moskwy, a także w kontrofensywie pod Stalingradem.

PCiOS

IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles - Ace Exp. Pack
IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles - Ace Exp. Pack

Symulacje 3 marca 2004

IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles - Ace Expansion Pack jest specjalnym dodatkiem do niezależnego rozszerzenia bestsellerowego komputerowego symulatora lotu marki Maddox Games, nawiązującego do okresu II Wojny Światowej.

PC

Dogfight: 80 Years of Aerial Warfare
Dogfight: 80 Years of Aerial Warfare

Symulacje 1 stycznia 1993

Dogfight: 80 Years of Aerial Warfare to symulator lotu z 1993 roku, zaprojektowany przez znaną z licznych produkcji tego typu, firmę MicroProse. Produkt koncentruje się na starciach myśliwców, budowanych w różnych okresach XX wieku.

PC

East Front II
East Front II

Strategiczne 2 kwietnia 1999

Kolejna część turowej gry strategicznej o tematyce II Wojny Światowej, autorstwa TalonSoft Inc. Rozgrywka obejmuje tytułowe fronty wschodnie w latach 1941-1945. W grze poprawiono grafikę oraz interfejs, a także usprawniono tryb multiplayer dla 16 graczy.

PC

Hearts of Iron III: Semper Fi
Hearts of Iron III: Semper Fi

Strategiczne 6 czerwca 2010

Pierwszy niesamodzielny dodatek strategii wojennej Hearts of Iron III wyprodukowanej przez firmę Paradox Interactive. Rozszerzenie oddaje w ręce graczy większą kontrolę nad aspektami wojennymi i politycznymi ich krajów. Hearts of Iron III: Semper Fi pozwala samodzielnie ustalić warunki zwycięstwa, które jednocześnie są ukryte przed naszymi oponentami.

PC

Iron Storm
Iron Storm

Akcji prace wstrzymane

Przygotowana przez chińsko-amerykański duet Mokylin Group/Mote Games sieciowa gra akcji z pojazdami pancernymi w roli głównej, odtwarzająca wszystkie najważniejsze konflikty zbrojne od czasów II wojny światowej do dnia dzisiejszego. W grze przejmujemy kontrolę nad szeregiem pojazdów zmechanizowanych, takich jak czołgi, wozy pancerne, myśliwce, bombowce i helikoptery.

PC

Total War
Total War

Strategiczne 4 grudnia 2001

Nieoficjalne rozszerzenie do Sudden Strike Forever, dodatku do znanej strategii czasu rzeczywistego, Sudden Strike, osadzonej w realiach II Wojny Światowej.

PC

East Front II: Fall of the Reich
East Front II: Fall of the Reich

Strategiczne 7 kwietnia 2001

Dodatek do gry strategicznej East Front II wprowadzający nowe jednostki bojowe, nowe kampanie oraz scenariusze, dzięki którym na nowo poczujecie ten dreszczyk emocji towarzyszący wygraniu kolejnej bitwy.

PC