Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Theatre of War 2: Kursk 1943 (PC)

Theatre of War 2: Kursk 1943 PC

Theatre of War 2: Kursk 1943 to osadzona w realiach II wojny światowej strategia czasu rzeczywistego (RTS), wyprodukowana przez ekipę deweloperską studia Battlefront.com. Fabuła gry przedstawia zmagania w bitwie na Łuku Kurskim.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS

PC Windows
Okładka Theatre of War 2: Kursk 1943 (PC)

producent: Battlefront.com

wydawca: 1C / Cenega

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16października2009

6sierpnia2010

pudełko PL

Theatre of War 2: Kursk 1943 to strategia czasu rzeczywistego od studia Battlefront.com. Produkt przenosi nas na front wschodni II wojny światowej, byśmy w ciągu 49 wirtualnych dni mogli przechylić na swoją stronę szalę zwycięstwa w bitwie na Łuku Kurskim.

W ramach dwóch dostępnych w grze kampanii, składających się w sumie z dwudziestu misji, możemy poprowadzić do boju bądź to wojska niemieckiej Pancernej Dywizji Zmechanizowanej (wśród dowódców spotkamy tu m.in. Waltera Hoerleina), bądź też siły sowieckiego Trzeciego Korpusu Zmechanizowanego (z Ivanem Chistyakovem na czele). Nasze zadania polegają na odpowiednim zaplanowaniu ataków na przeciwnika, z uwzględnieniem własnych możliwości militarnych i zaopatrzeniowych, a także szybkim reagowaniu na zmianę sytuacji na polu bitwy. Osiągnięcia z jednej misji mają duży wpływ na to, jaką sytuację zastajemy podczas kolejnej potyczki – jeśli odnieśliśmy straty, możemy liczyć na dodatkowe wsparcie powietrzne albo artyleryjskie.

Do naszej dyspozycji oddano ponad 40 typów ciężkiego uzbrojenia znanego z okresu II wojny, różnorakie historyczne pojazdy (m.in. sławne czołgi Pantera i mobilne działa przeciwczołgowe Ferdinand) oraz dziesiątki rodzajów broni ręcznej. Poza dwoma podstawowymi kampaniami, Theatre of War 2: Kursk 1943 oferuje również zabawę w trybie wieloosobowym oraz edytor kampanii, dzięki któremu gracze mogą stworzyć własne, alternatywne scenariusze bitew.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 120 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Gry podobne do Theatre of War 2: Kursk 1943

Klasyfikacja PEGI Theatre of War 2: Kursk 1943

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Theatre of War 2: Kursk 1943

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Zapowiedziano dodatek do RTS-a Theatre of War 2
Zapowiedziano dodatek do RTS-a Theatre of War 2

wiadomość28 września 2010

Firma 1C Company zapowiedziała grę Theatre of War 2: Battle for Caen – dodatek do RTS-a w klimatach II wojny światowej o nazwie Theatre of War 2: Kursk 1943. Choć podstawowa wersja gry ukazała się na świecie prawie rok temu, to na polski rynek trafiła dopiero w zeszłym miesiącu. Niektórzy jej właściciele nie zdążyli się nią na dobre nacieszyć, a już ogłoszono trwające prace nad rozszerzeniem.

Premiery gier w Polsce (2-8 sierpnia)

wiadomość9 sierpnia 2010

W ubiegłym tygodniu na polskim rynku ukazały się cztery pecetowe tytuły. Wśród nich dwa poświęcono zmaganiom wojennym, pozostałe – Vampire Hunters i Goin’ Downtown – odpowiednio: pościgowi za mordercą łowcy wampirów i przygodzie w futurystycznej wersji Nowego Jorku. Szczegółowe zestawienie najnowszych premier prezentujemy poniżej.

Wojna koreańska teatrem działań w nowej odsłonie cyklu Theatre of War
Wojna koreańska teatrem działań w nowej odsłonie cyklu Theatre of War

wiadomość19 maja 2010

Rosyjska firma 1C Company podzieliła się pierwszymi informacjami na temat nowej odsłony strategii czasu rzeczywistego Theatre of War. Chodzi tu o produkcję Theatre of War 2: Korea, w której otrzymamy szansę wzięcia udziału w wojnie koreańskiej, rozgrywającej się w latach 1950-53.