Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Theatre of War 2: Battle for Caen (PC)

Theatre of War 2: Battle for Caen PC

Theatre of War 2: Battle for Caen jest dodatkiem do strategii czasu rzeczywistego Theatre of War 2: Kursk 1943 autorstwa zespołu deweloperskiego firmy 1C. Fabuła gry przedstawia zmagania o miasto Caen toczące się pomiędzy 26 czerwca a 19 lipca 1944 roku.

To jest dodatek do gry Theatre of War 2: Kursk 1943.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS

PC Windows
Okładka Theatre of War 2: Battle for Caen (PC)

producent: 1C Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2listopada2010

Theatre of War 2: Battle for Caen to dodatek do gry Theatre of War 2: Kursk 1943. Akcja rozgrywa się w czasach II wojny światowej, a konkretnie między 26 czerwca a 19 lipca 1944 roku. Jest to okres zaciętych walk wojsk alianckich z Niemcami o francuskie miasto Caen będące stolicą Normandii. W ramach kampanii gracz przejmuje kontrolę nad 11. armią brytyjską i musi stawić czoła świetnie przygotowanej obronie przeciwnika. W pojedynczych bitwach zaś możemy się wcielić również w rolę niemieckiego dowódcy.

Obie strony konfliktu charakteryzują się innymi typami wojsk. W sumie autorzy oddali nam do dyspozycji ponad 40 nowych jednostek wchodzących w skład zarówno armii Wielkiej Brytanii, jak i Niemiec. Wśród nich znajdziemy działo PaK 43, czołg Tiger B z wieżyczką Porsche czy brytyjskiego Crusadera. Wszystkie oddziały zostały odwzorowane zgodnie z rzeczywistymi odpowiednikami.

Nie zabrakło trybu wieloosobowego, który został wzbogacony o osiem nowych map wzorowanych na terenach Normandii. Po skończeniu głównej kampanii nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać ze specjalnego generatora scenariuszy, pozwalającego nam w każdej chwili rozegrać kolejną bitwę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.2 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Theatre of War 2: Battle for Caen

Klasyfikacja PEGI Theatre of War 2: Battle for Caen

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Theatre of War 2: Battle for Caen

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6700 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Zapowiedziano dodatek do RTS-a Theatre of War 2
Zapowiedziano dodatek do RTS-a Theatre of War 2

wiadomość28 września 2010

Firma 1C Company zapowiedziała grę Theatre of War 2: Battle for Caen – dodatek do RTS-a w klimatach II wojny światowej o nazwie Theatre of War 2: Kursk 1943. Choć podstawowa wersja gry ukazała się na świecie prawie rok temu, to na polski rynek trafiła dopiero w zeszłym miesiącu. Niektórzy jej właściciele nie zdążyli się nią na dobre nacieszyć, a już ogłoszono trwające prace nad rozszerzeniem.