Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

17. II wojna światowa

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 17. Najpopularniejsze gry o tematyce II wojna światowa.

PC
PC Windows471 WWW7
PlayStation
Sony PlayStation 57 Sony PlayStation 446 Sony PlayStation 325 Sony PlayStation 221 Sony PlayStation 14 PlayStation Portable8 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S9 Microsoft XBOX ONE43 Microsoft Xbox 36029 Microsoft Xbox17
Mobile
Android28 Apple iOS43 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch24 Nintendo Wii8 Nintendo DS5 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS1 Game Boy Advance2 Nintendo GameCube4
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

II wojna światowa
Digital Combat Simulator: Bf 109 K-4 Kurfürst
Digital Combat Simulator: Bf 109 K-4 Kurfürst

Symulacje 12 grudnia 2014

Kolejna odsłona cyklu zaawansowanych symulatorów lotu, rozwijanego od 2008 roku przez rosyjskie studio Eagle Dynamics i zintegrowanej wspólnym darmowym interfejsem DCS: World. Digital Combat Simulator: Bf 109 K-4 Kurfürst bierze na warsztat niemiecki samolot myśliwski z okresu II wojny światowej: Messerschmitt Bf 109, serię K-4.

PC

The Few
The Few

Strategiczne 20 czerwca 2013

Osadzona w realiach II wojny światowej lotnicza strategia czasu rzeczywistego, będąca pierwszym pecetowym projektem studia Black Moon Design, zajmującego się dotąd głównie grami mobilnymi i przeglądarkowymi. The Few pozwala nam na zrekonstruowanie słynnej bitwy o Anglię z 1940 roku, a podczas zabawy stanąć możemy zarówno po stronie niemieckiego Luftwaffe, jak i aliantów reprezentowanych m.in. przez lotnictwo brytyjskie, czechosłowackie, kanadyjskie, nowozelandzkie i polskie.

PC

Warfront Defenders: Westerplatte
Warfront Defenders: Westerplatte

Strategiczne 7 sierpnia 2017

Trójwymiarowa minigra strategiczna osadzona na przypominającej dioramę mapie, odtwarzająca historyczną obronę Westerplatte, która rozpoczęła drugą wojnę światową. Rozgrywka jest hybrydą RTS-a oraz gry typu tower defense.

PC

Iron Wings
Iron Wings

Akcji 1 czerwca 2017

Opracowana przez włoskie studio Naps Team zręcznościowa strzelanina lotnicza w realiach II wojny światowej. Fabuła Iron Wings koncentruje się na losach 332 Grupy Myśliwskiej Armii Stanów Zjednoczonych, w skład której wchodzili wyłącznie czarnoskórzy piloci.

PCPS4XONE

Dino D-Day
Dino D-Day

Akcji 8 kwietnia 2011

Dino D-Day to sieciowy FPS rozgrywający się w alternatywnej wersji historii II wojny światowej, oparty o silnik graficzny Source. Naziści zdołali przywrócić do życia dinozaury, które staną na polu bitwy po stronie Fuhrera. Opowiadamy się po jednej ze stron – nazistów lub aliantów i wraz z innymi graczami wkraczamy na pole bitwy.

PC

GunFleet
GunFleet

Symulacje prace wstrzymane

Darmowa gra MMO, wpasowująca się w konwencję ustaloną przez takie tytuły jak World of Tanks czy World of Warships. Rosyjskie studio Areo Gaming postanowiło przenieść ten zręcznościowo-symulacyjny model rozgrywki do świata bitew toczonych przez małe jednostki morskie: szybkie łodzie patrolowe, kutry torpedowe i niewielkie okręty podwodne.

PC

Total War
Total War

Strategiczne 4 grudnia 2001

Nieoficjalne rozszerzenie do Sudden Strike Forever, dodatku do znanej strategii czasu rzeczywistego, Sudden Strike, osadzonej w realiach II Wojny Światowej.

