Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

12. II wojna światowa

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 12. Najpopularniejsze gry o tematyce II wojna światowa.

PC
PC Windows471 WWW7
PlayStation
Sony PlayStation 57 Sony PlayStation 446 Sony PlayStation 325 Sony PlayStation 221 Sony PlayStation 14 PlayStation Portable8 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S9 Microsoft XBOX ONE43 Microsoft Xbox 36029 Microsoft Xbox17
Mobile
Android28 Apple iOS43 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch24 Nintendo Wii8 Nintendo DS5 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS1 Game Boy Advance2 Nintendo GameCube4
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

II wojna światowa
Beyond Normandy: Assignment Berlin
Beyond Normandy: Assignment Berlin

Akcji 15 lutego 2004

Beyond Normandy: Assignment Berlin to dynamiczna strzelanka pierwszoosobowa, w jakiej gracze po raz kolejny zostają przeniesieni na fronty II wojny światowej.

PC

Silent Service
Silent Service

Symulacje 31 grudnia 1985

Symulator okrętu podwodnego z czasów II wojny światowej, autorstwa Sida Meiera. Zadaniem gracza jest patrolowanie wód Oceanu Spokojnego w poszukiwaniu japońskiej floty, a do jego dyspozycji oddano nie tylko rozbudowany arsenał, lecz także zestaw realistycznych taktyk bojowych oraz specjalistyczną aparaturę, umożliwiającą stałe monitorowanie okolicy.

PC

Strategic Command WWII: War in Europe
Strategic Command WWII: War in Europe

Strategiczne 17 listopada 2016

Kolejna odsłona serii rozbudowanych gier strategicznych, osadzonych w okresie II wojny światowej. W Strategic Command WWII: War in Europe możemy stanąć na czele jednego z dwóch bloków militarnych: Aliantów lub państw Osi i poprowadzić wybraną stronę do w kampanii dla jednego gracza lub w kilku pomniejszych scenariuszach. Rozgrywka toczy się na pokrytych siatką heksów mapach i przebiega w systemie turowym. Poszczególne potyczki mają miejsce zarówno na lądzie, jak i na wodzie czy w powietrzu.

PC

Blitzkrieg: Pomruk Zagłady
Blitzkrieg: Pomruk Zagłady

Strategiczne 9 listopada 2004

Rolling Thunder to drugie, oficjalne rozszerzenie popularnej strategii czasu rzeczywistego (RTS) z akcją osadzoną podczas II Wojny Światowej, pt. Blitzkrieg, której rynkowy debiut miał miejsce w połowie 2003 roku. W przeciwieństwie do innych wydawnictw tego typu, omawiany dodatek nie wymaga posiadania zainstalowanej oryginalnej wersji programu i sprzedawany jest jako w pełni samodzielny produkt.

PC

Das Boot: VR Demise
Das Boot: VR Demise

Przygodowe 6 czerwca 2019

Gra VR oparta na słynnym niemieckim filmie z 1981 roku Das Boot w reżyserii Wolfganga Petersena, który doczekał się sześciu nominacji do Oscarów. Obraz opowiada o losach załogi jednego z okrętów podwodnych U-Boot, patrolującego wody Oceanu Atlantyckiego podczas II wojny światowej. Podczas rozgrywki trafiamy oczywiście na pokład tego typu maszyny i bierzemy udział w działaniach wojennych, wykonując rozmaite misje.

PC

Brothers in Arms: D-Day
Brothers in Arms: D-Day

Akcji 5 grudnia 2006

Taktyczna strzelanina wykorzystująca znaną z urządzeń stacjonarnych markę. Dowodząc oddziałem żołnierzy walczymy z Niemcami w północnej Francji w dniu lądowania sił alianckich na normandzkich plażach.

PSP

World War II: Panzer Claws II
World War II: Panzer Claws II

Strategiczne 3 grudnia 2004

Kolejna strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, którą zawdzięczamy programistom polskich studiów developerskich Reality Pump i In Images. Tym razem przeniesiemy się w okres II wojny światowej (1941-1943) i przyjrzymy się szczegółowo wydarzeniom na froncie wschodnim, operacjom we Francji i Włoszech oraz hitlerowskiej ofensywie w Ardenach.

