Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4
Okładka Azur Lane: Crosswave (PS4)

Azur Lane: Crosswave PS4

RPG akcji twórców serii Hyperdimension Neptunia. Jest to spin-off popularnej mobilnej gry Azur Lane, w której dowodzimy drużyną składającą się z bohaterek będących antropomorfizacjami autentycznych okrętów wojskowych znanych z bitew II wojny światowej.

RPG | TPP | science fiction | II wojna światowa | manga i anime | TPS | statki | alternatywna historia | strzelanki | RPG akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Azur Lane: Crosswave (PS4)

japońskajapońska

data premiery gry w wersji PS4:

29sierpnia2019

Azur Lane: Crosswave to RPG akcji będące spin-offem popularnej mobilnej gry Azur Lane, której producentem jest chińskie studio Shanghai Manjuu Technology. Producentem tytułu są jednak japońskie firmy Compile Heart oraz Idea Factory, specjalizujące się w produkcjach jRPG i znane głównie za sprawą cyklu Hyperdimension Neptunia. Oryginalne Azur Lane zadebiutowało w Chinach w maju 2017 roku, kilka miesięcy później produkcja ukazała się w Japonii, gdzie z miejsca stała się olbrzymim hitem. W rok później tytuł oficjalnie trafił do użytkowników na Zachodzie. Popularność marki sprawiła, że w szybkim czasie doczekała się ona adaptacji pod postacią komiksów, książek, a także serialu anime.

Fabuła

Akcja Azur Lane: Crosswave rozgrywa się w świecie mobilnego oryginału, który kontrolują fikcyjne stronnictwa odzwierciedlające realnie istniejące kraje, takie jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Chiny, Niemcy i Japonia. Wszystkie one tworzyły tytułowy sojusz o nazwie Azur Lane. Za sprawą namowy pozaziemskich najeźdźców wyłamały się z niego jednak Niemcy i Japonia, które powołały do życia tzw. Szkarłatną Oś (ang. Crimson Axis). Celem Osi jest zdobycie kontroli nad światem przy wykorzystaniu broni oraz technologii dostarczonej przez jej tajemniczych mocodawców. W szeregach armii obu stron sporu stają młode dziewczyny, które są antropomorfizacjami rzeczywiście istniejących okrętów wojskowych, walczących w trakcie II wojny światowej.

Mechanika

Azur Lane: Crosswave adaptuje wiele aspektów mobilnego oryginału, które powinny być znane jego fanom. W trakcie zabawy kontrolujemy w czasie rzeczywistym wybraną bohaterkę, walcząc z okrętami przeciwników przy wykorzystaniu różnego rodzaju zdolności specjalnych i ataków. Akcję gry obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Podobnie jak w mobilnym pierwowzorze, pomiędzy misjami możemy wybierać i zmieniać wyposażenie dowodzonych przez nas okrętów.

Kwestie techniczne

Azur Lane: Crosswave oferuje kolorową trójwymiarową oprawę graficzną wykonaną w technice cel-shading, która napędzana jest silnikiem Unreal Engine 4. Wszystkie statki posiadają mówione kwestie podczas walki oraz dialogi podczas przerywników fabularnych, nagrane przez japońskie aktorki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.8 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Azur Lane: Crosswave

16+