Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Down in Flames (PC)

Down in Flames PC

„Down in Flames” to bardzo nietypowa gra poruszająca temat zaciętych walk lotniczych, jakie miały miejsce w czasie II Wojny Światowej. Autorem tej produkcji jest firma Battlefront, znana z opracowania strategicznych serii „Combat Mission” oraz „Strategic Command”.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

PC Windows
Okładka Down in Flames (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28września2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

„Down in Flames” to bardzo nietypowa gra poruszająca temat zaciętych walk lotniczych, jakie miały miejsce w czasie II Wojny Światowej. Autorem tej produkcji jest firma Battlefront, znana z opracowania strategicznych serii „Combat Mission” oraz „Strategic Command”. Nietypowość tej produkcji polega na tym, że pomimo tego, iż próbuje odtworzyć newralgiczne elementy walki powietrznej, to nie jest symulatorem, a strategią turową. Grający obejmuje kontrolę nad dwoma maszynami (lider i skrzydłowy) i musi poprowadzić ich pilotów do odniesienia zwycięstwa nad napotkanymi w powietrzu przeciwnikami, a także do wykonania postawionych przez dowództwo zadań (np. osłona klucza bombowców). W każdej turze gracz może decydować o zachowaniu się maszyn dzięki specjalnym kartom do gry, które w istocie są kluczową częścią specjalnego systemu akcji i reakcji stanowiącego serce „Down in Flames”. Przebieg akcji i zasady gry najlepiej uwidacznia sytuacja, gdy dochodzi do śmiertelnej rozgrywki pomiędzy nami a pilotami strony przeciwnej. Wówczas to obie strony, w kolejnych turach, decydują się na wykorzystanie jednej z posiadanych przez siebie kart (np. nie reaguj, wykonaj ciasny skręt, zaatakuj, etc.) i na podstawie tego wyboru engine symuluje przebieg starcia.

Autorzy umożliwili nam pokierowanie losami kilkunastu pilotów z czasów IIWŚ, służących siłom czterech krajów biorących w niej udział, tj. Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Japonii. Każdego z nich opisują pewne charakterystyczne cechy i indywidualne umiejętności, a na dodatek podczas walki zdobywają cenne punkty doświadczania, które przeznaczamy na rozwój ich wybranych umiejętności. Ma to też bezpośredni wpływ na to, ile i jakie karty posiada dany pilot, a co za tym idzie, jakie można użyć w boju, a także na jego stopień wojskowy (awans w szeregach armii) oraz pilotowaną maszynę (im lepszy pilot, tym lata lepszym samolotem). Samoloty oraz ich możliwości (m.in. moc, możliwy do osiągnięcia pułap, prędkość maksymalna, siła ognia), naturalnie również szczegółowo odwzorowano w oparciu o autentyczne historyczne dane.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   E-mail    

Nośnik: 1 CD

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Down in Flames

odpowiednia dla każdego wieku

Gry firmy Battlefront.com w systemie GamersGate
Gry firmy Battlefront.com w systemie GamersGate

wiadomość13 października 2006

System elektronicznej dystrybucji GamersGate, który specjalizuje się w sprzedaży gier strategicznych, wzbogacił się wczoraj o kolejne tytuły. Tym razem twórcy serwisu zaoferowali swoim użytkownikom produkty z katalogu firmy Battlefront.com.

Zapowiedziano dodatek do gry Down in Flames

wiadomość17 sierpnia 2006

Wszyscy miłośnicy gry Down in Flames, niekonwencjonalnej strategii turowej, poruszającej temat zaciętych bitew lotniczych rozgrywanych podczas II wojny światowej, doczekają się niebawem równie interesującego dodatku. Prawdopodobnie jeszcze we wrześniu!

Ruszyła sprzedaż Down In Flames
Ruszyła sprzedaż Down In Flames

wiadomość2 października 2005

Gra Down In Flames to nietypowa strategia turowa, w której dowodzimy walkami lotniczymi podczas II wojny światowej. Ponad miesiąc temu gra otrzymała złoty status, dziś przesyłki z programem są już w drodze do graczy, którzy kupili program w przedpremierowej sprzedaży. Tytuł ten nie będzie dostępny w sklepach, można go zamówić jedynie przez Internet.

Down in Flames – ozłocona turówka w przestworzach
Down in Flames – ozłocona turówka w przestworzach

wiadomość19 sierpnia 2005

Down in Flames to nietypowa gra o tematyce walk lotniczych w czasie II wojny światowej, należąca do gatunku strategii turowych. Za jej stworzenie odpowiada firma Battlefront.com, znana z takich tytułów jak Combat Mission oraz Strategic Command. Program trafi do sprzedaży nie później niż za 4 do 6 tygodni.