PC

Azur Lane: Crosswave
Azur Lane: Crosswave

RPG 13 lutego 2020

RPG akcji twórców serii Hyperdimension Neptunia. Jest to spin-off popularnej mobilnej gry Azur Lane, w której dowodzimy drużyną składającą się z bohaterek będących antropomorfizacjami autentycznych okrętów wojskowych znanych z bitew II wojny światowej.

PCPS4Switch

Close Combat IV: Battle of the Bulge
Close Combat IV: Battle of the Bulge

Strategiczne 18 listopada 1999

Kontynuacja legendarnej juz serii wojennych gier strategicznych z okresu II wojny swiatowej, pochodzacych z firmy Atomic, znanej milosnikom strategii równiez z serii World at War i V for Victory.

PC

Druga Wojna Światowa: Eskadra Orłów
Druga Wojna Światowa: Eskadra Orłów

Zręcznościowe 20 grudnia 2003

Druga Wojna Światowa: Eskadra Orłów to wyprodukowany przez zespół deweloperski firmy City Interactive zręcznościowy symulator lotniczy w realiach II wojny światowej. Gracz wciela się w rolę pilota tytułowej formacji i bierze udział w szeregu spektakularnych misji inspirowanych wydarzeniami z okresu wojny o Pacyfik.

PC

Undercover: Operacja Wintersun
Undercover: Operacja Wintersun

Przygodowe 29 września 2006

Undercover: Operation Wintersun austriackiego studia Sproing Interactive, to gra przygodowa zrealizowana w klasycznym stylu z wykorzystaniem interfejsu point&click. Autorzy umieścili opowiadaną historię w czasach drugiej wojny światowej.

PC

II Wojna Światowa: Pilot Down - Na Tyłach Wroga
II Wojna Światowa: Pilot Down - Na Tyłach Wroga

Przygodowe 9 września 2005

Rozbudowana gra akcji z elementami role-playing, w której znajdziemy również elementy skradanki. Przenosimy się w czasy Drugiej Wojny Światowej i wcielamy się w rolę amerykańskiego pilota, zestrzelonego podczas wykonywania jednej z tajnych misji, który za wszelką cenę musi wydostać się z wrogiego terytorium (rozgrywka ma miejsce w Niemczech, w 1944 roku).

PCPS2XBOX

Hour of Victory
Hour of Victory

Akcji 26 czerwca 2007

Hour of Victory jest grą z gatunku FPS, osadzoną w realiach II wojny światowej. Korporacja Developingiem zajęli się ludzie, którzy przygotowali niegdyś grę zatytułowaną. Deadly Dozen - całkiem udane połączenie strzelania z taktyką, również w środowisku rodem z lat 1939-1945.

PCX360

Brothers in Arms 3: Sons of War
Brothers in Arms 3: Sons of War

Akcji 17 grudnia 2014

Trójwymiarowa strzelanka w realiach II wojny światowej, wyprodukowana przez firmę Gameloft. Głównym bohaterem jest sierżant Wright, który po lądowaniu w Normandii kontynuuje militarną ofensywę na terenach zajętych przez nazistów. Pomagają mu w tym towarzysze z niewielkiego oddziału, charakteryzujący się odmiennym wyposażeniem i umiejętnościami.

ANDiOSWP

Wolfenstein II: The New Colossus - Odcinek zerowy
Wolfenstein II: The New Colossus - Odcinek zerowy

Akcji 7 listopada 2017

Pierwszy dodatek DLC wchodzący w skład przepustki sezonowej do wydanej jesienią 2017 roku pierwszoosobowej strzelanki Wolfenstein II: The New Colossus studia Machine Games. Pod względem fabularnym rozszerzenie o nazwie Episode Zero stanowi swoisty wstęp do trzech kolejnych dodatków i umożliwia zapoznanie się z całą trójką pojawiających się tam bohaterów. Joseph Stallion, Jessika Valiant oraz Gerald Wilkins to bojownicy walczący w szeregach ruchu oporu z nazistami okupującymi Amerykę.