PC

World War Toons
World War Toons

Akcji prace wstrzymane

Nastawiona na tryb wieloosobowy, kreskówkowa strzelanina FPS w realiach II wojny światowej, za której powstanie odpowiada studio Reload Games, założone przez byłych pracowników Infinity Ward. World War Toons nie oferuje klasycznej kampanii jednoosobowej, a cała zabawa koncentruje się wokół sieciowych bitew dwóch drużyn graczy, reprezentujących wojska aliantów oraz państw Osi. Rozgrywka mocno przypomina klasyczne sieciowe FPS-y, choć spory nacisk położony jest na kierowanie czołgami.

PCPS4

Gary Grigsby’s World at War: World Divided
Gary Grigsby’s World at War: World Divided

Strategiczne 20 października 2006

Kontynuacja wyróżnionej wieloma nagrodami wojennej strategii turowej Gary Grigsby’s World at War studia 2BY3 Games. Sequel opatrzony podtytułem World Divided stawia graczy ponownie w roli przywódcy jednego z mocarstw, biorących aktywny udział w II wojnie światowej. W porównaniu z pierwowzorem, mechanika rozgrywki wzbogacona została o kilka nieobecnych dotąd aspektów. Na powodzenie działań wojennych wpływ mogą tu mieć m.in.

PC

WarBirds
WarBirds

Symulacje 30 czerwca 1998

Jeden z najbardziej realistycznych i zaawansowanych symulatorów samolotów z okresu II wojny światowej, przeznaczony do rozgrywki w trybie online. Wybierając jedną ze stron konfliktu i dowolną z ponad pięćdziesięciu wiernie odwzorowanych maszyn, uczestniczymy w epickich bitwach o dominację w powietrzu i na lądzie.

PC

Order of War: Challenge
Order of War: Challenge

Strategiczne 12 marca 2010

Pierwszy dodatek do gry strategicznej Order of War. Wprowadza on 12 nowych map przygotowanych do rozgrywki wieloosobowej oraz 6 nowych trybów multiplayer. Autorzy zaoferowali też 4 świeże misje kooperacyjne, w których wraz z przyjaciółmi przyjdzie nam bronić sztabu przed kolejnymi falami nieprzyjaciół.

PC

Heroes of Normandie
Heroes of Normandie

Strategiczne 1 października 2015

Opracowana przez studio Cat Rabbit przy wsparciu firmy Slitherine taktyczna strategia turowa w realiach II wojny światowej, będąca elektroniczną adaptacją popularnej planszówki z 2014 roku. Akcja gry toczy się tuż po słynnym D-Day, czyli lądowaniu aliantów w Normandii, a do dyspozycji graczy oddane zostały 3 grywalne armie: amerykańska, brytyjska oraz niemiecka. Każda ze stron otrzymała swoją własną kampanię fabularną, koncentrującą się na postaciach tytułowych bohaterów.

PCXONEiOS

Panzer Corps: Allied Corps
Panzer Corps: Allied Corps

Strategiczne 6 czerwca 2013

Samodzielny dodatek do turowej gry strategicznej Panzer Corps. Tym razem kierujemy 8. Armią brytyjską, która walczy na frontach Afryki Północnej, Włoch i Niemiec. Tytuł, względem „podstawki”, wprowadził do zabawy nowe jednostki i scenariusze.

PC

Battle of Britain
Battle of Britain

Symulacje 15 kwietnia 2003

Battle of Britain to jeden z licznych dodatków do gry Combat Flight Simulator 3. Produkt został opracowany w laboratoriach studia JustFlight, a jego akcja przenosi nas w jeden z najbardziej burzliwych okresów ubiegłego wieku – do roku 1940, funkcjonującego w historii jako początkowa faza II wojny światowej.

PC

Frontline: Road to Moscow
Frontline: Road to Moscow

Strategiczne 20 maja 2014

Turowa strategia wojenna, rozgrywająca się na froncie wschodnim II wojny światowej w latach 1941-44. W grze przejmujemy kontrolę nad armią Wehrmachtu i uczestniczymy w 30 scenariuszach, odzwierciedlających tytułową drogę Niemców w kierunku Moskwy.

