Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Codename: Panzers - Phase One (PC)
OkładkaCodename: Panzers - Phase One (PC)

Codename: Panzers - Faza Pierwsza PC

Codename: Panzers - Phase One

Strategia czasu rzeczywistego z dużym naciskiem położonym na elementy taktyczne jak również zawierająca również nieco elementów znanych z cRPG, osadzona w realiach II Wojny Światowej.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS

Codename: Panzers - Faza Pierwsza Premiera PC

14czerwca2004

pudełko PL

27sierpnia2004

producent: InnoGlow wydawca: cdv Software Entertainment AG wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Codename: Panzers - Faza Pierwsza

Blitzkrieg

Sudden Strike 2

Sudden Strike

Panzers to strategia czasu rzeczywistego z dużym naciskiem położonym na elementy taktyczne jak również zawierająca nieco elementów znanych z cRPG, osadzona w realiach II Wojny Światowej. Zadaniem gracza jest odpowiedzenie się po jednej z trzech dostępnych stron konfliktu: Sowietów, Niemców lub Aliantów i wcielenie się w rolę dowódcy stosunkowo małego, ale za to bardzo dobrze wyposażonego oddziału. Łącznie w tytule tym zetkniemy się z ponad pięćdziesięcioma pojazdami odwzorowanymi z dużą dbałością o szczegóły historyczne, w tym: czołgami, samolotami, działami, transporterami i ciężarówkami, jeepami oraz motorami; a także z szeregiem formacji piechoty wykorzystujących bogaty arsenał broni ręcznej, w tym karabinów maszynowych, miotaczy ognia, bazook, min, itp. Gra zaopatrzona zastała w dobrej jakości trójwymiarowy engine graficzny, tj. otoczenie oraz poszczególne jednostki wymodelowano z dużą dbałością o szczegóły i w pełnym 3D, podczas rozgrywki mamy do czynienia z dynamicznie zmieniającymi się warunkami pogodowymi i różnego typu dodatkowymi efektami specjalnymi uatrakcyjniającymi i urealniającymi rozgrywkę, np. budynki ulegające zniszczeniom pod wpływem działań wojennych.

  • „Pole widzenia” i zasięg jednostek zależne od otoczenia i panujących warunków.
  • Żołnierze mogą czołgać się, biegać, wspinać się oraz nurkować oraz korzystać z takich środków jak: opatrunki, telefony polowe, lornetki, nadmuchiwane pontony, itp.
  • Żołnierze zdobywają podczas walk doświadczenie i mogą rozwijać cztery dostępne umiejętności związane z bronią. Poszczególne pojazdy lub oddziały piechoty mogą być przenoszone pomiędzy kolejnymi misjami, warto jest więc dbać o ich wyszkolenie oraz o to aby nie zginęli.
  • Możliwość skorzystania z wsparcia lotniczego, zwiadu, ostrzału artyleryjskiego ze statków, itp.
  • Możliwość przejmowania wrogich jednostek, zajmowania budynków, itp.
  • Rozbudowane możliwości zabawy wieloosobowej, dodatkowe pola walki oraz kilka trybów rozgrywki np.: „Deathmatch”, „Kill the Leader”, „Hold the Line”, przygotowanych specjalnie dla tego typu zabawy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 2033 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Codename: Panzers - Faza Pierwsza

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.