PCPS4XONE

Air Raid: This is not a Drill!
Air Raid: This is not a Drill!

Akcji 14 czerwca 2003

Trójwymiarowa gra zręcznościowa osadzona w realiach II Wojny Światowej. Program umożliwia użytkownikowi objęcie funkcji strzelca pokładowego, operującego 40-milimetrowym działem przeciwlotniczym na pokładzie amerykańskiego okrętu U.S.S. Missouri.

PC

Close Combat: Cross of Iron
Close Combat: Cross of Iron

Strategiczne 13 lutego 2007

Close Combat: Cross of Iron to szósta już odsłona jednej najbardziej realistycznych, taktycznych strategii czasu rzeczywistego jakie powstały.

PC

Commandos: Antologia
Commandos: Antologia

Strategiczne 19 maja 2006

Kompletne wydanie trzech pierwszych części popularnego cyklu Commandos, wykreowanego przez ekipę hiszpańskiego Pyro Studios. Opisywany cykl stanowi niezwykle oryginalne połączenie taktycznej strategii czasu rzeczywistego z elementami gier akcji, a podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad kilkuosobowym oddziałem tytułowych komandosów o zróżnicowanych umiejętnościach, wykonując szereg niezwykle niebezpiecznych misji na tyłach wroga.

PC

Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII
Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII

Akcji 7 września 2007

Blazing Angels: Secret Missions to druga część cokolwiek udanej gry, traktującej o powietrznych walkach z okresu II Wojny Światowej. Tym razem użytkownicy wcielają się w rolę pilota, będącego członkiem elitarnego szwadronu, wykonującego rozmaite operacje o charakterze ściśle tajnym.

PCX360PS3

European Air War
European Air War

Symulacje 31 października 1998

Symulator lotniczy z czasów II wojny światowej. Siadamy za sterami jednej z dwudziestu maszyn reprezentujących siły RAF, Luftwaffe oraz USAAF i bierzemy udział w szeregu misji opartych na wydarzeniach historycznych. W wyniku prowadzonych działań zmieniamy ich bieg, a także zdobywajmy kolejne rangi oficerskie pozwalające na objęcie dowództwa nad całą eskadrą samolotów.

PC

Frontline Commando: WW2
Frontline Commando: WW2

Akcji 14 kwietnia 2015

Kontynuacja udanej mobilnej strzelanki Frontline Commando: D-Day, osadzonej w realiach II wojny światowej. Tytuł wydała firma Glu Mobile w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami. Kampania we Frontline Commando: WW2, składająca się z ponad 180 wyzwań, rozpoczyna się od ofensywy w Ardenach. W późniejszej fazie rozgrywki odwiedzamy również Niemcy i bierzemy udział w wybranych operacjach kampanii włoskiej.

ANDiOS

Open Panzer
Open Panzer

Strategiczne 1 grudnia 2012

Turowa gra strategiczna, z akcją rozgrywającą się podczas II wojny światowej. Produkcja niezależnego, rumuńskiego dewelopera Nicolae Pavela stanowi próbę odświeżenia kultowej, pecetowej strategii Panzer General II, oferując graczom tysiące jednostek, dziesiątki scenariuszy i dopracowaną mechanikę zabawy.

ANDiOSWWW

Panzer General: Allied Assault
Panzer General: Allied Assault

Strategiczne 21 października 2009

Karciana wersja znanej z komputerów PC strategicznej gry, której akcja rozgrywała się w trakcie II wojny światowej. . Gracz ma możliwość odtworzenia takich bitew, jak ofensywa Niemców w Ardenach, operacja Market-Garden czy desant morski na plażę Utah. Rozgrywka polega na odpowiednim wykorzystywaniu ponad 60 różnych kart, z których formujemy własne talie.

X360

Castle Wolfenstein
Castle Wolfenstein

Zręcznościowe 11 kwietnia 1984

Castle Wolfenstein to gra akcji, zaprojektowana w całości przez nieżyjącego już niestety programistę, Silasa Warnera. Gracz, wcielając się w rolę agenta wywiadu, będzie mógł zwiedzić zamek Wolfenstein i zabić wszystkich nazistów stających na jego drodze.

PC