Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Blitzkrieg: Green Devils (PC)

Blitzkrieg: Green Devils PC

Green Devils to kolejny, nieoficjalny dodatek do strategii czasu rzeczywistego, Blitzkrieg, przygotowany przez LaPlata Studios.

To jest dodatek do gry Blitzkrieg.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS

PC Windows
Okładka Blitzkrieg: Green Devils (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca2005

Green Devils to kolejny, nieoficjalny dodatek do strategii czasu rzeczywistego, Blitzkrieg, przygotowany przez LaPlata Studios. Rozszerzenie to do uruchomienia wymaga zainstalowanej podstawowej wersji Blitzkrieg, bądź też jednego z oficjalnych dodatków: Burning Horizion lub Rolling Thunder.

Dzięki Green Devils fani historycznych i zgodnych z rzeczywistością misji, otrzymują dwie trzymające w napięciu kampanie. Jedna z nich to Eagles!, oferująca po raz pierwszy w historii cyklu Blitzkrieg możliwość dowodzenia oddziałami powietrzno desantowymi. Kampania zawiera m.in. operację zajęcia przez spadochroniarzy belgijskich umocnień Eben-Emael oraz inne akcje, przeprowadzone przez tego typu oddziały, rozgrywające się od Narwiku po Kretę. Druga z kampanii, 9th Panzer, oferuje graczom 10 misji pozwalających rozegrać słynne, taktyczne walki z udziałem dziewiątej dywizji pancernej. Akcja przenosi nas m.in. pod Dunkierkę, bierzemy także udział w operacjach Tajfun czy Cytadela.

Z nowości jakie pojawiły się w Blitzkrieg: Green Devils wymienić można odznaczenia (m.in. Nahkampfspange przyznawane za walkę wręcz czy Narvik Schild dla żołnierzy uczestniczących w Bitwie o Narwik), premierowe jednostki, w tym czołgi Königstiger (Tygrys Królewski) oraz niszczyciele czołgów Jagdpanther, tzw. Commando missions, w których gracz może wysłać swoje jednostki poza linie wroga przy wykorzystaniu pojazdów strony przeciwnej lub cywilnych oraz lotniska (ich kontrolowanie pozwala na otrzymywanie wsparcia).

Dla adeptów sztuki wojennej, a konkretnie dla początkujących dowódców czołgów, przygotowano poradnik Tank School. W czterech misjach Ernst Stein, główny projektant gry, przedstawia strategie oraz sztuczki pozwalające zwyciężać zarówno podczas rozgrywek w trybie dla jednego gracza jak i wieloosobowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 7.4 / 10 na podstawie 35 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI Blitzkrieg: Green Devils

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Blitzkrieg: Green Devils

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1000MHz, 256MB RAM, 32MB akcelerator 3D