PCiOS

Command Ops: Battles from the Bulge
Command Ops: Battles from the Bulge

Strategiczne 26 maja 2010

Gra taktyczna rozgrywająca się w okresie II wojny światowej. Akcja skupia się na ostatniej dużej ofensywie wojsk niemieckich na froncie zachodnim. Twórcy produkcji stawiają na realistyczne zaprezentowanie zmagań wojennych. Oprócz kampanii solowej, przygotowano rozbudowany tryb multiplayer oraz edytor scenariuszy.

PC

Battle Islands: Commanders
Battle Islands: Commanders

Strategiczne 14 lutego 2017

Prosta strategia czasu rzeczywistego zorientowana na szybkie pojedynki multiplayer, zrealizowana w modelu free-to-play. Battle Islands: Commanders zostało stworzone przez doświadczony zespół DR Studios i jest rozwinięciem formy wydanego w 2013 roku pierwowzoru o nazwie Battle Islands. Gra stawia na uproszczenie klasycznego modelu RTS, wzbogacając go jednocześnie o elementy znane z karcianek i gier typu tower defense.

PCPS4XONE

Air Warrior III
Air Warrior III

Symulacje 31 marca 1998

Symulator lotniczy oferujący, oprócz misji występujących w poprzedniku Air Warrior II, 4 nowe samoloty oraz 6 nowych kampanii bitewnymi na Pacyfiku i w Europie.

PC

Time of Fury
Time of Fury

Strategiczne 6 grudnia 2011

Time of Fury to strategia turowa stworzona przez polskie studio Wastelands Interactive. Akcja gry osadzona została w okresie II wojny światowej. Gracze mogą pokierować poczynaniami jednej z trzydziestu nacji zaangażowanych w konflikt, a do ich dyspozycji oddano olbrzymią, składającą się z ponad 40 tysięcy heksagonalnych pól mapę.

PC

Blitz 1941
Blitz 1941

Akcji 10 listopada 2009

Strategiczne MMO z elementami symulacji, w którym zasiadamy za sterami czołgów i bierzemy udział w walkach o panowanie nad największymi miastami Europy Środkowo-Wschodniej.

PC

Storm over the Pacific
Storm over the Pacific

Strategiczne 15 czerwca 2010

Storm over the Pacific jest turową strategią w realiach II wojny światowej. Gra stworzona została przez studio Wastelands Interactive. Gracze mają okazję pokierować działaniami militarnymi jednej z 26 nacji zaangażowanych w konflikt na Pacyfiku. Rozgrywka oferuje 4 kampanie i 15 samodzielnych scenariuszy. Twórcy zadbali o wierne odwzorowanie map, struktur armii oraz jednostek zgodnie z faktami historycznymi.

PC

Airborne Assault: Red Devils Over Arnhem
Airborne Assault: Red Devils Over Arnhem

Strategiczne 12 sierpnia 2002

Gra strategiczna osadzona w realiach II Wojny Światowej. Gracz może objąć dowództwo nad brytyjskimi spadochroniarzami próbującymi przejąć kontrolę nad strategicznie ważnym mostem w Arnhem na rzece Ren, lub nad wojskami niemieckimi starającymi się nie dopuścić do wykorzystania mostu przez siły alianckie.

PC

Rogue Aces
Rogue Aces

Akcji 12 kwietnia 2018

Hybryda dynamicznego shoot’em upa i produkcji typu roguelike. W Rogue Aces Deluxe wcielamy się w wojskowego pilota walczącego na polach bitew rodem z II wojny światowej. Za grę odpowiada studio Infinite State Games.

PCPS4XONESwitchPSV

Blitzkrieg: Green Devils
Blitzkrieg: Green Devils

Strategiczne 15 czerwca 2005

Green Devils to kolejny, nieoficjalny dodatek do strategii czasu rzeczywistego, Blitzkrieg, przygotowany przez LaPlata Studios. Rozszerzenie to do uruchomienia wymaga zainstalowanej podstawowej wersji Blitzkrieg, bądź też jednego z oficjalnych dodatków: Burning Horizion lub Rolling Thunder.

PC